Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ignoruje temat?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange ignoruje temat?

Cześć. Właśnie mija 10 lat od położenia w mojej miejscowości światłowodu (sieci szkieletowej) i 2 lata od położenia sieci dostępowej, gdzie uwzględnione zostały jedynie domy jednorodzinne (OK, nie mam z tym problemu - taki projekt). 

 

Mieszkam na osiedlu 6 bloków mieszkalnych po 12 mieszkań w każdym. Chcielibyśmy być również podłączeni do Orange Światłowodu. Na infolinii dowiadujemy się jedynie, że każdy z kim rozmawiamy zgłasza sprawę dalej i cisza (od ponad roku). Nie pomaga również wysyłanie zgłoszeń przez formularz na stronie mapy. 

 

Co więcej, największa odległość od skrzynki Orange z której podłączona jest reszta wsi najdalej położony blok ma około 60m (nie przecina żadna droga, chodnik, czy jakaś linia energetyczna).

 

Co można z tym zrobić oprócz wysyłania tradycyjnych pism do Orange?

 

Miejscowość: Gogolewo 

powiat słupski

gm. Dębnica kaszubska 

Adresy: 41, 42, 43, 44, 45, 46.

 

Dodaję nawet mapę, gdzie na żółto zaznaczona jest owa skrzynka. Dodam też, że adresy 40 i 47 zostały podłączone. eb860b0c-d464-43a2-b844-a43fdc0fd25a.png


mapa.png
8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Orange ignoruje temat?

@polmpl  sprawdź czy te wykonane adresy nie były realizowane  z projektu unijnego POPC 

https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Jeśli tak, to masz wyżej opis co zrobić

Jeśli nie, to pisz polecony z opisem rzeczowym, mapką  i akcesem na dorejonizowanie budynków 

Adres do korespondencji w Skierniewicach.

Orange Polska S.A.

ul Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice 

Na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?_ga=2.96760799.1976497647.1659939282-1523277085.1641378371 możesz wpisując swój adres zrobić zapotrzebowanie, aglosic akces na światłowód. To skutkuje wpisaniem do bazy inwestycji w przyszłości 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange ignoruje temat?

Cześć, dzięki za odpowiedź.

 

Tak, to było z POPC. 

Z tego co rozumiem (z linku który podesłałeś) to w procesie dorejonizowania podłączą jedynie domy w zabudowie jednorodzinnej? PKT 2.

 

Swoje zainteresowanie zgłosiłem na mapie UKE oraz na mapie Orange. Ale nie wiem co dalej. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Orange ignoruje temat?

@polmpl  poszukaj do Zespołu CPPC z wnioskiem o dołączenie budynków i do Orange o dorejonizowanie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange ignoruje temat?

W takim razie jutro spacer na pocztę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Nie ukrywam, że zostałem skuszony podpisaniem LTE bo "wtedy jako pierwszy będzie Pan migrowany na światłowód" i od połowy miesiąca, miesiąc w miesiąc zostaję bez pakietu danych. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange ignoruje temat?

@polmpl Bloki wielorodzinne zazwyczaj nie są realizowane z POPC. Orange pozostawia je sobie na później w ramach własnych środków. Możliwe że na razie nie może wykorzystać sieci ktorą wybudował z POPC bo takie są przepisy. Druga rzecz którą musisz sprawdzić to kwestia kanalizacji na tym osiedlu. Czy są wybudowane studzienki teletechniczne przy każdym z bloków. Jeśli ich nie ma to sprawa się komplikuje bo 70 mieszkań to nie jest dużo aby budowa się opłaciła i szybko zwróciła.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Orange ignoruje temat?

@marder z tych 70 mieszkań i tak wszyscy nie podpiszą, ale jakby mało mnie to obchodzi. Z całego osiedla może z 5-6 osób poczyniło jakieś działania (choćby zgłoszenie przez mapy orange) a reszta czeka na gotowe. 

 

Zależy mi jedynie na moim adresie i do tego będę dążył, a jak podłączą kogoś jeszcze ewentualnie to tylko na plus. 

 

Co do kanalizacji między blokami nie ma żadnej, w dwóch blokach w tym również w moim jest stara infrastruktura i trasy kablowe po telefonach stacjonarnych TP SA


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Orange ignoruje temat?

tak jak wspomniak przedmowca - moze byc tak ze z POPC wybudowano wiekszosc inwestycji a w okresie jej trwalosci nie podlacza nikogo z bloku, bo to zlamanie prawa.

Dla ilus mieszkan nie beda dublowali inwestycji bo to bez sensu.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange ignoruje temat?


@polmplnapisał(-a)

Co do kanalizacji między blokami nie ma żadnej, w dwóch blokach w tym również w moim jest stara infrastruktura i trasy kablowe po telefonach stacjonarnych TP SA


Jak jest stara to do wykorzystania plus dobudowanie nowej. Jeśli coś będą robić to tak aby było dla wszystkich a nie tylko dla 5 chętnych. Możesz napisać do Skierniewic. To nic nie kosztuje. Ale obawiam się że w przeciągu najbliższych kilku lat nic z tym nie zrobią bo nie mogą wykorzystać sieci POPC w celach komercyjnych. Chyba że jakimś cudem dorzucą te bloki jako dorejonizowanie. Tylko jakby chcieli je objąć POPC to już dawno by to zrobili skoro zakończyli sieć dość blisko bloków.