Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usługi internetu domowego


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Pod koniec lipca będę się przenosić dosłownie za ścianę,do nowego mieszkania,nie ma problemu z przeniesieniem usługi internetu domowego i telewizji satelitarnej z Orange zostanie ona taka sama jak dotychczas(tak mi mówili na infolinii),ale mam pytanie...w starym mieszkaniu internet mam podpięty pod domofon bo kable miałam w ścianach pochowane (ale działa mi wszystko super od 9 lat pomimo ze jest podpięte pod domofon),w nowym mieszkaniu jest dziura w ścianie i był tam właśnie podłączony światłowód z innej firmy.Moje pytanie , czy w nowym mieszkaniu da rade podłączyć internet domowy tam gdzie był podłączony światłowód??Czy jeśli nie ma na wierzchu żadnych kabli to technik je znajdzie i podłączy usługę?Może to głupie pytanie ale nie znam się w tym temacie,będę wdzięczna za odpowiedzi.

30 ODPOW. 30

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21247
  • 170

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18 

Nie ma czegoś takiego jak "internet podpięty pod domofon". Coś mieszasz więc nie wiadomo o co właściwie pytasz. Jeśli zamawiasz usługę na formalnie nowym adresie i instalacja będzie się wiązała z wizytą technika to on sobie na pewno poradzi.

Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18  bez fotek to rozważania teoretyczne, tak na poważnie to technik musi rozeznać sytuację i zrobić to najlepiej, wszelkie porady tu na forum, to lużna dyskusja 😉


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Oczywiście że jest,żeby mieć internet technik podpiął mi kabel pod domofon,jak nie wierzysz mogę fotkę zrobić.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1265
  • 3015
  • 31

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18  na infolinii mogą różne rzeczy opowiadać. z tego co piszesz wnioskuje że posiadasz internet na kablu telefonicznym a telewizja działa po satelicie.
mieszkasz obecnie w bloku i po prostu zmieniasz lokal czy przeprowadzasz sie do innego budynku? jest to blok czy domek?
i najwazniejsze czy tam jest przyłącze telefoniczne?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Mieszkam w bloku i przeprowadzam się do mieszkania obok,mam tv satelitarna i internet do 80Mb ale nie wiem czy telefoniczny.Wiem że technik który mi to zakładał nie chciał robić dziur w ścianie więc podłączył go pod domofon.Nie wiem czy tam jest przyłącze telefoniczne,jedynie widziałam że był tam założony internet światłowód kabel wychodził ze ściany.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1265
  • 3015
  • 31

Przeniesienie usługi internetu domowego

@Alicja18  to już wiemy ze do budynku jest doprowadzone przyłącze i teraz to tylko kwestia czy kabel telefoniczny jest w mieszkaniu. jeżeli nie ma to raczej nie powinno być problemu aby go pewnie z klatki wprowadzić do mieszkania.
tego kabla światłowodowego nie wykorzystasz do tej usługi którą masz
orange nie posiada tu łącza swiatlowodowego? podaj miejscowosc ulice i nr budynku sprawdze czy smiga tu swiatlo od orange


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 56
  • 0

Przeniesienie usługi internetu domowego

Na infolinii mi powiedzieli ze na mojej ulicy nie ma światłowodu,na chłopski rozum przetłumaczyłam to sobie w ten sposób..skoro światłowód był podłączony to pewnie do jakiegoś kabla pod który i technik Orange może podpiąć moją usługę ale nie wiem czy to dobre myślenie?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1265
  • 3015
  • 31

Przeniesienie usługi internetu domowego


@Alicja18napisał(-a)

Na infolinii mi powiedzieli ze na mojej ulicy nie ma światłowodu,na chłopski rozum przetłumaczyłam to sobie w ten sposób..skoro światłowód był podłączony to pewnie do jakiegoś kabla pod który i technik Orange może podpiąć moją usługę ale nie wiem czy to dobre myślenie?


to tak nie działa
usluga na kablu telefoniczny i na kablu swiatlowodowym sa to dwie rożne technologie.
u Ciebie nośnikiem  internetu jest kabel telefoniczny

Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie usługi internetu domowego

Jak przeniesienie bez zmiany warunków na to na miedzi. Ogólnie przy przejściu na światłowód umowa zawierana zawierana jest na 24 miesiące. Nawet jeżeli jest tam kabel położony przez inną firmę jak sama pisałaś nienawidzę świadczy tam usług się nie ma jak z niego skorzystać.Tak naprawdę na Twoje pytanie jak to będzie wyglądać odpowie technik podczas wizyty. Na forum można wiele na ten temat napisać ale dopiero to będzie wiążąca opinia. Daj znać po wizycie jak poszło.