Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet Orange światłowód zamula


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet Orange światłowód zamula

Witam.

Od kilku miesięcy mam pakiet Orange Love z internetem 100MB światłowód. I jest taki problem,że internet prawie cały czas zamula. Chodzi dokładnie o to ,że strony raz ładują się normalnie a innym razem czekam ..czekam..i czekam a strony długo się ładują. To samo jest z YouTube. Nie wiem co jest nie tak z tym łączem. Czy gubi pakiety czy po prostu jest przeciążone okresowo? Tak mam i na Smart Tv, na kompie stacjonarnym,na laptopie,telefonie i tablecie. Komputer stacjonarny połączyłem po czasie kablem i problem nadal występuje.Reszta sprzętów idzie po wifi. Oczywiście 5GHz wyłączyłem bo żaden sprzęt nie obsługuje tego. Myslę że nie ma to wpływu na stabilność łącza. Dola sprawdzenia płynności działania internetu udostępniłem LTE z telefonu,strony internetowe jak i Youtube chodzą normalnie. Miałem wcześniej przez 4 lata internet z UPC i tak się nigdy nie działo. Chyba że mieli jakąś awarie. Skusiłem się na Orange bo miałem nadzieje na lepsze Pingi w grach i stabilniejsze łącze (bo UPC czasami gubiło sporo pakietów). A tu rozczarowanie wielkie. Jednym słowem internet światłowód to porażka. Do tego dochodzi problem ze zgłoszeniem tego do działu technicznego bo na stronie nawalone tylko informacji o pseudo dobrej ofercie. Pozostaje tylko infolinia. Beznadzieja. Będę wszystkim odradzał internet w Orange bo to jest przereklamowane i nie dopracowane. Zaznaczę że mieszkam w bloku w mieście wojewódzkim a nie w jakiejś małej mieścinie że kable wisa na słupach. Do centralki w linii prostej od mojego bloku jest jakieś 400- 500 m. Jestem rozczarowany bo miało być tak świetnie. Sprzęt to livebox3

20 ODPOW. 20
Anonim

Nie dotyczy

Internet Orange światłowód zamula

Czy masz w loginie IPv6 ? Wiecej znajdziesz tu https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Światłowód-i/Problemy-z-protokołem-quot-IPv6-quot/ta-p/19036

A Livebox 3.0 ma wadliwy firmware wiec powinni ci go wymienić na Funbox 2.0 lub 3.0

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet Orange światłowód zamula

Nie wiem, jak mogę to sprawdzić? Poczytam w tym linku i dam znac

 

Anonim

Nie dotyczy

Internet Orange światłowód zamula

@PKPTam jest pokazane jak usunąć IPv6 z loginu.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Internet Orange światłowód zamula

Sprawdziłem. Hasło jest normalnie z końcówką pl. Jest jednak poniżej opcja: Wymuś połączenie IPv4

którą mogę zaznaczyć. Teraz jest jeszcze nie włączona.

Dodam jeszcze że zapora internetowa jest na poziomie średni. 

Anonim

Nie dotyczy

Internet Orange światłowód zamula

@PKPMasz taki wersja firmware czy inny ? Wymuszenie IPv4 tak samo się zachowuje jak usuniecie IPv6 z loginu 
ZT30_sip-pl-4.36.13.17 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Internet Orange światłowód zamula

Może dodam ten dopisek ipv6 ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Internet Orange światłowód zamula

    SoftAtHome   SG30_sip-pl-2.01.23.17
Anonim

Nie dotyczy

Internet Orange światłowód zamula


@Wnerwiony1napisał(-a)
    SoftAtHome   SG30_sip-pl-2.01.23.17

@Wnerwiony1Ale ty masz Funbox 3.0 a nie Livebox 3.0?

http://www.orange.pl/is_b2c.phtml?selectedProducer=Orange%20Funbox&selectedTerminal=Orange%20FunBox%...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Internet Orange światłowód zamula

funbox3