Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problem z internetem neostrada

Witajcie 

Mam problem z internetem objawiający się:

 

- Skokami pingu w grach do bardzo wysokich wartości 

- Sporymi opóźnieniami w ładowaniu stron internetowych (oraz w nawigowaniu po nich).

- Częste "znikanie" internetu: wszystkie diody oraz ustawienia pokazują poprawną prace lecz nie ma dostępu do sieci.

- Brak synchronizacji  / brak możliwości jej złapania (nie jestem pewien): modem potrafi się rozłączyć w losowym momencie a potem nie jest w stanie się zsynchronizować. Próbuje po kilka/kilkanaście razy do momentu jak się uda. (tylko na Orange Funbox 2.0)

- Oraz zauważyłem że kiedy internet działa (bo czasem działa) minimalny ping podniósł się z ok: 40ms do ok: 75ms

 

Usługa to neostrada do 20Mb/s pobierania oraz 1Mb/s wysyłania

Problemy występują na wszystkich urządzeniach tak samo na kablu jak i na WIFI

Co jednak ciekawsze problemy pojawiają się na 3 różnych modemach

1. Orange Livebox 2.0 

2. Orange Funbox 2.0

3. Segemcom F@st 2704 

Z pomocą klienta kontaktowałem się kilkukrotnie i oprócz wizyty serwisanta i lekkiej 3 dniowej poprawy brak efektów

 

Czy wie ktoś jak to rozwiązać?

Proszę o pomoc 

 

PS: załączam 2 zrzuty ekranu które udało mi się zrobić podczas skoku opóźnienia

 

Bez tytułu1 — kopia.pngorange1.png- kopia.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Problem z internetem neostrada

@Michał_1 

 

Wykonaj certyfikowany test na stronie UKE. Następnie zgłoś sprawę do BOK Orange wraz z tym testem a także do UKE. Wszystkie sprawy prowadzone przez ten organ dają motywację do poprawy świadczenia usług. To co było niemożliwe staje się możliwe 🙂😀.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie. Pozdrawiam.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z internetem neostrada

@Michał_1Zrób zrzut parametrów łącza na FB2.0 (zakładka DSL)

Jak łączysz się z modemem? Zrób speedtest certyfikowany na stronie  https://pro.speedtest.pl po kablu eth

Problem leży w linii (co może wykazać screen) lub w porcie

. Czy technicy coś wspominali jaka długa jest linia i jak przebiega (kable podziemne, słupy itp)?

Jak wygląda instalacja w domu? Ile masz gniazdek i czy telefon stacjonarny (jeśli jest) wychodzi z modemu czy za pomocą filtra dołączany jest do gniazda telefonicznego na ścianie?

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problem z internetem neostrada

@agat13 

- Z modemem łącze się za pomocą WIFI, ale problem występuje też na komputerze stacjonarnym połączonym kablem bezpośrednio do modemu.

- Technicy nic o długości linii nie wspominali co do sposobu jej poprowadzenia to domyślam się że idzie ona pod chodnikiem.

Jeżeli chodzi o  instalację w budynku idzie ona  do skrzynki w piwnicy bloku potem w pionie do góry a potem do mojego mieszkania.

W mieszkaniu kabel idzie do modemu a potem do telefonu. Telefon stacjonarny jest odłączony nie mam go

- W mieszkaniu mam 1 gniazdko

Zrzuty wykonywałem połączony kablem bezpośrednio do modemu

 

 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Problem z internetem neostrada

@Michał_1 

 

Wykonaj certyfikowany test na stronie UKE. Następnie zgłoś sprawę do BOK Orange wraz z tym testem a także do UKE. Wszystkie sprawy prowadzone przez ten organ dają motywację do poprawy świadczenia usług. To co było niemożliwe staje się możliwe 🙂😀.

 

Jeśli pomogłem oznacz moją odpowiedź jako rozwiązanie. Pozdrawiam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z internetem neostrada

@Michał_1  linia wydaje się ok. Mało błędów ( choć są i to w tym czasie przy SNR poniżej normy może ping skakać) 

Niestety przy technologii ADSL taki parametr ( skleroza, jak przypomnę sobie to dopiszę) który obniża wartość ping kosztem synchronizacji łącza. Jeśli to są wybryki chwilowe, to nic z tym nie zrobisz


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Problem z internetem neostrada

@agat13 

 

Technologia też ma swoje ograniczenia Okej ale specjalne pismo UKE do OPL potrafi zrobić cuda. Technik przyjedzie i nagle internet będzie stabilny jak nigdy 🙂.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z internetem neostrada


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Problem z internetem neostrada

@Michał_1 

 

Zrób też pingi do różnych serwerów w Europie. Wyślij zrzut ekranu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Problem z internetem neostrada

@Michał_1 jak już to się nazywa Interleave Delay, a nie Interleave Depth. Podłączając Segemcom F@st 2704 w nim widać jak jest skonfigurowane.