Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z DNS

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z DNS

Od kilku dni mam problem z internetem. Część stron ładuje się, część nie. Zgłosiłem sprawę do orange lecz zlecenie zostało anulowane w sobotę o 3:30(!) ponieważ według Orange wszystko działa jak należy. Próbowałem zmienić DNS ale niestety w routerze mam tą opcję zablokowaną i nic nie mogę zrobić a kolejnego zgłoszenia założyć nie mogę bo według diagnostyki wszystko jest ok.. Co mam teraz zrobić bo za chwilę mnie coś strzeli.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181
9 ODPOW. 9

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2393
  • 9907
  • 85

Problem z DNS

Cześć @niktwaznyy 

Jaki posiadasz internet stacjonarny Orange Światłowód lub Neostrady czy  internet mobilny Orange?

Pozdrawiam 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 164
  • 3

Problem z DNS

Hej, napisz proszę coś więcej na temat problemu:
- jaki jest używany internet (ADSL, VDSL, FTTH, mobilny),

- jakiego routera / modemu używasz

- czy problem występuje tylko na jednym komputerze / telefonie, czy dotyczy wszystkich urządzeń w Twojej sieci domowej,
- czy problem pojawia się cały czas / w konkretnych godzinach,
- czy były sprawdzane ustawienia firewalla systemowego / programu antywirusowego?

Przydałby się przykładowy test ping / tracert do strony, która nie chce się wczytać


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Problem z DNS

@niktwaznyy 

Na jakiej podstawie sprawiasz hipotezę że problemem jest DNS? To jest bardzo mało prawdopodobne: Orange wymusza na wszystkich klientach używanie tych damych serwerów DNS więc gdyby z nimi było coś nie tak, to nie ty jeden miałbyś problem. Powszechnego lamentu nie słychać, więc to raczej nie DNS.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z DNS

Hej.. co do pierwszego pytania, to przepraszam ale nie mam pewności ponieważ nie znam tych terminów dokładnie ale chyba

 

- ADSL - idzie sobie kabelek z gniazda telefonicznego do routera (internet stacjonarny od Orange, neostrada)

- Livebox 2.0 ZTE

- dotyczy wszystkich urządzeń

- problem pojawił się w czwartek popołudniu, zniknął w nocy z piątku na sobotę, ale rano w sobotę nie działał znowu i tak jest do teraz.

- przy zaporze nie było nic zmieniane, a antywirusa nie używam.

 

 


tracert1.jpgtracert2.jpg

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z DNS

Tak wywnioskowałem po tematach które tutaj znalazłem i odpowiedziach. Tak czy siak jest problem, pojawił się nagle a naprawić nie ma komu ale płacić trzeba.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Problem z DNS

Pomogło, dziękuję Ci bardzo za pomoc.. ale mam pytanie.. dlaczego to się stało i jak to się stało, że nagle przestało działać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Problem z DNS

@niktwaznyy  najprawdopodobniej do karty obsługującej Twoją usługę dopisano adresy IPv6 i zaczęto po restarcie karty co jakiś czas (22 godziny lub 10 dni) ich używać. Taki jest obecnie trend, aby IPV4, których zaczyna brakować zamieniać na IPv6

Stąd odgorne wymuszenie przydzielenia Twojej usłudze nowego zakresu IP publicznych.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Problem z DNS


@niktwaznyynapisał(-a)

Pomogło, dziękuję Ci bardzo za pomoc.. ale mam pytanie.. dlaczego to się stało i jak to się stało, że nagle przestało działać?


Orange stopniowo wprowadza IPv6. Jednak działa to różnie. Na dziś, w usługach stacjonarnych, bezpieczniej jest trwać przy IPv4, objawy podobne do opisnych przez Ciebie są typowym przykładem problematyczności tego procesu. Ostatecznie kiedyś wszyscy przejdą pewnie na IPv6, ale jak widać jeszcze nie dziś.