Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Nie otwiera mi niektórych stron np. www.xda-developers.com rzucając błąd ERR_HTTP2_PROTOCOL_ERROR, nie ważne czy Chrome, Edge. Nawet po WiFi nie idzie otworzyć.

Z mobilnym Internetem strona ładuje się bez problemu.

Myślałem, że to może być błąd po stronie komputera ale jak nie działa też po WiFi, to odrzuciłem winę sprzętu.

Reset routera FUNBOX 3.0 nie dał efektu, nadal występuje ten sam problem.

Internet światłowód.

 

85 ODPOW. 85

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Nie otwiera niektórych stron FUNBOX 3.0

@Laurent 

U mnie na FB3 strona działa bez problemu. Pewnie ci się FB3 przełączył w tryb IPv6. Wymuś sesję PPPoE na protokole IPv4 i powinno pomóc. To możesz zrobić w okienku "połączenie z internetem", modyfikując login lub zaznaczając ptaszkiem "wymuś IPv4" (w zaawansowanych ustawieniach FB3).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

Nie otwiera niektórych stron FUNBOX 3.0

"Wymuś połączenie IPv4" jest zaznaczone, nic nie dała ta opcja. Co masz na myśli modyfikacja loginu, nie ma w nim nic o IPv6.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Nie otwiera niektórych stron FUNBOX 3.0

@Laurent 

Pokaż tę stronę ze swojej konfiguracji:

j131_0-1704642136527.png

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

Nie otwiera niektórych stron FUNBOX 3.0

Wygląda, że jest taka sama jak twoja.


funbox.PNG

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Nie otwiera niektórych stron FUNBOX 3.0

@Laurent 

OK, no to znaczy że nie o IPv6/IPv4 chodzi, musi być coś innego.

Standardowe rady w  takich wypadkach to czyszczenie buforu przeglądarki, sprawdzenie czy zegarek komputera jest ustawiony prawidłowo i czy czasem antywirus czegoś nie blokuje. Trudno zgadnąć.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

Gorzej jest, że strona z przykładu nie otwiera się jak na komputerze tak na telefonie po WiFi.

Zegar komputera jest dobrze ustawiony, data, strefa jak i godzina. 

Czyszczenie buforu przeglądarki (Jak na Chrome, Edge nie działa i na telefonie także)?

Myślisz, że Windows Defender zablokował coś, że poszło to aż po WiFi?

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8164
  • 64

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent Sprawdź z komputera i telefonu czy masz IPv6 https://test-ipv6.com

Dla samego IPv4 najlepiej zaznaczyć „Wymuś…” i jednocześnie usunąć z loginu /ipv6.

PS. U mnie na FB3 strona xda też działa. Sprawdź jeszcze ustawienia strefy czasowej w FB3.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 76
  • 0

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

"Nie wykryto adresu IPv6 [więcej informacji]


Wygląda na to, że jesteś w stanie przeglądać Internet wyłącznie poprzez protokół IPv4. Nie będziesz w stanie dostać się do stron udostępnionych wyłącznie za pomocą IPv6.


Aby zapewnić najlepszą wydajność i stabilność, zapytaj swojego dostawcę usług internetowych o natywne IPv6. [więcej informacji]


Twój serwer DNS (prawdopodobnie prowadzony przez twojego dostawcę usług) wygląda jak by posiadał połączenie do Internetu z wykorzystaniem protokołu IPv6."

 

Z loginu nie ma nic o IPv6, wymuś zaznaczone. W FB3 data, godzina, strefa taka sama jak na komputerze.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1648
  • 8164
  • 64

FUNBOX 3.0 - nie otwierają się niektóre strony

@Laurent Sprawdź za pomocą curla. Ominiesz przeglądarki. https://4sysops.com/archives/how-to-use-curl-on-windows/

PS. To co jeszcze możesz sprawdzić to jakich DNSów używasz oraz czy ruch wychodzi przez FB3 czy też jest coś pomiędzy. Sprawdź jak masz ustawioną bramę (ipconfig /all) i czy adres MAC zgadza się w tym w konfiguracji FB3 (arp -a).