Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Zakładając ten temat miałem nadzieje na wywołanie dyskusji na temat sposobu realizowania przez Orange planu podłączania i wymiany starej infrastruktury na nową, światłowodową. Przeglądając inne tematy znalazłem wypowiedzi ludzi z firmy Orange, nie wiem czy znających temat, czy chcących się wypowiadać na tym temacie.Bez odzewu. Tylko gdzie mogę sie czegokolwiek w tej sprawie dowiedzieć, przecież nie w BOK, którego Pani/Pan z którą rozmawiam  znajduje się w ...... ( do wyboru: Białystok, Olsztyn, Katowice itd), nie zna specyfiki rejonu mojego zamieszkania ani infrastruktury w tym rejonie. Moja bezradnośc mnie irytuje, ale nie powinna, bo od 30 lat kontaktów z Telekomunikacja Polska SA , a teraz  Orange Polska SA powtarzają się te same słowa: BMT, trzeba czekać , cierpliwości. Irytacja wzrasta, gdy sobie przypomnę, ze sa monopolisąa w tym rejonie , a kontakt z Orange , z ich działem technicznym jest niemozliwy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

A jak sobie wyobrażasz? Pracowałem m.in. dla Netii i dla Orange. Niestety osoby decyzyjne nie zaglądają na fora. Plany inwestycyjne są tajemnicą - czemu? Obawa przez konkurencją. Wydatki inwestycyjne to kwoty kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie zwracają się one w krótkim okresie czasu, to raczej inwestycje na lata. Niestety ilość linii jest duża, więc nie wszędzie uda się szybko. Nie raz pisałem, że mieszkam w Olsztynie. U mnie np. Netii nie ma wcale i nikt nie protestuje, że jej tam nie ma. W Orange mógłbym mieć maksymalnie VDSL, mimo, że do centrali mam 100m, a wszystkie urządzenia widzę z okna (kable biegną może trochę na około). I ciągle mimo, że dwa bloki obok i dwa bloki dalej od centrali jest światłowód, ja nie mam światłowodu. Niestety zanim to wszystko będzie u każdego potrwa to kilka lat. Zwróć też uwagę, że mamy wiosnę. W zimie wiele prac się nie działo. Nie wiem na ile Twój udział w zgłoszeniach sprawił, że pojawił się "światłowód" blisko. Może to też wpływ, że z tego co widzę na mapie jest tam parę firm. Teraz robi się już cieplej, więcej prac będzie się toczyło. Jedynie co mogę Ci doradzić to cierpliwość... może już latem albo na jesieni "światło" pojawi się u Ciebie.
PS. Masz też skrzynkę Netii na swojej ulicy, ale wg info zgłoszonego do UKE to bardzo stara miedź.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

W załaczeniu nowy screen z mapy zasiegu. Został dołączony nowy dom, notabene żle oznaczony ( prawidłowy numer to Mysłowicka 3). Ze skrzynki ze splitterem został podłączony jeden abonent i dalej sie nic nie dzieje. Dla porównania stary screen. W dalszym ciagu nie rozumiem jaką politykę prowadzi Orange. Poczekamy , to zobaczymy, może po 2 tygodniach i u mnie pojawi sie możliwość instalacji. Osobiście w to nie wierzę.2017-04-28_113625.png2017-05-11_110847.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Wczoraj do numery 2a dociagnięto swiatłowód . Firma Skynet zainstalowała dla firmy dostęp do internetu FTTH . Mogł to zrobić Orange , ma sieć , wolne porty, ale po co sie męczyć i zdobywać klienta lub dbać o już posiadanych. Nie przekonują mnie twierdzenia, ze proces instalacji sieci swiatlowodowej jest czasochłonny, wymaga dużych nakładów inwestycyjnych czyli w sumie dla monopolisty w tym rejonie żaden bisnes. Organizowanie akcji typu zgłoś zapotrzebowanie na FTTH to ściema, mająca na celu pokazanie .że oczywiście coś się robi, ale w sumie Orange woli walkę o klienta w blokach, gdzie jest kilku dostarczycieli internetu, walkę na wyniszczenie siebie lub konkurencji. Jestem zdany na tą firmę, nie man na razie żadnego wyboru. Ale zapamiętam, jak mnie ta firma traktuje.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka


