Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Internet domowy

Witam, otóż u siebie w domu posiadam internet domowy 20Mb/s pobierania i jakoś 200metrów+- ode mnie sąsiad na innej ulicy posiada już dostęp do pakietu z 60Mb/s. Pytałem się w Orange i patrzałem na stronie oferty i tak jest, niestety ja nie mogę zamontować u siebie internetu powyżej 20Mb/s. Trzeba coś wypełnić albo jakieś pismo wysłać, żebym mógł uzyskać dostęp do pakietu z lepszym internetem?

3 ODPOW. 3

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Internet domowy

@hsmielak28: Skoro nie ma warunków technicznych to raczej pismami nic nie wskórasz... Nawet jesli jakimś cudem zmusisz ich do zawarcia umowy na wyższą prędkość to i tak jej nie uzyskasz jeśli łacza na to nie pozwalają.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Internet domowy

@hsmielak28 pytanie, czy Ty i sąsiad jesteście podłączeni do tej samej centrali. Może być tak, że twoja linia biegnie w drugą stronę niż sąsiada i jesteście podłączeni do różnych central lub do tej samej, ale Twoja linia biegnie inną trasą.

Wrzuć screena z parametrami linii z routera, będzie można coś wywnioskować.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Internet domowy

@hsmielak28 sieć miedziana zbudowana jest jak pajęczyna 

Łącza od centrali idą do szafy na jednej z ulic danego kwadratu/ rejonu grubymi kablami. Z tej szafy biegną po 10 par do puszek na słupach i słupkach wzdluż ulicy umiejscowionych w odpowiednich dystansach od siebie i od nich poprowadzone są dopiero kable do posesji...

Wystarczy, że mieszkacie w innych kwadratach ( mimo, że na tej samej ulicy) lub Twoja puszka ma za długi przebieg do centrali ( dokładnie powyżej 1,2 km) i już zamiast VDSL do 80 musisz mieć ADSL do 20Mb/ sek. Wszystko rozbija się o trasę i długość łącza