Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

  • Ok, a mogę prosić nazwę konkretnego urządzenia, tak jak pisałem jestem laikiem i nie wiem co to jest AP oraz FB 😂

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h Nie ma co kombinować, bo bez względu na to co kupisz to efektu konwersji na eth nie wykonasz inaczej jak na zewnętrznym ONT od operatora. Tylko samo przełączenie na eth bez możliwości powrotu na strych i wykorzystania pozostałych 4 kabli znów nic nie da. Jeśli nie chcesz korzystać z tych 4 eth, to zamów dodatkowy ONT i w zgłoszeniu zaznacz dlaczego (będzie to kosztować asystę płatną technika Orange), zainstaluj modem po odpowiednim eth z tego ONT i korzystaj z modemu np w salonie przy TV. Wifi wtedy będzie odpowiednio ograniczone zasięgiem wedle warunków w domu i odległości odbiorników od modemu. 

AP to jest punkt dostępowy (rozsiewacz wifi), a FB to modem Funbox6.0 lub 3.0 czyli to co podłączasz do światłowodu. Urządzenia dopasowuje się do domu i stosuje odpowiednie modele. Nigdy w ciemno jeśli ma dobrze działać

AP na wolnym rynku jest sporo i w zależności od potrzeb i portfela coś dobierzesz (sugeruję zakupy i podłączanie zlecić komuś zaawansowanemu w tych sprawach, bo sieć sprawdzi, podłączy, skonfiguruje i dobierze optymalne ustawienia AP wedle zasięgu i transferu wifi w domu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Dziękuję, odezwę się do Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h Do Orange? W jakim celu? Jeśli chcesz usługi typu sieci LAN czy dodatkowe AP (niezależne), to Operator Ci tego nie zagwarantuje


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Raczej chodzi mi o jakiegoś serwisanta


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h To po co kazałeś elektrykowi rozprowadzać kabel FTP po domu jak teraz nie chcesz z tego korzystać. Nie rozumiem tego. Dekoder podłączasz do Funboxa po kablu FTP a TV do dekodera po HDMI. W drugim pokoju możesz podpiąć kompa w kolejnym laptop albo drugi TV. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h 

w sumie można sobie wyobrazić taki scenariusz w którym FB 3 lub 6 zostaje na strychu, natomiast skrętka ze strychu do salonu jest wykorzystana do podłączenia dekodera TV, na kolejnym połączeniu Ethernet do innego pokoju można podłączyć jakiś AP, jak jeden nie starczy to można podłączyć więcej lub nawet jakiś mesh:)

I takie rozwiązanie nie wymaga kładzenia żadnych kabli ale wymaga dokupienia urządzeń AP lub mesh wifi żeby ogarnąć dom siecią Wifi, dodatkowo wszystkie połączenia zbiegają się na FB więc nie ma wąskiego gardła bo FB ma porty GigEth

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Hmmm.... piszą coś, w 5-tym poście tego wątku, o rysunku ale ja nic nie widzę. Czyżby mnie coś ominęło...?

Ale skoro temat rozwiązany, to chyba nie ma sensu o tym dalej pisać... ? 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45
Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@marder ---> dziękuję. 🙂