Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

Witam

 

W czerwcu podpisałem umowę na internet swiatłowodowy 600Mbit/s i do tej pory technik nie był w stanie zrealizować zlenienia ze względu na błędnie wykonane przyłącze do budynku. Juz po raz 3 montaż jest odroczony o miesiąc. Nigdzie nie moge uzystać informacji kiedy instalacja będzie poprawiona. Zarządca budynku udzielił mi jedynie informacji że orange dogaduje się z wykonawcą (przyłącze w ramach POPC3). Dział techniczny nie zna żadnych szczegółów poza datą następnej instalacji. Nie wiem czy w ogóle ktoś zgłosił tą sprawę wykonawcy instalacji swiatłowodowej. Ile ta przepychanka może jeszcze potrwać i gdzie mogę znaleźć jakieś informacje?

24 ODPOW. 24

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski  tu masz artykuł o popc 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Temat trudny. Pisz do zespołu CPPC maila. Opisz dokładnie sprawę.  Niewiele więcej zrobisz 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski Trudno się odnieść do tej sprawy bo nie bardzo wiadomo na czym ta trudność polega. Pierwsze pytanie czy wogóle weszli z kablem do budynku i czy mówimy o bloku wielorodzinnym czy o domku? Drugie pytanie czy budują po słupach czy kanalizacją? 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@marder Chodzi o blok w zabudowie szeregowej (10 mieszkań na parterze i 10 mieszkań na piętrze). Światłowód jest doprowadzony do hali garażowej pod budynkiem i tam jest zamontowana skrzynka światłowodowa. Wedłóg moich ustaleń skrzynka miała być zamontowana w klatce schodowej (w środkowej części budynku) i z tamtąd internet miałby być rozprowadzony do mieszkań istniejącą instalacją (skrętka).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski  źle wykonano projekt. Kasy wyznaczono na to tyle, że teraz za dodatkowe  przeniesienie skrzynki z garażu obok tej na klatce ktoś musi zapłacić.  To jedyne rozsądne rozwiązanie,  choć to nie będzie pelne FTTH 

Juz czytałem wiele o tego typu rozwiązaniach ostatniej mili i nie są  one szczęśliwe. Trzeba instalować dodatkowe ONT w ilości lokali i zapewnić im zasilanie i miejsce. To niezbyt wygodne...ale skoro już tak zrobione....

Zapytaj administracji czy od garażu są trasy kablowe dla instalacji pełnego ftth  do lokalu. To byłoby najlepsze i najprostsze rozwiązanie  na dziś 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@agat13 z tego co wiem to nie ma żadnych tras kablowych z garażu do lokali. Muszę sie jeszcze upewnić u zarządcy. Garaż jest pod całym budynkiem więc z dostępem FTTH do lokali na parterze nie powinno być problemu a jednak chcą sie wpinać do istniejącej instalacji sieciowej. Ile czasu mogą trwać takie przepychanki? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski  to nie jest tak, że z każdego lokalu przez podłogę przewierci się otwór do garażu i już. Nie na darmo wspomniałem o trasach przeznaczonych projektowo dla kabli, bo tymi samymi można przeprowadzić światłowody do lokali 

Zarządca powinien wiedzieć jak są ułożone kable z tej drugiej skrzynki i może wystarczy ułożyć tylko korytka kablowe pomiędzy skrzynkami na korespondencję? To ustalisz z administratorem 

Z ciekawości zapytam jak wygląda Twój adres na stronie Orange o zasięgu?

https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?gclid=EAIaIQobChMInqS8k76w-QIViamyCh3C_wP-EAAYASAAEgJlvvD_BwE...

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@agat13 według mapy zasięgu:

 

tasiorski_0-1659730628538.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@tasiorski A, to umawiaj wizytę  technika. Jak przyjedzie, to skontaktuj z  administracja, bo to dwie najbardziej kompetentne  strony problemu. 

Najpierw jednak przeprowadź poważną rozmowę z technikiem i obiecaj pimoc, jeśli załatwi sprawę  zgody adm na przeprowadzenie instalacji  

Na pewno pomoże i podpowie co robić, aby doprowadzić do skutku instalacje pełnego ftth. To ważne dla Ciebie 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

POPC3 - niewłaściwie wykonane przyłącze do budynku wielorodzinnego

@agat13 właśnie problem z tym że technik dzwonił tylko raz na samym początku informując mnie ze musi przełożyć instalacje z przyczyn technicznych. Wtedy nie znałem szczegółów i myślałem że poczekam kilka dni i będzie po temacie. Przy 2 kolejnych terminach nawet nie dzwonił tylko dostałem sms od orange z informacją o kolejnym odroczeniu instalacji. Dzwoniąc na infolinie (dział techniczny) dowiaduje sie tyle co z sms.