Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 197
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@Dend 

Będziesz musiał zapewne znając O oddać ONT "bo system wymaga" a potem zamówić, lecz "system nie pozwala", więc dostaniesz FB3 lub FB6, i potem znów przejdziesz reklamacyjne opcję zamiany na ONT i FB2 gdyż "normalnie już nie dają" takiego kompletu.

 

Najzabawniejsze że ta cała akcja kosztuje O kupę kasy czasu pracy konsultantów, techników itp, gdzie po prostu nicniezrobienie rozwiązałoby problem 🙂

 

A jeśli zależy Ci na prawidłowym działaniu 2/600 to polecam pomóc sobie samemu jeśli wiesz co mam na myśli, a nie czekać na pomoc O


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@the_woocash A czemu ma być reklamacyjne opcję zamiany na ONT i FB2? przecież od roku bez problemu dają do ONT i fb6. fb3 nie dają przecież zostały wycofane a tym bardziej fb2 w ogóle nie są dostępne.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 197
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

Nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Jak potrzebowałem ONT to wymiana z FB3 wymagała kilkudziesięciu telefonów, wymiany na FB2, przeprosin od O i zwrotu opłat. No ale się udało. Jeśli teraz jest łatwiej (choć infolinia mówiła mi wczoraj że ONT na życzenie już nie dają) to tym lepiej 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@the_woocash prawie rok temu brałem światłowód i bez problemu dali ONT a Fb 6 dawali wszystkim. Mówili ze fb3 a tym bardziej fb2 wogóle nie jest dostępne, że zostały wycofane. No chyba, że od tamtego czasu spowrotem zaczęli dawać starsze wersje.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7668
  • 31

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

a na trzepaku (linku nie podam, żeby nie uwrażliwiać wpisu na skasowanie) ktoś napisał ponad rok temu:

Dodam 3gr od siebie do tego watku. Ostatnimi czasy Orange bardzo bardzo opiera się przed dostarczaniem ONT osobno - za wszelka cenę chcą uszczęśliwić klienta Funboxem 6.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53444
  • 620

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@pirenej  Dziwisz się? To dodatkowe koszty 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7668
  • 31

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

nie powinny być problemem, skoro teraz płaci się za "wypożyczenie" każdej sztuki sprzętu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53444
  • 620

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

@pirenej  za ONT chyba nie ma kwoty opłaty za pożyczenie 😉....jeszcze 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2085
  • 7668
  • 31

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT

ale kierunek jest wytyczony


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 18
  • 0

Orange Światłowód Pro 2.0 - upload na zewnętrznym ONT


@Dendnapisał(-a)

Umowa nie zawiera informacji ze wymagany jest funbox 6 do uzyskania prędkości zawartych w umowie. Wyślę do UOKIK żeby sie skonsultować.

Funbox 6 jest Ok jesli mieszkasz w „apartamencie” 50m2. Jednak jeśli masz do pokrycia dom 250m2 na 4 poziomach to musisz korzystać z innych rozwiązań, typu access point na każdym pietrze, i dla takich osób usługa również powinna być dostępna. 

 


Ja miałem ten problem z FB3 i rozwiązałem go tak, że mam dwa AP w trybie bridge, a WiFi jest na FB całkowicie wyłączone. Czyli FB3 nadal pracuje jako router, ale pokrycie WiFi mam ze swoich urządzeń. Czy taka konfiguracja zdała by egzamin przy światłowodzie 2Gbit i FB6? Czy FB6 ma porty ethernet 2,5Gbit?

edit: już doczytałem, że ma porty tylko Gbit :facepalm: No to niestety nie dla mnie ta usługa 😉