Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.


@PARANOJAnapisał(-a)

 

Akurat w moim przypadku chciałbym wiedzieć ile czasu te opłatę dla domku będę ponosić  😉

Na dziś ta opłatą jest dla mnie akceptowalna  

 


Tego to nikt nie wie 🤔 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2074
  • 7621
  • 30

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Ja to rozumiem jako swoisty "fundusz remontowy". Tak jak wybudowanie sieci na terenach podmiejskich jest droższe, tak i jej utrzymanie też musi być droższe. Nie tylko z powodu odległości, ale też wyższego prawdopodobieństwa wystąpienia uszkodzeń. Fachowcy może mnie poprawią, ale linię napowietrzną postrzegam jako bardziej narażoną na uszkodzenia, niż poprowadzoną w kanalizacji. Nie wiem czy kradzieże kabli jeszcze się zdarzają i czy wszyscy złomiarze już wiedzą, że nie każdy kabel to miedź.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 607

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@pirenej Jeśli chodzi o złomiarzy, to myślę, że skojarzyli fakt istnienia skrzynek OPP z brakiem miedzi w kablach do nich podłączonych. Szybciej wyciągną coś z kanalizacji, ale i tam kable są cieńsze. Sądzę, że już temat "opłacalności" sprzedaży kabli światłowodowych mają opanowany, bo prasa i internat nie donosił o kradzieży tychże, a uszkodzenie grubych "światełkowych" wiązałoby się z awariami o dużym zasięgu (żeby nie pisać-masowymi) 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

To nie jest żaden fundusz remontowo-budowlany. Jeśliby to było tak traktowane, to po iluś miesiącach opłata powinna być zredukowana. A nie będzie.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2074
  • 7621
  • 30

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

dlatego użyłem cudzysłowu i nie użyłem słowa "budowlany"


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 27
  • 0

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

Rozumiem, że przez X lat będę dopłacał 15 zł miesięcznie tylko dlatego, że mieszkam w domu jednorodzinnym? Nie ma żadnych widoków na zniesienie tego za jakiś czas?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

To już decyzja biznesowa. Ale patrząc jak po Orange inne firmy wprowadziły opłaty - to raczej pozostaną.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53066
  • 607

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.

@robertcwiek686 Niestety tak. Nie zanosi się na zdjęcie tej opłaty z cennika (jak piszą co bardziej zorientowani)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.


@pirenejnapisał(-a)

Fachowcy może mnie poprawią, ale linię napowietrzną postrzegam jako bardziej narażoną na uszkodzenia, niż poprowadzoną w kanalizacji. Nie wiem czy kradzieże kabli jeszcze się zdarzają i czy wszyscy złomiarze już wiedzą, że nie każdy kabel to miedź.


Zgadza się. Jest bardziej podatna na uszkodzenia. Co do złomiarzy. Niestety jeszcze nie wszyscy wiedzą że tam nie ma miedzi. A wycinanie kabli ze słupów idzie im znacznie sprawniej niż wyciąganie z kanalizacji.   


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Opłata za utrzymanie łącza dla domku jednorodzinnego.


@robertcwiek686napisał(-a)

Rozumiem, że przez X lat będę dopłacał 15 zł miesięcznie tylko dlatego, że mieszkam w domu jednorodzinnym? Nie ma żadnych widoków na zniesienie tego za jakiś czas?


Opłata słuszna czy nie, to biznesowo można zrozumieć. W bloku szybciej zwróci im się inwestycja i więcej zarobią niż na domkach jednorodzinnych, bo w bloku mają więcej potencjalnych klientów i jest mniejszy koszt podłączenia bloku od całej ulicy w zabudowie jednorodzinnej. Oczywiście tylko wtedy, gdy Orange nie pcha się tam, gdzie jest duża konkurencja, wtedy na ulicach z zabudową jednorodzinną mają więcej klientów od takiego bloku gdzie konkurencja świadczy swoje usługi (bo na takich ulicach mają przeważnie monopol adsl/VDSLa) i ludzie już przyzwyczaili się do swojego operatora.