Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

24 ODPOW. 24

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Dla chętnych link bezpośredni.

 

https://pro.speedtest.pl/user

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Nie działa narazie.
System jest w trakcie ostatecznej weryfikacji przez Prezesa UKE. Rejestracja kont oraz logowanie do panelu www użytkownika są nieaktywne.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Od soboty ruszy.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Takie narzędzie i tak nic nie jest warte, gdy operator będzie miał bezpośredni styk z danym serwerem. Narzędzie nie pokaże jak szybko działa mniej więcej Internet, pokaże jak szybko działa "sieć lokalna " 😉

 

Nawet jest instruktaż jak postawić własny serwer -> https://pro.speedtest.pl/dst


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Ta i wiele. Wiele klientów zyska furtkę do rozwiązania umowy bez kary czy podstawę do rekompensat (to nie tyczy się tylko Orange).

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Brałem udział w testach tego oprogramowania (z resztą pisałem już o nim wcześniej). Oprogramowanie przed certyfikacją sprawdza m.in. parametry PC z którego chcemy przeprowadzić test czy obecność innych urządzeń w sieci (test nie będzie certyfikowany jeśli w danej sieci znajduje się chociażby zalogowana drukarka sieciowa), test dokonywany jest na paru(nastu) wątkach przy połączeniu na wybrane losowo 3-4 serwery w Twojej okolicy. Podstawę reklamacji usługi stanowi raport opracowany na podstawie cyklu testów dokonywanych wg zadanych przez program parametrów, w kolejnych dniach.
Gdyby test preferował wyłącznie serwery danego operatora to by nie uzyskał certyfikacji UKE.
 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

@Morciak

Co miałeś na myśli pisząc żę "przy połączeniu na wybrane losowo 3-4 serwery w Twojej okolicy" ?

Znasz jakieś szczegóły? 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

@pawel__b  to co dokładnie napisałem - w podsumowaniu testu masz listę serwerów, z którymi połączył się Twój PC w jego trakcie (serwery posiadają nadane numery) oraz ilość wątków DL i UL. Niestety nie mogę przekleić przykładowego wyniku testu ponieważ dostęp do aplikacji jest zabezpieczony jednorazowym tokenem, który uzyskujemy po zalogowaniu się na swoje konto, a logowanie na nie jest jeszcze dzisiaj niemożliwe ("System zostanie uruchomiony w dniu 01.12.2018. Rejestracja kont oraz logowanie do panelu www użytkownika są nieaktywne.").


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 41
  • 5
  • 0

Oficjalne narzędzie do monitorowania jakości internetu

Brakuje mi tylko statystyki utraty pakietow 🙂