Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange w ramach POPC


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Światłowód Orange w ramach POPC

Dzień dobry,

 

Orange kontaktował się ze mną, gdyż zgodnie z informacją, w ramach POPC mogą świadczyć usługi Internetu Światłowodowego w mojej lokalizacji (dom jednorodzinny). Zamówiłem usługę i miałem oczekiwać na monterów z Tauronu, a później z Orange. W dniu dzisiejszym pojawił się ktoś z podwykonawców (Ukrainiec, mówiący słabo po polsku). Wskazał, że pomimo 3 słupów będących wokół działki, ma się podpiąć z tego jednego, gdzie konieczne jest linią napowietrzną przeprowadzenie kabla nad działką sąsiadki. Ta w rozmowie telefonicznej kategorycznie zabroniła jakichkolwiek prac i nie wydała zgody na podpięcie mojego domu do tego słupa, ale jednocześnie podziękowała za info o Orange, bo sama skorzysta 😡 "Fachowiec" nawet nie zaproponował innej opcji. Mógłbym we własnym zakresie dostawić 3 słupy, które byłyby tylko na mojej działce, ale nawet nie było możliwości porozmawiać o tym, bo facet "ni panimaju". Pytanie do Was. Co w takim razie mogę zrobić? Od razu uprzedzam, że sąsiadka to osoba, z którą trzeba było wojować 25 lat temu, żeby kabel telefoniczny doprowadzić do domu. Polubownie się nie da.

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Światłowód Orange w ramach POPC

@banitaUSA  możesz zrobić to https://www.orange.pl/omnibook/wspolfinansowanie-inwestycji-swiatlowodowej-przez-klienta  z zaznaczeniem, że postawisz sam słupy  I Tauron będzie miał instalacje uproszczoną 

Ja bym nie wojował, a zrobił swoje. Jak pokażesz, że można, to będziesz miał  światłowód, tym bardziej, że zawsze możesz dogadać się z Tauronem i zaproponować, że postawisz słupy. Zaatakuj z obu stron...

Napisz jaka to miejscowość, może podpowiemy jak zamieścisz mapkę sytuacyjną 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód Orange w ramach POPC

@banitaUSA trudny przypadek. Może zaproponuj kobiecie jakąś kasę. Później oczywiście pozwolenie na piśmie żeby nie zmieniła zdania za jakiś czas. Własne słupy to spore nakłady. Zakup, transport, posadowienie, a jeśli nie we własnym gruncie tylko w pasie drogi to dodatkowo zezwolenia, projekt. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Światłowód Orange w ramach POPC


@banitaUSAnapisał(-a)

Wskazał, że pomimo 3 słupów będących wokół działki, ma się podpiąć z tego jednego, gdzie konieczne jest linią napowietrzną przeprowadzenie kabla nad działką sąsiadki. 


@banitaUSA: Teraz pytanie czy na pozostałych trzech słupach eNN jest już infrastruktura światłowodowa? Jeśli nie to czy istnieje możliwość poprowadzenia przyłącza od wskazanego słupa (najpewniej gdzie znajduje się mufa) z wykorzystaniem pozostałych gdzie nie jest wymagana zgoda właścicieli innych nieruchomości na tranzyt przyłącza? Tauron daje podwykonawcą mapki z jakiego punktu przy wykorzystaniu jakiej podbudowy słupowej mają wykonać przyłącz do budynku w wariancie podstawowym, w przypadku problemów ze zgodami sam podwykonawca (instalator) powinien sprawdzić czy jest możliwa alternatywna trasa poprowadzenia przyłącza i zwrócić się do Tauronu czy jest na to zgoda. Jakaś mapka czy zdjęcia pozwoliłyby na konkretniejszą poradę.