Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oferta, czy próba wyłudzenia danych?


Poziom 2, Obserwator Przestworzy
  • 0
  • 0
  • 0

Oferta, czy próba wyłudzenia danych?

Witam, miałem telefon z numeru 22 211 03 xx pani wiedziała z kim rozmawia i wiedziała, że posiadam neostradę do 20M, zaproponowała neo vdsl 80M bo już na mojej linii można takową podłączyć w trakcie rozmowy sprawdziłem i rzeczywiście jest możliwość, przeczytała mi nową umowę, która ma obowiązywać od 1 lutego powiedziała, że przyjedzie technik z FunBox zaproponowała jakie godziny mi będą odpowiadały, po prostu była to bardzo wiarygodna rozmowa. I wyciągnęła moje dane. Nikt nie przyjechał sprawdzam numer i tu zonk.Moje pytanie skąd mają dane?!A tak na marginesie to muszę iść w poniedziałek na policję zgłosić to bo nie może to tak dłużej trwać żeby,wyciągano dane.Do UOIK raczej też napiszę bo dlaczego nie. Pytam się kolejny raz skąd mają dane!!!

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

Sugerowałbym kontakt z BOK przez mój Orange lub infolinię 510100100 gdzie możesz sprawdzić czy masz jakieś zamówienie w realizacji. Ew. zweryfikować dane sprzedawcy (czy to na pewno ktoś dzwonił z Orange).


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pogaduchy

Jedna ważna rzecz...jaki kolwiek operator podczas propozycji nowej oferty nie wyciąga od Ciebie danych, tylko ewentualnie je weryfikuje. Poza tym jezeli orange posiada już Twoje dane, nie będzie o nie wołało...nauczka na przyszłość, nie podawaj nikomu swoich danych poufnych. Warto o tym ostrzec innych, zakładając nowy temat na forum. Dzięki za info o takim incydencie. Daj znać o postępach.


Poziom 2, Obserwator Przestworzy
  • 0
  • 0
  • 0

Pogaduchy

A skąd znali nazwisko, adres mailowy? ja niby potwierdzałem, że ja to ja no i podalem adres zameldowania date urodzenia i podalem telefon na ktory ma dzwonić technik.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pogaduchy

Podpisując umowę z jakim kolwiek operatorem, automatycznie wyrażasz zgodę na udostępnianie Twoich danych partnerom operatora, którzy współpracują w różnych dziedzinach...np sklepy partnerskie. Stąd posiadanie danych przez instytucje zewnętrzne...w zakładkach na Twój Orange zawsze możesz cofnąć takie zgody...


Poziom 2, Obserwator Przestworzy
  • 0
  • 0
  • 0

Pogaduchy

OK. To w takim razie po kiego ktoś dzwoni proponuje coś i ma go głeboko w d.pie.


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pogaduchy

Są dwa wyjscia...jedno to to, że jak napisałeś na samym początku "wymuszenie danych" czyli za to są już paragrafy, drugie, zlecenie gdzieś się zapodziało i trzeba skontaktować się z BOK, jak zasugerował @Piotrekk85, w celu weryfikacji sprawy. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pogaduchy

@mabud73: to nie jest tak, że wyraża się automatycznie zgodę na marketing. Obecnie by dzwonić z ofertami trzeba pobrać zgodę. Nie jest tak jak kiedyś, że zgoda była domniemana.

Na BOK można wyjaśnić sprawę, ew złożyć skargę związaną z przetwarzaniem danych osobowych.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pogaduchy

@Piotrekk85 automatu może i nie ma, ale przypomnij sobie, że aby "obejrzeć" ofertę w Mój Orange musieliśmy wyrazić zgodę na wszystkie kanały... Poza tym, zdaje się, że dawno wyrażonych zgód nikt z automatu nie wyłączył, jeśli klient nie zażądał...  


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Pogaduchy

Ok @Piotrekk85, sorki że tak późno...rodzinna imprezka, dzień babci i dziadka, ogólnie weekend 😉 ...ale widzę twardo wyłapujesz czyjeś, nie ukrywam, niesprawnie napisane słowa, których jak by nie napisał, mają swój sens i przekaz bez wnikania w mało ważne szczegóły, a ponieważ to nie regulami więc pozwoliłem sobie na troszkę "luzu" w określeniu.  Wytłumaczę może łopatologicznie o co mi chodziło...z urzędu-czytaj warunek, "przymuszony" wybór lub jak chciałbys to nazwać opcja którą każdy wybierze, bo ma oszczędności w głowie, przyjmując że to promocje w ostatnich latach, z możliwoscią późniejszego ewentualnego anulowania. Sensem mojej wypowiedzi nie było wnikanie w jaki sposób udzielane są zgody, ale że wogóle są udzielane. Poza tym, było to założenie, nie wniosek...Co do Ciebie @xzibi swoje już napisałem i oby nie było to wymuszenie...mam nadzieję że skończyło sie tylko na mailu i nazwisku bo z peselu z adresem i nazwiskiem można zrobić ładny zestawik na wymuszenie np kredytu. Powodzenia i pozdrawiam...