Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odmowa instalacji zewnętrznego ONT przy internecie 1Gb/s. Da się przyśpieszyć kolejną instalację?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Odmowa instalacji zewnętrznego ONT przy internecie 1Gb/s. Da się przyśpieszyć kolejną instalację?

@pirenej  jakby byli tacy międzygalaktyczni to z tą wiedzą by podpowiedzieli/ załatwili temat...😁


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Odmowa instalacji zewnętrznego ONT przy internecie 1Gb/s. Da się przyśpieszyć kolejną instalację?

Przepraszam bardzo, ale nigdzie nie sciemnialem. Logicznym sie dla mnie wydaje, ze jesli mowa o obnizeniu predkosci planu to klientem juz jestem i pierwsza instalacja byla przeprowadzona. I jak na razie nie wynika ze nie jest zupelnie niepraktykowane, poniewaz Orange stwierdzilo, ze dokona takiej instalacji gdy obnize plan do 600Mb/s. Chyba, ze magicznie po obnizce planu zmieniliby zdanie (bo faktycznie w uzasadnieniu reklamacji jest napisane wprost, ze nie dokonuja takiej instalacji WCALE) i znalezli inna wymowke. A co gdybym pierw obnizyl plan do 600Mb/s a potem z powrotem poprosil o podwyzke do 1Gb/s? Jedynymi winnymi jest firma i ludzie ktorzy dopuscili do powstania takiego zaborczego monopolu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Odmowa instalacji zewnętrznego ONT przy internecie 1Gb/s. Da się przyśpieszyć kolejną instalację?

@rafalpasternak3 

Ależ oczywiście możesz pisać co chcesz i podejmować działania jakie uważasz za stosowne, nikt tu nie ma do Ciebie o nic pretensji. Przepraszam jeśli moja uwaga Cię uraziła. Miałem na myśli wyłącznie to, że nie podałeś na początku wszystkich istotnych okoliczności. Nie wiem "co by było gdyby", ale gdybyś napisał że masz już instalację, i jest to FB bez ONT, to nikt by Ci tu nie robił na ONT nadziei, bo praktyka pokazuje że Orange ich w tej chwili i w takiej sytuacji nie daje. Wyjaśnienia udzielane przez Orange "dlaczego nie daje" są nieistotne, i IMHO nie ma też większego sensu się nad nimi zastanawiać.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 357
  • 1426
  • 9

Odmowa instalacji zewnętrznego ONT przy internecie 1Gb/s. Da się przyśpieszyć kolejną instalację?

@rafalpasternak3 Świat idzie do przodu. ONT powoli wygaszają gdzie tylko mogą z przyczyn technicznych i finansowych. Problem z VPN jaki opisałeś to żaden problem. Żadna sensowna sieć nie spina się routerami. Od tego są inne rozwiązania. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9891
  • 52

Odmowa instalacji zewnętrznego ONT przy internecie 1Gb/s. Da się przyśpieszyć kolejną instalację?

@rafalpasternak3 jak to mówią skłamać nie skłamałeś ale prawdy też nie napisałeś. Onta można dostać przy zakładaniu po raz pierwszy usługi. Oczywiście trzeba to umotywować racjonalnie bo też monter może odrzucić taką prośbę. Jeśli już masz usługę i chcesz zwiększyć czy zmniejszyć prędkość to raczej Onta nie dostaniesz. Usługa działa, instalacja dawno wykonana i sprawna. Ponowna wizyta montera nie jest potrzebna. Orange wychodzi z założenia że zakładając internet wiedziałeś co potrzebujesz i co oferuje operator. A że teraz masz jakieś inne "zachcianki" to już nie ich problem. 

 

PS. Na wykopie człowiek prosi o poradę a Ci się popisują wiedzą co się wprowadza do paszportyzacji a co nie😃 Ostatnio Orange dużo się posiłkuje studentami to wypisują swoje mądrości.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2228
  • 8334
  • 33

Odmowa instalacji zewnętrznego ONT przy internecie 1Gb/s. Da się przyśpieszyć kolejną instalację?


@atlas_cudownapisał(-a)

Żadna sensowna sieć nie spina się routerami


a czym?