Kierus57 napisał(-a):

Wczoraj do numery 2a dociagnięto swiatłowód . Firma Skynet zainstalowała dla firmy dostęp do internetu FTTH . Mogł to zrobić Orange , ma sieć , wolne porty, ale po co sie męczyć i zdobywać klienta lub dbać o już posiadanych. Nie przekonują mnie twierdzenia, ze proces instalacji sieci swiatlowodowej jest czasochłonny, wymaga dużych nakładów inwestycyjnych czyli w sumie dla monopolisty w tym rejonie żaden bisnes. Organizowanie akcji typu zgłoś zapotrzebowanie na FTTH to ściema, mająca na celu pokazanie .że oczywiście coś się robi, ale w sumie Orange woli walkę o klienta w blokach, gdzie jest kilku dostarczycieli internetu, walkę na wyniszczenie siebie lub konkurencji. Jestem zdany na tą firmę, nie man na razie żadnego wyboru. Ale zapamiętam, jak mnie ta firma traktuje.


@Kierus57Jak widać wyniki testu http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kwietniowe-wyniki-speedtestu,2,3,38795.html


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

To jest biznes, a nie działalność społeczna (choć Orange w ramach CSR wspiera różne działania). Ty masz VDSL, wiele ludzi w Polsce ma ledwo ADSL, albo i nie jest wcale zasięgu internetu stacjonarnego. Na wszystko jest jakiś biznesplan, analizy opłacalności, itp itd.
Wspomniałeś w jednym poście, że jest złe oznaczenie posesji. Nie wiem czy wcześniej to już robiłeś, ale sugerowałbym przez infolinię lub salon złożyć zamówienie na światłowód z tzw. ręcznym wywiadem technicznym (nie każda osoba może to robić, ale czasem można trafić). Firmy podwykonawcze instalujące światłowód mają też inne zadania: usuwanie awarii, podłączanie usług bezpośrednio w lokalu, niestandardowe instalacje dla firm, itp.
Naprawdę odrobinę cierpliwości, a zapewne światłowód niebawem zawita u Ciebie 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Piotrekk85Jaki biznes masz tu przykład od 2 lat stoi rezydencja.

Przechwytywanie.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Nowy budynek, być może developer chciał się lepiej sprzedać mieszkania. Nie zawsze to jest takie fajne. Nie wiem jak w Warszawie, ale w Olsztynie nowe bloki szybko się zapełniają. Poza tym jak masz istniejący blog to by poprowadzić prawdziwe FTTH to nie wystarczy modernizacja linii do "klatki", ale również w środku wymagane są prace.

Poza tym obecna akcja (dosyć młoda) zgłaszania się na światłowód przez osoby prywatne jest rozszerzeniem akcji dla developerów, która trwa już chyba 2-3 lata.
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka


Piotrekk85 napisał(-a):
Nowy budynek, być może developer chciał się lepiej sprzedać mieszkania. Nie zawsze to jest takie fajne. Nie wiem jak w Warszawie, ale w Olsztynie nowe bloki szybko się zapełniają. Poza tym jak masz istniejący blog to by poprowadzić prawdziwe FTTH to nie wystarczy modernizacja linii do "klatki", ale również w środku wymagane są prace.

Poza tym obecna akcja (dosyć młoda) zgłaszania się na światłowód przez osoby prywatne jest rozszerzeniem akcji dla developerów, która trwa już chyba 2-3 lata.

@Piotrekk85jak chce się dobrze sprzedać a cena za 1/m2 tylko 13000zł to porażka Emotikon: Obojętny


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Zapraszam na Warmię - taniej się żyje 🙂