Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Cześć,

Potrzebuje odświeżyć temat,

Jestem świeżo po remoncie, elektryk przeniósł światłowód razem z puszką na strych, natomiast że strychu doprowadził skrętkę do gniazdek pokojach, pytanie jakie urządzenie mogę użyć na strychu bo funbox nie może być na strychu, czytam w necie o jakiś konwerterach, prośba o pomoc

Pozdr.

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h Nie ma co kombinować, bo bez względu na to co kupisz to efektu konwersji na eth nie wykonasz inaczej jak na zewnętrznym ONT od operatora. Tylko samo przełączenie na eth bez możliwości powrotu na strych i wykorzystania pozostałych 4 kabli znów nic nie da. Jeśli nie chcesz korzystać z tych 4 eth, to zamów dodatkowy ONT i w zgłoszeniu zaznacz dlaczego (będzie to kosztować asystę płatną technika Orange), zainstaluj modem po odpowiednim eth z tego ONT i korzystaj z modemu np w salonie przy TV. Wifi wtedy będzie odpowiednio ograniczone zasięgiem wedle warunków w domu i odległości odbiorników od modemu. 

AP to jest punkt dostępowy (rozsiewacz wifi), a FB to modem Funbox6.0 lub 3.0 czyli to co podłączasz do światłowodu. Urządzenia dopasowuje się do domu i stosuje odpowiednie modele. Nigdy w ciemno jeśli ma dobrze działać

AP na wolnym rynku jest sporo i w zależności od potrzeb i portfela coś dobierzesz (sugeruję zakupy i podłączanie zlecić komuś zaawansowanemu w tych sprawach, bo sieć sprawdzi, podłączy, skonfiguruje i dobierze optymalne ustawienia AP wedle zasięgu i transferu wifi w domu

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

69 ODPOW. 69
Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

No to narysuj nam to gdzieś jak było i co chcesz osiągnąć. My niestety nie jesteśmy wróżkami, żeby takie rzeczy wiedzieć. No koniecznie też opisz kable jakie zostały teraz zainstalowane i w jakiej ilości. Narysuj gdzie jest punk centralny sieci i jakie masz obecnie urządzenia. Podaj ich lokalizację na tym rysunku. Bez tego nie będę się nawet za to zabierał... 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet


@Karola_hnapisał(-a)

Cześć,

Potrzebuje odświeżyć temat,

Jestem świeżo po remoncie, elektryk przeniósł światłowód razem z puszką na strych, natomiast że strychu doprowadził skrętkę do gniazdek pokojach, pytanie jakie urządzenie mogę użyć na strychu bo funbox nie może być na strychu, czytam w necie o jakiś konwerterach, prośba o pomoc

Pozdr.


Pytanie, kto wpadł na tak "wspaniały" pomysł aby gniazdko światłowodowe umieścić na strychu? Teraz to jedyne rozwiązanie (poza przeniesienim gniazdka  z powrotem ze strychu) to postarać się w Orange o zamontowanie/podłączenie do gniazda  na strychu ONT i od niego kabelkiem ethernetowym na dół do FunBoxa. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@gmarek 

jak to miałoby niby zadziałać? przecież dekoder TV podłączany jest do portu funboxa, na którym jest vlan TV więc nie ma tam dostępu Internetu! 🙈

takie rozwiązanie jak zaproponowałeś na rysunku nie zadziała!


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

A czy światłowód musi być wpięty w funboxa? Myślałem nad jakimś ruterem który obsłuży światłowód i switch który rozprowadzi Internet po skrętce do gniazddk


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h 

pytanie ile Ci poprowadził skrętek ze strychu do pomieszczenia w którym będzie stał funbox?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Dekoder oraz funboxa trzeba zostawić w spokoju trzeba rozprowadzić interenet po gniazdkach, moje pytanie jak?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Jeden pokój jedna skrętka, generalnie jest 5 kabli


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h no to teraz pytanie, dlaczego sądzisz że FunBox nie może być na strychu? Myślałem że potrzebujesz go w mieszkaniu. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h 

masz analogiczny problem co kolega który otworzył ten wątek, funbox i dekoder muszą być podłączone bezpośrednio chyba że chcesz się bawić w rozwiązania z trzepaka 😉