Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z parowaniem urządzeń


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Problem z parowaniem urządzeń

Cześć, posiadam światłowód 300 mb/s w Orange (Funbox 3.0). 
Mam problem z parowaniem urządzeń - konkretnie chodzi o klimatyzację i switcher sonoff. Parowanie działa tylko na 2,4GHz, więc testowałem ustawienia modemu z 2,4GHz/5GHz jak i samo 2,4GHz. Testowałem różne zabezpieczenia i dalej nie mogę się połączyć.

Dodam, że sprawdzałem urządzenia i aplikacje na innej sieci WiFi (UPC) i wszystko działało bez problemu. 
Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? 


Będę wdzięczny za pomoc.

Kamil

19 ODPOW. 19

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z parowaniem urządzeń

@jestemvariat  czy masz rozdzielone pasma 2,4 i 5 GHz ? jeśli nie to spróbuj ORANGE EKSPERT - Jak podzielić pasmo Wi-Fi w modemie Orange FunBox 2.0? - YouTube to jest na przykładzie FB 2.0 ale w FB 3.0 jest podobnie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z parowaniem urządzeń

@jestemvariat sprawdź ustawienie szyfrowania WiFi. Powinno być WPA2/PSK. Dobrze by było też rozdzielić sieci WiFi na 2,4GHz i 5GHz, oczywiście do nazwy WiFi 5G warto dać w nazwie przynajmniej 5G, aby łatwiej rozróżnić sieci.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Problem z parowaniem urządzeń

Mam rozdzielone na 2,4GHz i 5GHz. Szyfrowanie WPA2/PSK.

Przesyłam screen swoich ustawień.

 

Screenshot 2022-07-04 at 22.06.57.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z parowaniem urządzeń

@jestemvariat  jeszcze raz skonfiguruj  sieć wifi w modemie. SSID ustaw na "dom" I hasło 123456789. Dla 5-ki " dom_5" I hasło to samo. W apce nie rob kopiuj/wklej, tylko wpisuj ręcznie od1 do 9. 

Łącz tylko do 2 4GHz i sprawdź na innym urządzeniu, np smartfonie

W odbiorniku zrób reset do fabryki lub zapomnij sieć I skonfiguruj od nowa, musi działać.  Rob to wszystko w jednym pomieszczeniu, aby zadieg był.. 

Tak zweryfikujesz działanie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

Problem z parowaniem urządzeń

Ok, jutro spróbuję i dam znać czy się udało. 

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z parowaniem urządzeń


@jestemvariatnapisał(-a)
...
sprawdzałem urządzenia i aplikacje na innej sieci WiFi (UPC) i wszystko działało bez problemu. 
...

Myślę że to właśnie jest Twój problem: działały, zapamiętały ustawienia i nie chcą innych. Pewnie trzeba je zresetować i ustawić od zera.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 17
  • 0

Problem z parowaniem urządzeń

czy udało ci się rozwiązać problem? mam podobny, nie mogę połączyć aplikacji FGLair z klimatyzacją, klimatyzacja łączy mi się do wifi ale nie udaje się jej dodać do aplikacji.

Wifi rozgłasza tylko 2,4 i do sieci się łączy, czy Orange czegoś nie blokuje?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Problem z parowaniem urządzeń

@zuko 

Te sprzęty IoT potrafią być upierdliwe. Skąd wiesz, że klimatyzacja łączy się z internetem? Napisz coś więcej: co robisz, co się udaje, a w którym momencie jest problem. Czy chodzi o to że udało się skonfigurować klimatyzację i telefon tak że oba mają dostęp do internetu, a mimo to rzeczona aplikacja nie widzi klimatyzacji? Czy o coś innego?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z parowaniem urządzeń

@zuko  zobacz czy wifi masz 6 czy 5.

6-ki czasem takie urządzenia nie czytają