Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z drukarką WIFI neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z drukarką WIFI neostrada

Witam, 

Zmieniłem ofertę z DSL na Neostrada, od tej pory nie mogę połączyć się z drukarką HP przez wifi. Drukarka została przeinstalowana, ustawiono nową sieć, hasło. Widnieje jako podłączona poprawnie (w ustawieniach drukarki również widnieje połączenie), jednak przy próbie drukowania pokazuje się komunikat, że urządzenie nie jest połączone z siecią. Wchodząc w ustawienia Livebox również zauważyłem, że drukarka widnieje jako urządzenie podłączone do sieci. W czym problem? Czy może to być problem w tym, że utraciłem stałe IP w ofercie Neostrady? Czy ma to jakiś wpływ na drukarkę wifi? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z drukarką WIFI neostrada

@drahman w takim razie proponuję przywrócić do ustawień fabrycznych i zweryfikować adresację IP w samej drukarce, a nie poprzez oprogramowanie na laptopie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z drukarką WIFI neostrada

A chcesz drukować z wewnętrz czy na zewnątrz (z innego połączenia internetowego)?

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z drukarką WIFI neostrada

Chcę przesyłać zdalnie dokumenty do druku z urządzeń podłączonych w tej samej sieci co drukarka. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z drukarką WIFI neostrada

@drahman Czy przywracałeś sprzęty do ustawień fabrycznych? Drukarka miała ustawione stałe IP w sieci lokalnej w swoich ustawieniach ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z drukarką WIFI neostrada

Nie przywracałem ustawień fabrycznych na żadnym sprzęcie. Drukarka zmieniła IP po zmianie sieci. Aktualizowałem nowe IP w ustawieniach programowych drukarki na laptopie, ale nic to nie dało. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z drukarką WIFI neostrada

@drahman w takim razie proponuję przywrócić do ustawień fabrycznych i zweryfikować adresację IP w samej drukarce, a nie poprzez oprogramowanie na laptopie.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z drukarką WIFI neostrada

Przywróciłem ustawienia fabryczne w drukarce, ale dalej nic to nie dało:hp.jpg


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 0
  • 0

Problem z drukarką WIFI neostrada

Oczywiście drukarka po przywróceniu do ustawień fabrycznych, na nowo połączona z siecią, widnieje jako połączona, ale drukuje tylko z komputera bezpośrednio podpiętego przez kabel, przy próbie drukowania przez wifi wyskakuje powyższy błąd.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 203
  • 122
  • 4

Problem z drukarką WIFI neostrada

W lapku kliknij na ikonkę sieci  następnie na właściwości i zobacz jaką masz w ustawieniach sieci wybraną opcję Profil Sieciowy - Publiczna czy Prywatna? Zaznacz Prywatna i spróbuj wysłać plik do Drukarki . W moim przypadku ten ; zabieg ; zadziałał.


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8387
  • 53

Problem z drukarką WIFI neostrada

Hejka @drahman, czy udało Ci się rozwiązać problem z drukarką ? Jeśli tak, a jeden z postów w tym Ci pomógł - nie wahaj się - oznacz go jako rozwiązanie - zgodnie z uznaniem 🙂