Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa - kurier - podpis????


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????

Dziś miał u mnie być kurier z nową umową od Orange (i kartą SIM w ramach rozszerzenia do Orange Love - zgodziłem się, bo dostałem dobrą ofertę przedłużenia, a karty i tak używać nie muszę).

 

Umowa - jak sama nazwa wskazuje - musi być podpisana przez obie strony. Konsultant, z którym telefonicznie załatwiałem sprawę, podkreślał, że kurier przyjedzie z umową i tę umowę mam podpisać.

 

Kurier zjawił się akurat kiedy wyszedłem na kwadrans do sklepu. Zostawił umowę mojemu synowi i… kazał mu podpisać. Syn się zdziwił, ale podpisał. Ja wróciłem kwadrans później.

 

Czy Orange zna praktyki kurierów, przez których wysyła umowy? Przecież to jest granda - i gdybym był człowiekiem nieuczciwym (nie jestem…), to Orange mogłaby na tej sytuacji sporo stracić. Nie mówię już o tym, że umowa jest na mnie, a nie na mojego syna, więc jego podpis jest niejako fałszerstwem. Ale syn jest niepełnoletni, co oznacza, że jego podpis nie ma żadnej mocy prawnej.

 

Mógłbym teraz np. przestać płacić rachunki - bo przecież żadnej umowy nie podpisywałem

 

Jak myślicie - jest sens zgłaszać tę sytuację?

31 ODPOW. 31

Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Nowa umowa - kurier - podpis????

@Janhalb możesz zgłosić reklamację ewentualnie do firmy kurierskiej.

 

Natomiast syn mógł również odmówić podpisania umowy.


Orange nie jest podmiotem odpowiedzialnym do oceny czy podpis jest Twój czy kogoś innego.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3298
  • 7847
  • 145

Nowa umowa - kurier - podpis????

@Janhalb, zaraz zaraz kolego! Jakby kurier Cie nie zastał, to byś nam tutaj pisał, że Cie oszukali, że powinien czekać na Ciebie, a tak poszedł na rękę. Moim zdaniem kurier jest ok i oszczędził czas sobie i Tobie. 

 

Rób jak uważasz, ale ja czasem też tak miałem i jestem zadowolony, że na niektórych kurierów można liczyć. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa - kurier - podpis????

Ale też mógł kurier sam podpisać umowę za abonenta bez wyjeżdżania z bazy i też było OK dla Orange.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????

(…)

Orange nie jest podmiotem odpowiedzialnym do oceny czy podpis jest Twój czy kogoś innego.

 


No, to ja się przestaję dziwić, że tyle na tym forum afer z umowami jest opisywanych… Nie wiem, "kto jest podmiotem odpowiedzialnym do oceny" - wiem, że JA na razie z Orange tej umowy nie podpisałem. I w razie czego życzę powodzenia tym, którzy w sądzie próbowaliby udowodnić, że jest inaczej. Naprawdę nie widzisz problemu?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????


@Ronnapisał(-a)

@Janhalb, zaraz zaraz kolego! Jakby kurier Cie nie zastał, to byś nam tutaj pisał, że Cie oszukali (…)


Jakby babcia miała wąsy… Skąd wiesz, co ja bym zrobił, "jakby mnie nie zastał"?

 

Po pierwsze - jakby mnie nie zastał, to ma podany telefon do mnie.

 

Po drugie - wydaje mi się OCZYWISTE, że w przypadku umowy o świadczeie usług MUSI być właściwy podpis.

 

Do licha, mało było historii, kiedy jakiś nieuczciwy konsultant dla prowizji "podpisał" za kogoś umowę? 

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 449
  • 1135
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????


 


@Anonimnapisał(-a)

Ale też mógł kurier sam podpisać umowę za abonenta bez wyjeżdżania z bazy i też było OK dla Orange.


Wybacz, po takim tekście zaczynam się poważnie zastanawiać, czy robienie jakichkolwiek interesów z Orange ma sens. Skoro dla nich byłoby OK, gdyby ktoś ordynarnie sfałszował umowę i podpis klienta, to trochę ryzykownie wchodzić z nimi w układy. Jaką mam w takim razie gwarancję, że ktoś nie podpisze "za mnie" innej umowy, a Orange każe mi płacić za usługi, których u nich nie zamawiałem?

 

Zdecydowanie wydaje mi się, że zbyt lekko podchodzicie do sprawy. Co innego "zwykły" list polecony czy nawet paczka kurierska - a co innego dokumenty do podpisu, u licha!


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Nowa umowa - kurier - podpis????

@Janhalb ale z prawnego pkt. widzenia to w twojej gestii leży udowodnienie, że podpis nie jest Twój.

 

Jeżeli twierdzisz, że to nie Ty podpisywałeś to możesz jedynie wystąpić do sądu o ustalenie biegłego sądowego do oceny autentyczności swojego podpisu.

 

I o ile się nie mylę to kurier wymaga podania nr PESEL celem uzupełnienia na umowie 2/3 ostatnich cyfr.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa - kurier - podpis????

@JanhalbJa ciebie rozumiem że tak nie powinno być a teraz innej beczki co by Orange zrobiło jak twój syn(niepełnoletni) chciał oddać telefon do naprawy w salonie czy on może to zrobić i co musi mieść przy sobie ?

Anonim

Nie dotyczy

Nowa umowa - kurier - podpis????

@RaDo_sny 

 

Tak. Kurier musi potwierdzić Twoją tożsamość na podstawie dowodu tożsamości, sprawdza numer PESEL z dowodu tożsamości z tym znajdującym się w umowie.

  • Jeśli jesteś już Klientem Orange - na podstawie upoważnienia notarialnego możesz wyznaczyć osobę, której przesyłka zostanie doręczona.
  • Jeśli jesteś nowym Klientem - umowę może podpisać tylko osoba wskazana w Umowie (upoważnienie nie jest akceptowane).