Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@SamotnickPotwierdzam. Osłona i izolacja skrętki wylazły z wtyczki. Może i pary są ok, bo inaczej przy Gbeth by nie działało, ale niewiele brakuje do uszkodzenia...Mam alergię na takie widoki


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@agat13  według mnie to raczej gniazdo wylazło z obudowy w ścianie (ale mogę się mylić gdyż zdjęcie słabej jakości), tak czy inaczej jeszcze trochę i awaria gotowa 😱


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12993
  • 53343
  • 620

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@slav72  może troszkę lepiej u mnie widać, że wtyk siedzi w gniazdku, a tylko izolacja ściągnięta i żyły wylazły przez ciągnięcie kabla ze strony modemu/adaptera . Nie zmienia to faktu kiepskiego widoku 😁


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1634
  • 8113
  • 63

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@LinkinBart W rewanżu za zdjęcia możesz poradzić sąsiadce aby sprawdziła czy ma prędkości zgodne z umową. Można to zrobić z poziomu FunBoxa. Gniazdo jest do poprawy. Pytanie w czyjej jest to gestii. Możesz zapytać technika podczas instalacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 97
  • 0

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@Samotnick

Właśnie chcę pokazać technikom żeby wiedzieli jak inni to podłączali żeby szybciej poszło i od razu zapytam  co poradzić na to sąsiadce 😄


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9021
  • 45

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@LinkinBart. Jeśli budynek posiada okablowanie strukturalne po skrętce a kable z mieszkań schodzą się do punktu styku z siecią Orange to firma stosuje wówczas media- konwertery. Co prawda z dużą niechecią i w małym zakresie. Z definicji sieć FTTH jest siecią pasywną i nie wymaga po drodze do abonenta dodatkowych urządzeń ani zasilania. W przypadku Twojego bloku trzeba te konwertery gdzieś umieścić i zasilić. Jeśli nic się nie zmieniło w podejściu do tematu to tak właśnie Cię podłączą. Jeśli jednak odeszli od tego rozwiązania to klasycznie Cię zbędą brakiem możliwości technicznych. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 97
  • 0

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

Dzięki za wyjaśnienie tego.

W sumie zdziwiłbym się jakby nie mogli zamontować z powodów "technicznych", w końcu całe moje osiedle ma taki sam sposób na podłączanie internetu i nigdy nie było innego. Na logikę jakby wiedzieli że jest brak możliwości technicznych to by tego nie oferowali, chociaż duże firmy różnie działają 😄


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

Sprzedawca chce sprzedać.

Monter stwierdza BMT.

Ale nie martw się. Będzie dobrze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

... a monter chce zarobić, ale się nie narobić. Czasami lepiej walnąć BMT niż zacząć grzebać 🙂

Przeważnie monter ma okienko 2 godzinne na instalacje. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@marder nie media konwertery, tylko ONT i nie z dużą niechęcią, bo w znamienitej większości budynków, które uzyskały pozwolenie na budowę przed 22 listopada 2012 roku, to miedź jest podstawowym medium, a wspólnoty niechętnie zgadzają się na prowadzenie instalacji natynkowo w klatce (i mają do tego prawo, dopóki obecne przepisy  nie ulegną zmianie). Z definicji to GPON jest siecią pasywną, a FTTH może być realizowane w różnych technologiach, niekoniecznie pasywnej. ONT umieszcza się w szafce, w której znajduje się główne przyłącze światłowodowe, a zasila z lokalu abonenta przez POE injector. Proste, dobrze znane, trzeba się tylko przygotować wyposażając w odpowiednie urządzenia, ale jeśli dana lokalizacja jest w całości realizowana w jeden sposób, to dla firmy znającej teren nie będzie to żadnym zaskoczeniem, ani pretekstem do BMT (odrzucamy sytuacje, w których uszkodzone jest połączenie między lokalem, a przyłączem).