Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1764
  • 5

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Kolega @Mitar ma EPON na światłowodzie i w tym wydaniu na światełku od Dialogu (ale tej spółki od grudnia już nie ma) więcej nie poleci. Ale nie martw się! Netia podjęła wysiłek inwestycyjny i przeprowadza migrację z EPON na GPON. Wtedy też będziesz mógł zamówić 900mbit od Netii. Serio nie wchodź w sieć Orange bo możesz tego żałować. Jak pisali przedmówcy, sieć Netii na stykach jest bez porównania lepsza. Jako użytkownik GPON od Netii potwierdzam i służę testami.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4115
  • 56

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


@-brtk-napisał(-a)

@Mitarnapisał(-a)

@-brtk-napisał(-a)

Zmiana z Netii światłowodu na światłowód od Orange to będzie twoja najgorsza decyzja w życiu. Jak masz możliwość to bierz 900Mb/s od Netii. Chyba żaden większy dostawca nie ma lepszych styków od Netii. Netia pod tym względem jest liderem.


Tak jak napisałem w pierwszym poście, mam ~95 Mbit i nie ma możliwości technicznych żeby to zwiększyć, byłem w Dialogu który przejęła Netia ( która teraz jest przejęta przez Plusa .... ). Może wynika to z jakichś umów pomiędzy Dialogiem a Netią, że nie dają większych prędkości, nie wiem.

Nie jestem na 100 % zdecydowany na Orange, dużo czytałem postów na tym forum i generalnie ludzie narzekają na trasy i pingi do gier. Właściwie moim priorytetem są pingi do gier, prędkość już tam jakoś przeboleję.

Póki co na Netii mam 3-5 ms max do serwerów gier w Warszawie ( a mieszkam w Łodzi ).

 

BTW. Dialog nadal chyba istnieje, na każdej fakturze z Netii mam napisane, że płacę za "Dialnet Mega", co ciekawe na fakturze w grudniu sprzedawca usługi automatycznie zmienił mi się z "Dialogu" na "Netię".

W każdym razie przez takie zmiany z Dialogu -> Netia -> Plus pewnie wszystkie inwestycje się blokują i szybko nie zobaczę prędkości ponad 100 Mbit u aktualnego ISP.


To masz pewnie kablówkę po koncentryku albo ETH, a nie światłowód do mieszkania GPON.


Toż to samo napisałem tutaj, że ma po koncentryku albo ethernetowe sieć. Przy gponie by miał możliwość 900Mb/s.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1764
  • 5

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

EPON (światłowód) w netiowym wydaniu to tylko 100 mbitów. Kolega @Mitar wyraźnie zaznaczył że sieć po światełku.

Netia w HFC daje max 600 mbit. W Ethernecie leci 900 mbit.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 202
  • 288
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange


@-brtk-napisał(-a)

samo napisałem tutaj, że ma po koncentryku albo ethernetowe sieć. Przy gponie by miał możliwość 900Mb/s. 
 

Proszę, dołączam fotę dla niedowiarków z forum, puszka ze światłowodem którą mam w mieszkaniu, otworzyłem tylko na chwilę, żeby zrobić zdjęcie.


IMAG0173.jpg

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4115
  • 56

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Jak ma EPON (ethernet passive optical network), czyli siec ethernetową z nazwy, co zaznaczałem wyżej, nie poleci mu 900Mb/s (ograniczenia technologiczne), chyba, że by był sam w tej sieci. Dialog rozdzielał 1Gb na kilkunastu/kilkudziesięciu użytkowników. Wystarczy, że Netia zmieni urządzenia u siebie na GPON i będzie miał taką możliwość. Nic mu z tego światła w domu jak urządzenia początkowe maja ograniczenia i muszą obsłużyć kilkunastu klientów.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Prędkość usług Google na światłowodzie Orange

Robią robią migrację z EPON Corecess na GPON Huawei już, w sierpniu tamtego roku była to migracja w testowej lokalizacji w Legnicy, a w tym roku lecą już tym masowo. Jednak ze względu na to,że jest to proces czasochłonny i trzeba go dobrze przygotować to niestety,ale to potrwa zanim wszędzie wymienią. Jestem jedną z osób u których wymienili testowo w sierpniu.