Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Co ma sesja na nasz.orange do restartu sesji dzierżawy IP w routerze bo nie rozumiem? Chyba mylisz pojęcia @Anonim , w tym temacie chodzi o to, by ludziom nie zanikał internet poprzez zmianę IP, po prostu dzierżawa IP by się przedłużała, użytkownik miałby ciągle te samo IP do pewnego czasu, np. nie logowania się routera do sieci przez jakiś czas, czy restarcie routera, bądź zmianie adresu MAC urządzenia.

 

A to, że na NO nie wygasa Ci sesja przy innym IP to już inna kwestia. Albo nie zrozumiałem o co ci chodzi w twoim poście.

 

@HypsteRT @PS. Korzystając z tego, że już się pojawiłeś, jakiś feedback w sprawie routingu w odpowiednim do tego temacie byś dał? Albo poprosił osobę, która jest teraz za to odpowiedzialna? Klienci nie mogą normalnie pograć w gry, a teraz też problemy w YT się pojawiły

Anonim

Nie dotyczy

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@-brtk- , masz rację w tym, co mi tłumaczysz. Twoje słowa:"A to, że na NO nie wygasa Ci sesja przy innym IP to już inna kwestia." , odnosi się do moich doświadczeń korzystania z routera. Dla mnie sesja ma taki sam wymiar, jak Wasze granie ze zrywaniem w trakcie. W platformach ZUS, ePUAP, czy innych, sesja oznaczana jest komunikatem poprzedzającym, iż należy działać, bądź tego zaniechać. Gdy nie działasz i zrywa, to też sesja być może innego pokroju. Więcej w tym temacie mądrego nie potrafię złożyć, tylko tak mnie naszło po słowach @HypsteRT . Sądziłem, że to też Jego "działka", skoro mówił o routerach. Widocznie jedni zajmują się oprogramowaniem routerów, zaś inni testują pod kątem usług i to o tym pisał.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Jeżeli restart sesji tj. zmiana IP u Ciebie wpływa na platformach np. ZUS że np. wylogowanie Cię z sesji, to oczywiście problem Ciebie też dotyczy, tak samo jakby wywaliło Cię z gry. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@-brtk- , ale na tych platformach jesteś świadomy, bo jest komunikat o odnowieniu sesji, a Was wywala bez zapowiedzi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

No tak, dlatego jest to uporczywe, bo nieraz jak jeszcze miałem VDSLa, rozłączyło mnie i nie mogłem na nowym IP ponownie dojść.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

A czy poniedziałek 11.03 oznaczający zmiany na hurcie oznacza też zmiany na detalu? http://www.hurt-orange.pl/2019/02/wydluzamy-czas-sesji-ppp-dla-bsa/

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Dzięki @Piotrekk85 za wrzutkę. O to to to by załatwiło sprawę w 100% 😉

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 62
  • 62
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

szczerze wątpie.

Anonim

Nie dotyczy

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


@bonzajnapisał(-a)

szczerze wątpie.


Może ten rok w Orange będzie korzystny dla klientów, więcej wiary w Operatora 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


@Piotrekk85napisał(-a)
A czy poniedziałek 11.03 oznaczający zmiany na hurcie oznacza też zmiany na detalu? http://www.hurt-orange.pl/2019/02/wydluzamy-czas-sesji-ppp-dla-bsa/

Dla klientów sesja ma być wydłużona do 9 dni, początkowo na FB3.0. Wkrótce również dla FB2.0, ale tak jak pisał wcześniej @HypsteRT, wszystko zależy od tego kiedy uda się zakończyć obszerne testy z sukcesem.