Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable

@marder 

Odkąd ja tam mieszkam to nie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13729
  • 56471
  • 666

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable

@Tina123  coś się udało zweryfikować? Jeśli nie, to i tak warto zgłosić jako uszkodzenie. Przyjdzie technik i naprawi 

Jeśli chcesz naszych wskazówek jak z nim rozmawiać, napisz 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9683
  • 49

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable

@Tina123 aha czyli ty w ogóle nie korzystasz z telefonu tylko z internetu. Zrób kilka zdjęć z bliska tych przewodów bo tak trudno ocenić gdzie co jest szczególnie te złączki Etony i wyjścia dwóch kabli


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 14
  • 0

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable

17175994102846748012171066614469.jpg


17175994836413961093182117538727.jpg1717599524034357151664751302177.jpg

 

@marder 

Przepraszam że tak późno wysyłam te zdjęcia, ale ciężko znaleźć chwilę z dwójką dzieci

 

________________
* Scaliłem wpisy – Rafał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5813
  • 23653
  • 198

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable


@Tina123napisał(-a)

@marder 

Przepraszam że tak późno wysyłam te zdjęcia, ale ciężko znaleźć chwilę z dwójką dzieci


Sama tego nie naprawisz. Musi być przerwa w którejś z czterech złączek albo któryś z kabelków jest złamany w środku. Trzeba to zrobić od nowa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13729
  • 56471
  • 666

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable

@Tina123  jeśli nie boisz się sama eksperymentować, to oderwij ten kabel idący do dołu od listwy przypodłogowej i sprawdź czy jego żyły wystarczą do końcówki i żył tego kabla wychodzącego że ściany. 

Pisałem wcześniej, że sygnał prawdopodobnie wychodzi z tego kabla na parze bialo- niebieskiej.

Weź nożyczki obetnij oba te kable w ten sposób, aby żyły na obu połączone tą przedłużką były jak najmniej obcięte, czyli przy samych zlączkach. Później paznokciami zdejmij troszkę izolacji z każdej z 4 żył i skręć biało- niebieska że ściany z biało - niebieska z tego kabla do dołu ( o ile dobrze widzę kolory) zachowując białą do białej, niebieską do niebieskiej.

Robota prosta i jeśli się nie boisz, a napięcie tam niewielkie i krzywdy nie zrobi, warto to zrobić...zostawiając te skręcone miedziane druciki jak najdalej od siebie, by zwarcia nie było 

Dodam jeszcze, że skręcamy ze sobą gołe miedziane druciki na długości około centymetra 

Jeśli dalej nie będzie działać, tylko wizyta technika pomoże 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2658
  • 9683
  • 49

Stare gniazdo telefoniczne. Jak połączyć kable

@Tina123 Musisz zgłosić awarię do Orange. Widać że tam jakiś "ekspert" robił. Jedna para jest na etonach przelotowo z kabla w ścianie do kabla co idzie do podłogi a pozostałe dwie pary albo byly tylko wkręcone do śrubek w gniazdku albo ze sobą. Trzeba mikrotelefon i sprawdzić skąd przychodzi sygnał. Złączek też nie masz to nic sama nie zdziałasz.