Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Ftth + ont + router zew Asus RT-AX82U rozłącza codziennie WAN i gubi DNS


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Problem z Ftth + ont + router zew Asus RT-AX82U rozłącza codziennie WAN i gubi DNS

to *jest* problem Asusa, czy może ogólniej, busyboxa go napędzającego. Jeszcze raz:  https://www.google.com/search?q=ppr_get_vht_mcs (teraz już wyszukuje także niniejszy wątek).


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 25
  • 0

Problem z Ftth + ont + router zew Asus RT-AX82U rozłącza codziennie WAN i gubi DNS

Ten błąd nie wyskakuje już.

 

Update sytuacji:

dziś lekka zmiana:

Znów o tej samej porze

Feb 23 13:10:22 WAN Connection: WAN(0) link down.
Feb 23 13:10:22 WAN Connection: WAN was restored.
Feb 23 13:11:15 WAN Connection: WAN(0) link down.
Feb 23 13:11:17 WAN Connection: WAN was restored.

 

Ale samoczynnie wrócił. Co nie wiem do końca czy jest rozwiązaniem.

 

Co zrobiłem -

- DNS na automat

- wyłączenie ddns

- wyłączenie vpn na asusie

- Oraz co o czym wcześniej nie mówiłem. Miałem błędy:

"kernel: nf_conntrack: expectation table full"

Powiększyłem paczkę na 1024 zgodnie z zaleceniami Googla i juz nie ma tego błędu.

 

NA chwile obecna nie ma innych błędów w logu.

 

Ktoś wcześniej zapytał się mnie, czemu myślę, że to DNS. NIe wiem, ale zabawa nim przywracała usługę.

Problem o tej samo porze jest, tylko sam się przywraca i działa.  Walczę dalej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Problem z Ftth + ont + router zew Asus RT-AX82U rozłącza codziennie WAN i gubi DNS

@MateuszW jesteś w połowie drogi 😉 . Mnie osobiście ta 13:10 strasznie ciekawi....


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

Problem z Ftth + ont + router zew Asus RT-AX82U rozłącza codziennie WAN i gubi DNS


@MateuszWnapisał(-a)

...

Ktoś wcześniej zapytał się mnie, czemu myślę, że to DNS. NIe wiem, ale zabawa nim przywracała usługę.

Problem o tej samo porze jest, tylko sam się przywraca i działa.  Walczę dalej.


No właśnie, bez względu na to co robisz (czy nie robisz) z DNS (czy z czymkolwiek innym), problem sam się "naprawia" bardzo szybko. Pewnie na tyle szybko, że tunele VPN nawet tego nie odnotowują (i dlatego ich nie zrywa). Nic tu na to nie poradzimy, błąd jest w oprogramowaniu rutera.