Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usługi internetu domowego


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Przeniesienie usługi internetu domowego


@Alicja18napisał(-a)

Oczywiście że jest,żeby mieć internet technik podpiął mi kabel pod domofon,jak nie wierzysz mogę fotkę zrobić.


A świstak siedzi i zawija je w te sreberka...

To, w co ja wierzę czy nie, nie ma znaczenia. O co właściwie pytasz? Czy technik da sobie radę z montażem? Pewnie że tak. Czy zrobi ci z kabla światłowodowego domofon albo telewizję satelitarną? Na pewno nie.

Zrób fotki i sprecyzuj pytanie, ale i tak usłyszysz tylko nasze spekulacje, technik i tak zrobi to po swojemu.

PS. Albo nie zrobi wcale, jeśli okaże się to niemożliwe.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18 dobrze by było wybadać sytuację, od jakiego operatora internetu i technologii korzystał poprzedni wlaściciel. Może być tak, że był to światlowód innego operatora niż Orange, dla tego na infolinii podają, że nie świadczą usługi internetowej w danej lokalizacji lub może być światlowodu Orange, ale podając adres trzeba podać przed numerem mieszkania np. dodatkowe litery. Mam taką sytuację w wynajmowanym mieszkaniu. Podając adres z numerem mieszkania nie mam światlowodu, ale jak tylko przed numerem mieszkania dodam duża literę U, to światłowód jest distępny. Trzeba pomęczyć konsultantów na infolinii lub czacie.

Jeżeli jednak dalej ma być dostępny internet na miedzi, to technik ocenia możliwości świadczenia usługi internetu w danej lokalizacji.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Ok,chyba już łapię o co chodzi.Kabla telefonicznego niestety tam nie widziałam pewnie jest gdzieś w ścianie o ile wogóle tam jest.Czy technika można wezwać tylko do oceny sytuacji?Narazie nie chciałabym zgłaszać oficjalnie przeniesienia,tylko sprawdzić czy da radę to zrobić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18 Czytam i czytam i nie widzę problemu 🙂

Po pierwsze: w czasach, gdy telefon był dobrem ogólnie pożądanym sam widziałem kilka instalacji telefonu analogowego poprzez instalację domofonu analogowego. Jeśli to blok, to i domofon i telefony biegły kanałami technicznymi. Domofony były podłączane kablem wieloparowym, którego wolne pary mogły być wykorzystywane jako linia na odcinku mieszkanie-pion techniczny.

To nie było nic nienormalnego. czy to działało po dodaniu szerokiego pasma (czytaj :neostrada)? Z tym było różnie...ale nie o tym chciałem. 

jeśli w starym mieszkaniu właśnie masz tak  wykonaną instalację to i tak ona zostaje. Do nowego technik na 200% nie wykona instalacji po kablu domofonu (chyba, że jest on nie wykorzystywany). Musi od pionu technicznego albo znaleźć przejście do lokalu w postaci instalacji podtynkowej, albo sam ułoży kabel od tego pionu poprzez klatkę po wierzchu i otwór do lokalu. Niestety kabel w lokalu (jeśli nie ma instalacji miedzianej pod tynkiem) musi być widoczny i przyklejony do listew, futryn czy ścian...do miejsca instalacji modemu i telefonu. Instalacji światłowodowej nijak nie wykorzystasz, bo to diametralnie inna technologia dostarczania sygnału. Dziurę po nim zaś wykorzystasz bez problemu, bo po prostu już jest 🙂

Już więc wiesz co Cię czeka. Złóż zamówienie na przeniesienie usługi z lokalu do lokalu, a technik już na miejscu sobie poradzi. Pomyśl wcześniej gdzie chcesz ustawić modem, bo najlepiej jakby był on blisko dekodera SAT (pamiętaj również o kablach do SAT-ki w nowym lokalu), a modem centralnie ustawiony w mieszkaniu, aby zasięg wifi był optymalny wszędzie.

Dodam jeszcze, że operator łaski nie robi, że przepnie usługę między lokalami. To się odbywa bez zmiany zasobów sieci. Tylko przekierowywana jest "ostatnia mila", czyli instalacja

I tyle...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Niestety dla laika jest to problem a wiem jaki był problem w tym mieszkaniu,więc już z góry zakładam że i tam będzie duży problem.Zwłaszcza dla kobiety która łyknie wszystko jak leci bo się nie zna i ślepo wierzy że ten co przychodzi zakładać wie co robi .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18 Nie przejmuj się nie będzie...Wyszkolimy Cię tak, że moner się zdziwi 😉

Zakładając, że monter narzuci sposób wykonania, a Ty "musisz" się na to zgodzić popełniasz błąd 🙂

Oczywiście technologii i prac koniecznych nie przeskoczysz. nie założysz neostrady ADSL bez łącza i kabelka miedzianego do lokalu. Można jednak zapanować nad fantazją monterów 🙂 wiedząc co i jak powinni zrobić


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18 Wszystko zależy od tego czy są warunki techniczne i jaką usługę chcesz przenieść pod nowy adres. Kabli do domofonu nie piwinno się wykorzystywać do telefonii stacjonarnej. Generalnie wchodzenie w obcą infrastrukturę jest zła praktyką i może mieć konsekwencje służbowe.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Przeniesienie usługi internetu domowego

@marder Warunki techniczne są, bo nie zmienia się linia aż do samego pionu technicznego (czyli kable magistralne i rozdzielcze pozostają bez zmian). To tylko kwestia instalacji, więc zależy tylko od inwencji i doświadczenia montera i zlecenia na przeniesienie usługi z lokalu X do lokalu Y w tym samym budynku.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przeniesienie usługi internetu domowego

@agat13 Jeśli już wykorzystywano kable od domofonu to mam pewne obawy co do stanu sieci w tym budynku.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Przeniesienie usługi internetu domowego

@marder ale to dalej tylko sieć (czyli instalacja, jaka by nie była) 

Do wykonania jest tylko odcinek pomiędzy głowicą w szybie technicznym/skrzynce do lokalu.