Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

Posiadam umowę na internet w technologii światłowodowej, jednak w nowym mieszkaniu nie ma warunków technicznych do podpięcia Internetu światłowodowego. Czy istnieje możliwość zakończenia umowy bez ponoszenia kosztów dodatkowych (za zakończenie umowy przed czasem)?

W związku z wykonywaną pracą interesuje mnie tylko światłowód.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

@matusz  nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z takimi przypadkami w praktyce... i pewnie nikt specjalnie się tym nie chwali. Ale sądzę, tak jak już pisałem wcześniej, że możliwość polubownego rozwiązania umowy zależy od Orange. Weź pod uwagę fakt, że prawdopodobnie Orange na cały czas umowy ma możliwość wywiązywania się z niej - świadczenia usług na adresie, na który umowa została zawarta. Więc nie ma tak na prawdę przyczyny zerwania umowy leżącej po stronie operatora. Więc musisz właściwie przekonać decydenta. Takiej osoby tu na forum oficjalnie nie znajdziesz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

@matusz potrzebne drobne uzupełnienie. To co masz w obecnym miejscu świadczenia usług to sam światlowód, czy pakiet np. Orange Love. Jeśli pakiet, to która wersja - ile usług (jakie) masz w pakiecie. 

 

Zmierzam do oceny czy przesłanką odstąpienia od umowy jest kompletny brak możliwości technicznych świadczenia usług w przyszłej lokalizacji.

 

Uzupełniając, warunki rozwiązania umowy masz w niej samej albo regulaminie, który co do zasady winien być Ci dostarczony wraz z umową. Generalnie, bez woli po stronie Orange wypowiedzenie umowy może się wiązać z opłatą za jej przedterminowe rozwiązanie - jak to jest pisane w umowach - proporcjonalnie do długości okresu który zostanie do jej końca i w zależności od "przyznanej ulgi w opłatach".


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

Posiadam „Superszybki Internet z FunPackiem" (Internet, TV, telefon). Została jeszcze połowa czasu umowy na 24m.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

@matusz  obawiam się, że regulamin usługi, którą masz, wprost ma zapisane zastrzeżenie, o jakim sygnalizowałem wcześniej... więc Orange nie musi zgodzić się na polubowne rozwiązanie umowy, bez obciążania opłatą... ale tego typu "decyzje" w indywidualnych przypadkach podobno są podejmowane... przecież nic złego Ci się nie stanie jeśli porozmawiasz z jakimś konsultantem z BOK.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

A co się dzieje w sytuacji gdy przenoszę się do mieszkania w którym nie ma żadnej możliwości na podłączenie internetu stacjonarnego?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

@matusz  nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z takimi przypadkami w praktyce... i pewnie nikt specjalnie się tym nie chwali. Ale sądzę, tak jak już pisałem wcześniej, że możliwość polubownego rozwiązania umowy zależy od Orange. Weź pod uwagę fakt, że prawdopodobnie Orange na cały czas umowy ma możliwość wywiązywania się z niej - świadczenia usług na adresie, na który umowa została zawarta. Więc nie ma tak na prawdę przyczyny zerwania umowy leżącej po stronie operatora. Więc musisz właściwie przekonać decydenta. Takiej osoby tu na forum oficjalnie nie znajdziesz.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

Przy stwierdzonym braku możliwości przeniesienia zmieniły się zasady. Od lutego konieczne jest podpisane umowy na usługę alternatywną (np. LTE), w innym przypadku likwidacja jest z naliczeniem kary.
Anonim

Nie dotyczy

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

@tess11231A skąd masz takie info ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

To są wewnętrzne procedury Orange. Bo zgodnie z umową trzeba płacić do końca.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

Przenoszenie internetu stacjonarnego do innego mieszkania

Pracuję w rezygnacjach 😉 @Anonim