Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z pingiem w grach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Problemy z pingiem w grach

Cześć, od już dość długiego czasu mam problemy ze swoim internetem domowym, oferta do 10 mb/s od około 6 lat prędkość nigdy nie była większa jak 5,5 mb/s ale to już mniejsza. Największym problemem jest mój ping, który lubi sam z siebie się często zmieniać. Na speedtescie mam nieraz 25 ms - i to jest fajna wartość bo wtedy w grach mam około 60/70 ale od jakiegoś czasu cały czas dzwonię po techników żeby coś w końcu z tym zrobili bo jest jakaś makabra, ping na speedtescie 50 a w grach ping oscyluje w granicach 110-120 przez co granie w gry online jest niegrywalne. Macie jakieś pomysły co mógłbym z tym zrobić? Czasem jak przyjechał technik to wszystko wracało do normy ale nie minie tydzień i znowu jest tak samo.

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z pingiem w grach

@xenio z pingiem to walka jak z wiatrakami. Monterzy prawdopodobnie resetują ustawienia portu na centrali, więc jakby troszkę odświeżają dostęp. Pokaż parametry liniowe z menu modemu ( pochwal się jaki masz model) ... popatrzymy 

P.S. ping speedtestu idzie tylko w granicach naszej sieci szkieletowej . Grasz prawdopodobnie na serwerach gdzieś w Europie i z tego tytułu masz wolniej ( że o obciążeniu serwerów nie wspomnę)

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Problemy z pingiem w grach

@agat13 która dokładnie zakładka Ciebie interesuje?

 

EDIT: no gram na serwerach głównie niemieckich, chociaż na polskich serwerach jest ping 70 co jest strasznym wynikiem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z pingiem w grach

@xenio parametry DSL ( liniowe), tłumienie i błędy CRC 

W DSL jest taki parametr jak dept interleave. Kiedyś był taki wątek na forum. Teoretycznie można prosić na infolinii o ustawienie jak najmniejszej wartości tego parametru, ale problem jest w tym, że konsultant może nie mieć zielonego pojęcia o tym że to jest możliwe i drugim aspektem jest wzrost podatności na błędy liniowe..coś za coś...

 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Problemy z pingiem w grach

Screenshot_1.png


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Problemy z pingiem w grach

@agat13 oni mi jakieś porty zmieniali ale to w ogólnie nic nie pomagało, a trafić na ogarniętego konsultanta też graniczy się z cudem...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z pingiem w grach

@xenio  jak na mój gust za dużo błędów jak na dobę i SNR za mały. Trzeba najpierw popracować nad łączem, a później kombinować dalej. Linia napowietrzna czy do domu idzie ziemią? A może blok wielorodzinny? Ile masz gniazdek w lokalu i czy masz telefon VoIP czy pots i czy masz filtry? Jakim kablem wykonana instalacja i jak dawno?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Problemy z pingiem w grach

@agat13 dom jednorodzinny, jest tylko jedno gniazdko, telefon jest odłączony bo i tak nikt nie korzysta, kabel idzie pod ziemią do puszki a w domu kabel ostatnio był sprawdzany i nie ma żadnych problemów 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problemy z pingiem w grach

@xenio są problemy, co widać na screenie. Fotnij rozebrane gniazdo telefoniczne. Czy kabel podziemny kończy się w gniazdku czy jest jakaś puszka pośrednia?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 5
  • 0

Problemy z pingiem w grach

@agat13 kończy się w puszce na dworze która była ostatnio sprawdzana przez techników, ogólnie rzecz biorąc sprawdzali moje połączenie do najbliższej puszki i nie było żadnych problemów na linii, głównie tu chodzi o połączenie z centralą lub sama centrala