Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Witam wszystkich, to mój pierwszy post .Od lat jestem klientem Orange, korzystam wyjątkowo z opcji VDSL, gdyż na mojej ulicy nie było takiej mozliwości,w ramach wyjątku zostałem w nią wyposażony. Od lat staram sie o możliwość podłączenia domu do swiatłowodu. bez skutku. Nawet w przypływie desperacji wypełniłem ankietę w sprawie zgloszenia chęci korzystania ze światłowodu, wydrukowałem ze strony Orange ulotki do wszystkich sąsiadów ( sugestia operatora), wrzuciłem do skrzynek i czekam na cud. I oto jest cud. Orange doprowadził swiatlowód na ulecę, zawiesił skrzynkę ze spliterem na słupie.. W informacji o dostepności ofert swiatlowodowej widnieja prawie wszystkie numery nieruchomości na ulicy ( w sumie 15) , ale dziwne poza 4 numerami, w tym moim. Napisałem do BOK zgłoszenie z pytaniem, dlaczego zostalem pominięty przy mozliwości instalacji tej usługi. Dodam, ze swiatlowód będzie prowadzony do abonentów linią napowietrzną. Odpowiedz z BOK podobno już jest,częsciowo uznana,  ja jej jeszcze nie otrzymałem. Przeczytano mi ją z infolinii, bez konkretów, bez mozliwości instalacji. Czy macie może podobne doswiadczenia, to odpowiedzcie , moze znacie sposoby dalszego postępowania w tej ,pewnie typowej sprawie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

@Piotrekk85jedna ważną radę otrzymałem: tu Ci nikt nie pomoże. I tak trzymaj.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

392 ODPOW. 392

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Bo rozbudowa linii to proces czaso- i kosztochłonny. Cierpliwości. Niestety konkretów od Orange nie uzyskasz.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Właśnie w czwartek technicy rozpoczeli podłączanie chetnych na ulicy.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Tak wygląda sytuacja weglug mapy zasięgu. Słup z rozdzielnicą znajduje się w polowie ulicy.2017-04-24_130650.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Okej, nie wszystko można zrobić od razu. Podejrzewam, że przy kolejnym etapie i światłowód dojdzie i do Ciebie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Tu już żadnej inwestycji nie będzie. Kabel swiatłowodowy dociągnięty do ulicy- to co jeszcze potrzeba? Przeciągnąc kabel do domu, to zadna inwestycja. Zostało mi 64 dni do końca umowy. Chyba czas się rozstać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

A skąd wiesz, że nie będzie?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Logicznie myśląć, Orange powinien dociągnąc kabel 24  lub 48 włóknowy. Na ulicy jest 15 numerów,  powiedzmy,że odbiorców bedzie ok max 30. Sygnał bedzie rozprowadzany przez słupy do mieszkań/budynków poprzez linie napowietrzne ( ok, jest zdecydowaniw taniej, bez pozwolen i zrobia to czy juz robią technicy z Teltechu). Rozmieszczenie rozdzielnicy w połowie ulicy spowodowalo,ze można napowietrznie doprowadzić do wszystkich budynków na ulicy tanio

i bezproblemowo z jednej i drugiej strony ulicy. Nie rozumiem tylko, dlaczego umozliwiono dostęp do swiatłowodu tylko tym na północ od rozdzielnicy, na południe już nie. I nie trafiaja do mnie argumenty, że nie ma mozliwości technicznych , bo już są, a linia napowietrzna o dlugości 50m to chyba żaden problem. Chyba,ze firmie nie zależy na klientach . Co takze jest mozliwe.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

Na pewno bez pozwoleń nikt nie robi. Zawsze na wszystkie działania jest pewien budżet, harmonogram. Tak sam ktoś może napisać czemu nie dwa budynki w drugą stronę. Cierpliwości.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Podłączenie swiatłowodu Warszawa, ul. Mysłowicka

W drugą stronę wszyscy mają możliwość.