Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś przetestował oprogramowanie samodzielnie, nieprawdaż? 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

ciekawe jakie ludzie będą mieli wyniki z tych pomiarów 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

U mnie standardowo zenada 🙂Bez tytułu.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

No i właśnie - pomiar certyfikowany, wynik kiepski. A wszelkie dochodzenie roszczeń psujesz sobie przez wpisywanie nieprawidłowych danych z umowy dot prędkości zwykle dostępnej i minimalnej...

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

A co tam jest zle minimalna w umowie mam 1mb ( nie da sie wpisac wartosci po przecinku ) ? A Srednia to wlasnie okolo 5mb . Nie rozumie co tu moze byc zle ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

To widzisz. Trzeba to zgłosić jeśli nie możesz wpisać procentowych/ułamkowych wartości.
Jeśli masz Neostradę do 10, to prędkość zwykle dostępna nie jest średnią. Wynosi 70% prędkości maksymalnej. Więc zaokrąglając do całości powinieneś wpisać 7.
Co do uploadu - nie wiem kiedy podpisałeś umowę i czy masz minimalne widełki na upload. Bo wg rozpiski do której mam dostęp minimalny upload wynosił 135 kbps czyli 0,13 Mbps - więc powinieneś po zaokrągleniu wpisać zero.
Podobnie prędkość zwykle dostępna do 70% max uploadu.

A próbowałeś użyć kropki?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Moja nieoficjalna rozpiska:

2018.12.02_13h37m32s_001.jpg

Kilka uwag:

  • proszę nie traktować tego jako oficjalnej rozpiski Orange, mogą tu być błędy, jeśli ktoś widzi jakiś będę wdzięczny za uwagi.
  • w mojej tabeli poza pierwszą kolumną zawsze 1Mb=1024kb
  • wiążące są dane w kbps (bo tak są na umowach)
  • może się zdarzyć tak, że u Was na umowie brak niektórych parametrów (jeśli jest to stary dokument)
  • może się zdarzyć sytuacja, że u Was nastąpił nieznaczny błąd w druku (przy wprowadzaniu zmian mogło się tak zdarzyć) - obowiązują zapisy z papieru
  • warto wyzbyć się "marketingowych sloganów", których używa Orange i jej pracownicy np. że neo do 80 ma widełki 21-80, tak nie jest - np. widełek dolny jest a 19,55 Mbps liczonego że 1024 kbps=1Mbps
  • na światłowodzie i w niektórych parametrach na miedzi Orange przeszło na dziesiętny system przeliczania jednostek (to nie błąd w tabeli) - tak jest to zgodne z układem SI, ale nie jest zgodne z tym co większość środowiska informatycznego używa (oczywiście brak w tym konsekwencji)
  • na miedzi w wycofanych prędkościach do 1Mbps włącznie max=min - to nie jest błąd.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

PS. Sprawdziłem u siebie. Można wpisać z kropką - wtedy są wartości ułamkowe. Nie wiem czy te wartości są jakoś weryfikowane później jeśli chciałbyś skorzystać z bonifikat czy czegoś innego.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Taka uwaga, stworzenie aplikacji umożliwiającej wykonanie certyfikowanego pomiaru tylko dla systemu Windows jest niepoważne i dyskryminujące.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Czemu? Na innych systemach dosyć łatwo obejść podpisanie cyfrowe aplikacji.