Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 97
  • 0

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi w tym temacie.

Jestem już po instalacji światłowodu i montaż wyglądał tak jak pisała większość z Was. 

W piwnicy światłowód podłączony jest do ONT, do którego podpięta jest skrętka która leci do mojego mieszkania w ścianach. Po drodze oczywiście jest instalacja POE. 

Rozmawiałem z technikiem i Orange normalnie instaluje światłowód w taki sposób, nie są do tego niechętni ani też z tego nie rezygnują, nie robią też z tego powodu żadnych problemów. Jest to po prostu bardzo rzadkie ponieważ wychodzi na to, że mało które osiedle jest podpięte w ten sposób.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@LinkinBart Wisienką na torcie byłaby informacja jaką wersję usługi wybrałeś.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 97
  • 0

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@Samotnick 

Faktycznie, może mieć to znaczenie. Kupowałem sam światłowód, wersję 600 Mbs.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@LinkinBart  I jak wygląda ping i speedtest? Mógłbyś wrzucić screeny ze strony speedtest.pl (najlepiej po kablu)? 

Otworzy to oczy niedowiarkom, że taki mieszany tryb sieci nie jest "be" 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 97
  • 0

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@adrjannn 

Ależ proszę, zdjęcie zrobione chwilę po instalacji, na kablu.
Wybaczcie, że zdjęcie a nie screenshot ale nie mam innego teraz pod ręką.

 

IMG_8466.jpeg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

I super, lepiej się nie dało 🙂

Jak widać instalacja hybrydowa również ma sens 🙂


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@LinkinBart to dobrze że nic nie wydziwiali. Trzeba niestety sobie zdawać sprawę że brak bezpośredniego przyłącza po światłowodzie do domu w przyszłości będzie problemem. Skrętki na wyższą kategorię już nikt nie zmieni a prędkości oferowane wciąż będą rosły. Ale to jakby sprawa która dotknie mieszkańców w przyszłości. Na razie trzeba się cieszyć tym co się ma.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?


@mardernapisał(-a)

@micihol1 Ja nikogo nie straszę tylko piszę jakie potencjalnie trudności mogą być. Generalnie Orange bardzo jest niechętny do podłączania budynków gdzie sieć wewnętrzna jest po skrętce czy coaxie bo trzeba stosować dodatkowe urządzenia. W większości przypadków takie adresy szły w odstawkę chyba że byly to duże blokowiska z dużą ilością HH. Osobiście byłem z Zarządcą i projektantem w jednym z takich budynków w dużym mieście na Śląsku i musiałem sporo się nagimnastykować żeby przekonać projektanta do jego podłączenia. Tam sprawa była jeszcze trudniejsza bo nie było żadnej szafy ani wydzielonego pomieszczenia. Projektant upierał się do prowadzenia światłowodów natynkowo w klatce a Zarządca sugerował wykorzystanie skrętki którą mieli w bloku ułożoną.  


Jasne, że w pierwszej kolejności projektant zaproponuje pełne światło. Tak też było w przypadku mojej wspólnoty i sąsiednich, ale nie zgodziliśmy się na kładzenie korytek na klatce i wtedy projekt został zmieniony bez najmniejszych oporów na rozwiązanie z miedzią do lokalu. Na etapie projektowania przyłącza, dyskusje na pewno się odbywają, ale tutaj mówimy o sytuacji, gdzie przyłącze już jest, przystosowane do danej technologii, więc opór przy podłączaniu kolejnych użytkowników byłby biznesowo pozbawiony sensu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?


@adrjannnnapisał(-a)

@LinkinBart  I jak wygląda ping i speedtest? Mógłbyś wrzucić screeny ze strony speedtest.pl (najlepiej po kablu)? 

Otworzy to oczy niedowiarkom, że taki mieszany tryb sieci nie jest "be" 🙂


A to ja się chętnie podzielę też, instalacja wykonana ponad 5 lat temu, w tej chwili na własnym routerze:

ISP: Orange Polska
Idle Latency: 2.94 ms (jitter: 0.03ms, low: 2.92ms, high: 2.98ms)
Download: 931.64 Mbps (data used: 466.6 MB)
11.58 ms (jitter: 0.59ms, low: 2.16ms, high: 14.79ms)
Upload: 300.14 Mbps (data used: 255.7 MB)
5.79 ms (jitter: 1.11ms, low: 1.73ms, high: 12.45ms)
Packet Loss: 0.0%


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Sposób instalacji światłowodu - chcę uniknąć kucia itd. Będzie podłączony kablami, które już są?

@micihol1 wszystko zależy od tego jak to jest wykonane, czy kable schodzą do jednego punktu np wydzielonego pomieszczenia technicznego, czy są zakończone w szafie rackowej patchpanelem czy nie. Projektant wówczas w porozumieniu z pracownikami inwestycji Orange podejmuje decyzję czy i w jaki sposób zasilić dany blok. Zdarza się że inwestycja nie dochodzi do realizacji jeśli nie można dojść do porozumienia ze Wspólnotą czy zarządcą.