Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

No i bardzo dobrze zrobili, że są DNS-y na stałe, żeby ludki nie grzebały. Operator się zabezpieczył przed fałszerstwami. Może jakiś konkretny przykład że DNS-y Orange są gorsze niż inne, na pewno jest do nich najszybszy dostęp.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Anonim Szkoda ze operator nie zabezpieczył się przed wciskaniem badziewia swoim klientom 🙂 U mnie znowu coś dzisiaj net dziwnie chodzi, raz dobrze, raz źle. 

 

Co do DNSów - gdyby net działał dobrze, nikt by nawet nie mysłał o grzebaniu tam. Chciałem tylko sprawdzić czy przy innych DNSach net będzie lepiej śmigał. Skoro płacę za usługę to wymagam.

 

Wyobraź sobie że kupujesz od kogoś samochód. Płacisz ileśtam (w każdym razie nie mało) a ten samochód raz jedzie, raz staje, raz wyciąga max 50km/h, a potem znów jedzie normalnie. Wieczorem od 19 do 23 ledwo odpala, musisz się namęczyć żeby ruszył. Wtedy myślisz sobie ''kupiłem jakiś bubel od jakiegoś oszusta'' i co robisz? Udajesz że wszystko jest ok? Czy próbujesz coś z tym zrobić?

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan92 Masz wykonane test dns Orange

I test dns google


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Anonim Kolego, ale co mi po Twoich testach? Jednym działa dobrze, a większości źle. To własnie pokazuje politykę Orange i tylko ich obnaża.

 

Na mojego poprzedniego dostawcę też było pare osób co narzekało, a mi śmigało elegancko i zawsze miałem chociaz 90% transferu nawet za granicę i to oznacza że miałem wrzucać im swoje testy i pisać ''zobacz, mi śmiga super'' ? Nie, nie robiłem tego bo to im w niczym by nie pomogło. To było na szczęście tylko kilka osób u mnie w mieście. Jeśli chodzi o Orange to nie jest kilka osób, tylko większość w skali kraju. Gdyby zrobić sondę u losowych klientów Orange ''czy Orange to dobry dostawca internetu?'' Pewnie wyniki byłyby 70/30 na nie. Te 30% to byliby właśnie Ci którym chodziło by dobrze tak jak @Anonim

 

Fakt jest taki że Orange nie dba o klientów, mają założenie coś jak ''jak chodzi, tak chodzi, jednym lepiej drugim gorzej, co nas to obchodzi?''

 

Chociaż o światłowód powinni się postarać, skoro tak go reklamują i gloryfikują to powinni dołożyc starań by działało dobrze wszystkim, a niestety polityka jest taka sama jak w innych ofertach Orange. ''Byle jak, byle do przodu''.

 

Światłowody są w innych krajach takich jak Holandia, Czechy, Słowacja, Rosja itp, a nie spotkałem się by ktoś u nich narzekał ciągle na utrate pakietów, bardzo ucięte transfery czy księżycowe pingi wieczorem. Dlaczego księżycowe? Cóż... czasem jak w coś gram przy takim pingu to mam wrażenie że mieszkam na Księzycu 🙂

 

Dalsza dyskusja naprawdę nie ma sensu, nic sie nie zmieni, nic nie poprawią, jedyne wyjście to czekać na koniec umowy i dać zarobić komuś uczciwemu.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Anonim Czy mozesz wykonać test http://beta.speedtest.net/

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

Bez tytułu3.png

 

Jak teraz testowałem to zdarzały się chwilowe załamania. Na fotce zielony pasek równy

test na starym laptopie po wifi

Teraz nie chce być inaczej ping leciutko się wacha i prędkość.

Bez tytułu4.png

 

Bez tytułu11.png

 

@Banan92  DNS-y można sobie ustawić we właściwościach połączenia i tam eksperymentować, ja mam ustawione z Orange.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Banan92 Ja też mam dns ustawione jak @Anonim 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Anonim, proszzzScreenshot_2017-06-21-21-20-11.png

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@mabud73 A możesz przez kompa http://beta.speedtest.net/


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Ograniczony transfer na zagraniczne serwery

@Anonim, przeprowadzka...kompy wywiezione, lapek nie wiadomo gdzie sie wala...