Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Cześć,

Podłączyłem światłowód do FB na strychu, Internet w gniazdku mam w czterech pokojach bo FB ma tylko 4 porty, samo wifi z FB jest tylko na piętrze na parter już nie sięga, dekoder ciągnie internet z gniazdka, dzięki wszystkim za wsparcie

Pozdrawiam


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h

Dokup jakiś mocny repeater wifi z możliwością podłączenia po ethernecie i będziesz miał internet z  WiFi też na parterze


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet


@Karola_hnapisał(-a)

Cześć,

Podłączyłem światłowód do FB na strychu, Internet w gniazdku mam w czterech pokojach bo FB ma tylko 4 porty, samo wifi z FB jest tylko na piętrze na parter już nie sięga, dekoder ciągnie internet z gniazdka, dzięki wszystkim za wsparcie

Pozdrawiam


No i fajnie. Zeby poradzić sobie z liczbą gniazdek wystarczy dowolny switch zastosować. Żeby poradzić sobie z zasięgiem WiFi wystarczy na parterze (lub nawet na piętrze) podłączyć jakiś mocniejszy Access Point i WiFi z FB wyłączyć zupełnie. Może też wystarczy sam AP, zwykle mają one kilka portów eternetowych więc można je wykorzystać tak jak swich (ale to już zależy co i gdzie chcesz podłączyć do kabli).

Ja mam AP na piętrze i WiFi sięga zarówno na strych jak i na parter.

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Jak macie tak doradzać, to może jednak lepiej odpuścić?

 

Piszę z uporem maniaka o rysunkach i opisie co pytający chce osiągnąć, a Wy na siłę go przekonujecie, że lepiej wiecie o tym od niego....

Wi-Fi to nie zabawka i trzeba wiedzieć co się z nim robi. "Mocne" WI-Fi? A skąd wiecie, że pytający ma wszystkich w 100% zdrowych w domu? A może ktoś nosi rozrusznik serca na przykład? Albo ma laboratorium i aparaturę medyczną na parterze, bo żona jest kardiologiem? Zadał ktoś takie pytania? Nie... bo jak ja sobie mogę walić w swój dekiel ( i domowników również) z pełną mocą tego urządzenia, to czemu nie mogą wszyscy? To jest pomaganie ? A może by tak ruszyć głową i jednak zapytać jak rozkład pomieszczeń wygląda i gdzie jest Wi-Fi potrzebne, a gdzie nie ?

 

Ludzie... pisanie postów, żeby je pisać? Tylko o to chodzi? 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet


@Anonimnapisał(-a)

...ma laboratorium i aparaturę medyczną na parterze...


Skoro ma coś takiego to pewnie wie też, że wolno mu użyć wyłącznie certyfikowanych do takich zastosowań urządzeń WiFi. Jestem spokojny że takie znajdzie na rynku.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Anonim

Please, nie strasz ludzi siecią WiFi, sieć WiFi nie ma żadnego wpływu na pracę rozrusznika serca, podobnie sieć 5G, @Karola_h nie mieszka na terenie podstacji elektrycznej, nie ma u niej/niego silnego promieniowania elektromagnetycznego, rysunek nie jest potrzebny w sytuacji kiedy jest w miarę jasny opis lokalizacji, określenie "mocne WiFi" też jest w miarę oczywiste, rysunek nic ci nie powie na temat propagacji fal radiowych w domu bo musiałyby być szczegółowe informacje odnośnie wielkości pomieszczeń, konstrukcji stropu czy materiału z którego są wykonane ściany, za chwilę zażądasz projektu budowlanego 😉

Punkty AP dostawiasz w miarę potrzeb, nie da się precyzyjnie zaprojektować rozstawienia i ilości punktów AP bo każda lokalizacja ma swoją specyfikę, czesto trzeba zoptymalizować rozstawienie AP żeby nie było białych plan ale mając rozciągnięte okablowanie ethernet do każdego pokoju daje to spore mozliwosci

A jeśli już piszesz o rozruszniku serca to wiadomo że unika się w domu kuchni indukcyjnych czy mikrofalowych a nie wifi, i nie nosi się na sercu telefonu komórkowego co chyba jest oczywiste 😞

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@pawel__b 

A napiszę jeszcze na podstawie tej strony: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchenka_mikrofalowa

 

[Cytat] 

Płynna woda z powodu bardzo silnego tłumienia drgań nie posiada wyraźnego maksimum rezonansowego, lecz pochłania silnie fale elektromagnetyczne w dość szerokim zakresie częstotliwości mikrofalowych. Częstotliwość mikrofal kuchenki musi mieścić się w tym zakresie i jest wynikiem kompromisu pomiędzy dostępnymi częstotliwościami w paśmie ISM (Industrial, Scientific, and Medical band) a głębokością wnikania fal (która jest odwrotnie proporcjonalna do stopnia ich pochłaniania). Przy częstotliwości 2,45 GHz cząsteczki wody drgają na tyle szybko, by zapewnić dobre pochłanianie, a tym samym i szybkie ogrzewanie potrawy, lecz mikrofale wnikają w głąb tylko na około 2,5 cm (w zależności od zawartości wody w ogrzewanym produkcie). Przy niższych częstotliwościach fale wnikałyby głębiej, lecz przenikałyby przez cienkie struktury – tym samym ogrzanie potrawy mogłoby trwać dłużej.

[koniec cytatu]

 

Rozumiem, że mowa tutaj o czymś innym niż "Twoje" Wi_Fi, a Twoje ciało składa się z grafenu zamiast 60-65% [u dorosłego człowieka] wody i nie jest podatne na działanie tych fal...? 😉

 

Na tym zamykam swój udział w tym wątku. Pozdrawiam.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Anonimnapisał posta tylko po to, żeby go napisać. I nie będzie dalej rozmawiał. Bo nie.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet


@Anonimnapisał(-a)

@pawel__b 

A napiszę jeszcze na podstawie tej strony: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuchenka_mikrofalowa

...


Pozostaje jednak zauważyć, że kuchenka mikrofalowa ma moc rzędu 1000W a AP może mieć około 0,1W czyli cztery rzędy wielkości mniej. Wobec tego cytowanie artykułów o kuchenkach mikrofalowych w kontekście WiFi nie jest uzasadnione. Ponadto żaden eksponowany element składowy organizmów żywych nie rezonuje w tych częstotliwościach więc pochłaniane energie są znikome i mogą co najwyżej dostarczać śladowych ilości ciepła (poprzez absorpcję mikrofal w wodzie). Organizmy stałocieplne nawet tego nie odnotują, ich homeostaza radzi sobie ze znacznie większymi wyzwaniami.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet


@Karola_hnapisał(-a)

Cześć,

Podłączyłem światłowód do FB na strychu, Internet w gniazdku mam w czterech pokojach bo FB ma tylko 4 porty, samo wifi z FB jest tylko na piętrze na parter już nie sięga, dekoder ciągnie internet z gniazdka, dzięki wszystkim za wsparcie

Pozdrawiam


Od początku Ci pisałem żebyś tak zrobił 😀