Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach

Anonim

Nie dotyczy

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach


@Oskar123napisał(-a)

@Anonim jak mam jeden ok. 2.5m od routera a drugi 1m to mogę dla dwóch AC ustawić?


Żeby nie było problemów z pingiem, nie ustawiaj obu kart wi-fi na ac, najbliższy komputer tryb z ac, ten dalszy z n, tak jak wcześniej ci napisałem, nie sugeruj się odległością komputerów od FunBox 2.0, najlepiej jak karty wi-fi pracują na różnych zakresach, wtedy nie ma takiego obciążenia i ping powinien być lepszy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach

@Anonim  @agat13 

próbowałem wszystkie kombinacje, bez zmiany, nadal skoki pingu gdy 2 pc włączone. Gdy 1 włączony niezależnie od trybu stałe 2 pingu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach


@Oskar123napisał(-a)

@Anonim  @agat13 

próbowałem wszystkie kombinacje, bez zmiany, nadal skoki pingu gdy 2 pc włączone. Gdy 1 włączony niezależnie od trybu stałe 2 pingu.


@Oskar123: wszystkie piszesz... A mógłbyś je wylistować?

Te pingi to dokąd idą? Zostają w LAN czy gdzieś w świat je wysyłasz?

Co jest powodem niemożności przetestowania tego kabelkiem?  Komputery nie mają portu ethernet?

 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach


@Oskar123napisał(-a)

@Anonim  @agat13 

próbowałem wszystkie kombinacje, bez zmiany, nadal skoki pingu gdy 2 pc włączone. Gdy 1 włączony niezależnie od trybu stałe 2 pingu.


Jakie skoki pingu są, daj statystyki, jak o raz większe, to jest ok, karty wi-fi są nie najwyższej klasy, więc nie oczekuj stałego niskiego pingu, ten tylko po kablu lan jest dostępny, tak poza tym, ten komputer co metr od FunBox 2.0 jest, można kablem lan połączyć, inna sprawa że zdalnie to nie pomożemy, trzeba by na miejscu to posprawdzać, może problem drzemie w komputerach, jakiś Trojan czy problem z aktualizacją komputera.

Jeszcze jedno...

Co do tych testów co pisałeś!

Czy ten metr od FunBox komputer, łączył się z wi-fi 5GHz?

Ten dalszy komputer z 2,4GHz?

Rozdzieliłeś sieci wi-fi 2,4GHz i 5GHz (inne nazwy SSID) ?

Czy tylko zmieniłeś ustawienia kart sieciowych i nic poza tym nie robiłeś?

Bo jeśli tak jak piszę, to do niczego sensownego nie dojdziemy, możemy dyskutować o problemie z rok.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach

@Oskar123 sprawdź czy nie pracują w jednym kanale wifi, bo sobie właśnie przeszkadzają


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach

@Anonim @j131 

podłączyłem kablem jeden z komputerów, i było dobrze, czyli jakby karty sieciowe WiFi się nawzajem zakłócają, gdy są w tym samym momencie włączone. Pingi idą do 192.168.1.1 . Sieć jest rozdzielona na 2.4 i 5. "wirelles mode" testowałem 1h, wszystkie kombinacje. Daje ich listę


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53068
  • 610

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach

@Oskar123 zgadzam się z tym połączeniem po wifi, że się mogą zakłócać...zrób test i przełącz jedna na stałe na 2,4, a druga na 5GHz rozdzielając testowo częstotliwości wifi na modemie. Powiedz co wyszło

Anonim

Nie dotyczy

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach

@Oskar123  niski ping to w grach chyba potrzebny? 

Jeśli ping sprawdzasz lokalnie czy na serwerze, to różne wyniki mogą być, ba testowanie pingu lokalnie i równocześnie z 2 PC po wi-fi, to nieporozumienie, do niczego nie prowadzi, co chcesz uzyskać takimi testami więc. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach

@agat13 nadal tak samo 😕

@Anonim jak w cmd jest ping po 300 to w grze też mam takie skoki

Anonim

Nie dotyczy

Problem z pingiem przy włączonych 2 komputerach


@Oskar123napisał(-a)

@agat13 nadal tak samo 😕

@Anonim jak w cmd jest ping po 300 to w grze też mam takie skoki


To rozwiązanie jest proste, ten metr od FunBox PC po kablu, ten dalszy PC po wi-fi, oba po wi-fi widoczne nie mogą pracować, to kwestia modułu wi-fi.