Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowa umowa - kurier - podpis????


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????


Tak. Kurier musi potwierdzić Twoją tożsamość na podstawie dowodu tożsamości, sprawdza numer PESEL z dowodu tożsamości z tym znajdującym się w umowie.

  • Jeśli jesteś już Klientem Orange - na podstawie upoważnienia notarialnego możesz wyznaczyć osobę, której przesyłka zostanie doręczona.
  • Jeśli jesteś nowym Klientem - umowę może podpisać tylko osoba wskazana w Umowie (upoważnienie nie jest akceptowane).

 

No więc na podstawie dowodu nie potwierdzał, bo dowód miałem ze sobą. Jestem już klientem, ale nikogo do niczego nie upoważniałem.

 

Zaznaczam, że mam pretensje o tę sytuację nie tyle do Orange, co do firmy kurierskiej - natomiast pytam obecnych to specjalistów, czy Orange WIE, jak postępują kurierzy...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nowa umowa - kurier - podpis????

A mam pytanie jaki podpis został złożony? Czy są Twoje dane tj. imie i nazwisko czy Twojego syna? Bo jeśli Twój syn podpisał się swoimi danymi, to taka umowa powinna być wstrzymana przez Orange. Jeśli podpisał się Twoim imieniem (zakładam że macie takie same nazwisko) to już trudniejsze kwestie i główna odpowiedzialności firmy kurierskiej i Twojego syna.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????

Dane są oczywiście moje (bo przecież umowa jest z góry wydrukowana). Podpis złożył swój (na tyle świadomy to już jest, że cudzym podpisem się podpisywać nie wolno). Czyli albo podał swoje imię i nazwisko (nazwisko takie samo, rzecz prosta), albo samo nazwisko.

 

W sądzie grafolog załatwiłby sprawę w pięć minut - charakter pisma mojego syna jest nie do podrobienia 😉

 

Zrozumcie mnie: przecież je nie zamierzam iść do sądu czy robić jakichś numerów. Chodzi mi tylko o to, że kurier zachował się nie w porządku - i że są to zachowania, które są (potencjalnie) niebezpieczne zarówno dla mnie (klienta), jak dla Orange.


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Nowa umowa - kurier - podpis????

@Janhalb zgadza się nie powinien tak zrobić. Powiedz mi tylko nie jest to przypadkiem jakiś kurier, który Cię dobrze zna i dlatego dał umowę synowi?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????

Nie. Nie mam pojęcia, jaki to kurier (…bo mnie nie było), ale żadnego z pracujących w okolicy kurierów nie znam na tyle dobrze, żeby takie numery były usprawiedliwione.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nowa umowa - kurier - podpis????

I jeśli chcesz zrozumieć mechanizm to warto zrozumieć magiczne słowo jak outsourcing. Żadnego operatora nie stać na zatrudnienie na etacie gońców na roznoszenie umów. Więc wynajmuje się zewnętrzne firmy kurierskie. Kurierzy mają bonusy za skuteczność. I kółko się zamyka.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????

Piotrze, zlituj się - ja nie jestem takim ignorantem, na jakiego wyglądam 🙂

 

Wiem doskonale, że operatorzy nie mają własnych gońców - takie umowy rozwożą "zwykli" kurierzy. Wiem też jednak, że kurier ma określone obowiązki. I że wysłanie za pośrednictwem kuriera umowy do podpisania (czyli przesyłki, którą trzeba rozpakować, podpisać, a potem dostarczyć podpisany egzemplarz do nadawcy…) kosztuje więcej niż przesłanie zwykłej paczki podobnej wielkości. A kurier odpowiada za dostarczenie takiej przesyłki we właściwy sposób etc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nowa umowa - kurier - podpis????

To dlaczego oczekujesz odpowiedzi od Orange? Możesz też jak chcesz złożyć skargę na kuriera. To pracownik zewnętrzny. Są ludzie którzy stosują się do przepisów/zasad, są tacy co idą na skróty.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Nowa umowa - kurier - podpis????

Luuuudzie…

 

Orange pytam o jedną tylko rzecz: czy ZDAJE SOBIE SPRAWĘ, że kurierzy robią takie akcje. Na miejscu osób odpowiedzialnych po stronie Orange zainterweniowałbym w firmie kurierskiej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Nowa umowa - kurier - podpis????

Złóż zgłoszenie w Orange to będzie interwencja. A na podstawie wpisu z forum to nic się nie wydarzy.