Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 32
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Konwerter światłowodowy TP-LINK MC220L MC220L

Myślałem o czymś takim


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@slav72 

nie do końca, zewnętrzny ONT jak nabardziej ale potrzebny jest jeszcze drugi kabel ethernet do pokoju w którym będzie stał funbox i dekoder TV żeby za pomocą tej drugiej skrętki wrócić się na strych do switcha 

i to też nie jest najlepsze rozwiązanie bo wąskim gardłem staje się połączenie pomiędzy funboxem a switchem, generalnie schrzaniona instalacja bo kable ethernet z pokoi powinny być wyprowadzone do skrzynki w mieszkaniu i tam również powinien być doprowadzony światłowód, wówczas w centrum mieszkania umieszcza się funboxa z Wifi a od niego do pokoju łączy się dekoder, zresztą w salonie właśnie z powodu dekodera IPTV powinno się mieć przynajmniej dwie skrętki


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@pawel__b  i tu następne pytanie do @Karola_h  ile kabelków ethernetowych jest wyprowadzonych

na strych?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@slav72 

no właśnie niestety poprowadził po jednym z pokoi


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

Czyli jak to mawiają d. blada i to bardzo blada.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 601
  • 1184
  • 2

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h 

jeszcze taki oczywisty "drobiazg, jeśli ma być ONT na strychu i switch, to w salonie musi być funbox 6 i do niego trzeba zamówić w Orange zewnętrzny ONT bo funbox 3 ma niestety wbudowany ONT

tak czy siak nadal brakuje Ci dodatkowej skrętki z salonu na strych 😞

niestety źle została zaprojektowana ta instalacja 

w każdym razie żadne kombinacje ze switchem za 70 zł z tego pierwszego rysunku który niby miał być rozwiązaniem nie zadziałają bo trzeba pamiętać że ruch internet i iptv są na różnych vlanach w Orange!

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@pawel__b  to ode mnie małe sprostowanie FB 3.0 i FB 6 mają wbudowany ONT i do obu można dobrać zewnętrzny ONT. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h 

Eee, tam wszystko się da. Ja bym na Twoim miejscu zostawił tego FB na strychu skoro już tam jest światłowód. Do niego podłączyłbym kabelkami co się da, ewentuanie uzupełniając braki switchami. WiFi w FB ze strychu nie sięgnie więc bym je wyłączył a dokupiłbym jakiś lepsiejszy AP i podpiął go gdzieś centralnie do któregoś kabelka.

Nie bardzo tylko rozumiem jakim cudem elektryk mógł przenieść gniazdko światłowodowe, w końcu to część infrastruktury operatora w której nie powinno się grzebać na własną rękę, ale jeśli tylko niczego przy tym nie zepsuł (?), to nie ma problemu.

Uwaga na marginesie: wykopywanie tak startego, w dodatku rozwiązanego tematu tylko dlatego że problem jest nieco podobny (ale jednak w gruncie rzeczy zupełnie inny), nie jest najlepszym pomysłem. Dużo lepiej założyć własny temat.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

W takim przypadku najsensowniejsza wydaje się opcja z osobnym ONT na strychu - od niego jedną skrętką lecisz do Funboxa. Pamiętaj jednak o tym, że przy 1Gbps stracisz nieco przepływności. No i w prosty sposób nie wykorzystasz kabli do pozostałych pomieszczeń.

Można też dać długi patchcord światłowodowy ze strychu do pokoju, jeśli jest taka możliwość. Nie trzeba wtedy przenosić gniazda FFTH. W pokoju dajesz Funboxa i wracasz z pokoju na strych skrętką. Na stychu dajesz switch, który rozdziela LAN na pozostałe pokoje.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Orange Światłowód - rozdzielenie na kilka gniazdek Ethernet

@Karola_h Jeśli Funbox jest teraz na strychu a do każdego pokoju ze strychu masz poprowadzoną skrętkę kat. 5e to w czym masz problem? Wpinasz kable do wyjść w Funboxie i tyle. Nie wiem tylko po co elektryk wychodził z tą siecią na strych. Nie mógł zrobić skrzynki multimedialnej w przedpokoju? I kto Ci powiedział że Funbox nie może być na strychu? Lepiej tam niż w piwnicy przynajmniej nie ma wilgoci 😀