Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem domowym


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Problem z internetem domowym

Witam, problem polega na tym, że w umowie na internet domowy jest podane jasno 20Mb/s pobierania i 1Mb/s wysyłania, jednakże nigdy tej wartości internet nie osiągnął(max. 8Mb/s pobierania i 0.4Mb/s) robiłem wiele speedtestów, w nocy o 3.00, gdzie tylko ja używałem internetu, robiąc speedtest właśnie wyszły takie wartości napisane powyżej...Jest to internet domowy po kablu nie radiowy, więc chociaż te 13-15Mb/s powinno wskazać czyż nie? Jest to wina odległości od miasta czy coś takiego?

22 ODPOW. 22

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Problem z internetem domowym

@hsmielak28  przyczyn może być wiele, od leżących po stronie sprzętu, poprzez przeciążenia sieci aż do różnego rodzaju awarii. Pełnej prędkości czyli 20 Mb raczej nie uzyskasz, mało napisałeś zrób zrzuty ekranu z informacji systemowych i wstaw. Próbowałeś zgłaszać problem do Orange?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Problem z internetem domowym

Pełnej prędkości to wiem, że się nie da, ale chociaż, żeby była ona minimalnie 2razy mniejsza, a nie 3..(przy dobrych wiatrach). Pisałem do Orange i nic się nie zmieniło i nie mogą nic na to poradzić.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Problem z internetem domowym

@hsmielak28  tak jak pisałem wyżej, przyczyn może być wiele i nie sposób jednoznacznie stwierdzić co jest nie tak. Wstaw screeny o które prosiłem i zobaczymy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Problem z internetem domowym

@hsmielak28 umowę masz " do 20Mb/ sek" . Prędkość jaka osiągasz przy usłudze ADSL wynika głównie z odległości od centrali, czyli obiektu Orange do którego biegnie Twoja linia. 8 Mb/ sek wskazuje na dystans około 3 km. Oczywiście jakość linii, zakłócenia, złącza po drodze czy grubość żyły też mają wpływ, ale prędkości usługi głównie szacuje się po długości łącza. Jeśli są znaczące odstępstwa, to dopiero szuka się dodatkowych powodów obniżania prędkości przez kabel. Wystarczy, że masz równolegle gniazda w domu czy telefon włączony do gniazda bez filtra ( nie mylić z VoIP) to też ma wpływ..


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 414
  • 1072
  • 7

Problem z internetem domowym

wysyłanie 04 Mb/s coś jest źle. Obrazek z parametrami wstawić.  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Problem z internetem domowym

W sensie ? Speed test czy jak?


2021-03-20 19_05_13-Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test - Opera.png

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Problem z internetem domowym

@hsmielak28  chodzi o zrzut z routera: informacje systemowe/internet


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1706
  • 5935
  • 69

Problem z internetem domowym

Z jakiego sprzętu korzystasz?

Dedykowany - wypożyczony przez Orange?

Po odpowiedzi łatwiej będzie podać sposób na uzyskanie parametrów połączenia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5890
  • 23966
  • 202

Problem z internetem domowym

@jaryn: czemu uważasz że coś jest nie tak? Miałem przez wiele lat ADSL właśnie z takimi parametrami. Umowa była do 10 czy 20 Mb  i chodziło to zwykle jako-tako. Speedtest właśnie tyle mniej więcej pokazywał co u @hsmielak28. Nie widzę w tym nic alarmującego.