Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Jak tak patrzę na wasz internet to mi się łza w oku kręci. Naprawdę chce mi się płakać, bo mam takie dno. Opcja do 10 Mb/s. Wczoraj tragedia ping, lagi itp. Sprawdzam speedem i mój stabilny net ma 0,8 Mb/s. Dziś jest niewiele lepiej ok 3-5 Mb/s. U mnie synchronizacja jest na poziomie 6,5 więcej się nie wyciągnie, linia stara itp. Czas zmienić operatora bo 8 lat to za długo (jak nie więcej). Zaczynałem od 1Mb/s 🙂 Wtedy było stabilniejsze łącze, dziś tragedia, lepiej nie będzie.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Ja na dziś mam tak: 

 

Oczywiście Neostrada z umową do 20 Mbit. Szybciej też się nie da. Podobno w 2018 roku Orange ma kłaść światłowód. Mimo że mieszkam w Warszawie to w domku jednorodzinnym, a tu kablówkom kabli się kłaść nie opłaca. W mojej okolicy w LTE jest jeszcze gorzej. Jednak Ty "Ktos", przy takich prędkościach z Neostrady to może rzeczywiście w LTE będziesz miał lepiej. Tylko że u różnych operatorów jest różnie - u jednych lepiej a u innych gorzej.

 

W przypadku zagranicznych serwerów proponuję w routerze ustawić DNS Google, tak jak ja mam: 8.8.8.8; 8.8.4.4 i wtedy powinno być lepiej. U mnie wczoraj Fallout 4 GOTY (około 30 GB) pobierał się około 4 godzin.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@gilbanMoże słyszałeś o dns 9.9.9.9


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

O tych 9.9.9.9 nie słyszałem. jednak słyszałem o OpenDNS:

 

  • Primary DNS: 208.67.222.222
  • Secondary DNS: 208.67.220.220

I nawet na jednym routerze w szkole to OpenDNS zastosowałem i działa. Chciałem też to zrobić na drugim gdzie jest VDSL z Orange, jednak Orange dało funboxa 2.0 do VDSL  i możliwość zmiany DNS'ów na inne zablokowało. 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@gilbanNie potrzeby wpisywać dsn w FB możesz to zrobić jak ja testowo

Przechwytywanie.PNG


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 22
  • 6
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Jak poszedł pusty post? 🙂 Lte nie wchodzi w grę, słaby zasięg sieci. Mam 10Gb na tel i ciężko jest korzystać. Pozostaje tylko kabel dla "stabilności" łącza. Może czas przejść do konkurencji.
Moje stabilne łącze, pomiar z dzisiaj 🙂





pomiar-__.jpg

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Mogę jak jest jeden komputer. Jak jest ich 20 lub więcej to prościej było by wpisać w router.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

To fajny masz dom jak potrzebujesz 20 komputerów. Albo głupoty piszesz. Nawet na 20 komputerach, razem z dojściem do nich może by ci to wpisanie z 5 minut zajęło.

 

Ja mieszkam w Warszawie i też mi dopiero co do bloku dociągnęli światło, ale słyszałem też, że zaczną w następnym roku po okolicy linią napowietrzną do jednorodzinnych wchodzić.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@-brtk- Przecież pisał, że chodzi o szkoły. Czytaj ze zrozumieniem...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 47
  • 43
  • 4

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery


W przypadku zagranicznych serwerów proponuję w routerze ustawić DNS Google, tak jak ja mam: 8.8.8.8; 8.8.4.4 i wtedy powinno być lepiej. U mnie wczoraj Fallout 4 GOTY (około 30 GB) pobierał się około 4 godzin.


@gilbani

DNSy nic nie maja nic do prędkości transferu dany. DNS to protokół tłumaczenia nazw zrozumiałych dla ludzi jak orange.pl na adresy IP 46.19.168.238 i tyle. Jedyne co ci może dać zmiana DNSa to to ze strona załaduje się o 20ms szybciej ale i to nie koniecznie. Po prostu nie warte zachodu. A to ze ci się cos szybciej ściągnęło to raczej zasługa tego ze centrala była mniej przeciążona.