Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niska prędkość światłowodu przez Wi-Fi na niektórych urządzeniach


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Niska prędkość światłowodu przez Wi-Fi na niektórych urządzeniach

Witam mam w domu 300mbps/ świałowód, lecz prędkość z jaką wynoszą wyniki speedtestow na PC oscylują około 5mb (w dobrym przypadku). Prędkości w testach z innych urządzeń które znajdują się w tym samym miejscu są zadowalające.  Rozdzieliłem pasma i korzystam z 5ghz oraz dodatkowo używam wzmacniacza. Karta sieciowa w standardzie 802.11ac

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu "Sieć i dostępność usług" i doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

17 ODPOW. 17

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21528
  • 173

Niska prędkość światłowód

@Maslak2212 

Jakie jest pytanie?

Chodzi Ci o to, że na jednym z telefonów masz słabe WiFi a chciałbyś mieć lepsze? Czy o coś innego?

Jeśli masz IP TV to spróbuj pooglądać to co jest na kanale 77, może tam znajdziesz wyjaśnienie.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość światłowód

@Maslak2212  mało danych

 Możesz po prostu łączyć się nie przez wzmacniacz, a od razu z modemem i przy dalszej odległości takie masz osiągi. Przy speedtescie na pc wyłącz reperater ( RE), a dowiesz się z czym się łączysz. Zawsze możesz zrobić test poi kablu . Zapomnij np sieci wifi na PC i złap tylko RE 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Niska prędkość światłowód

@agat13 
Test po kablu daje maksimum jak na umowie. Zrobiłem tak jak piszesz no i wyniki się nie zmieniły
W pdf są sc z pomiarów pierwsze dwa ze bez wzmacniacza, a drugie dwa są z wzamcniaczem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Niska prędkość światłowód

@j131 
Pytanie mam takie czy można jakoś polepszyć prędkość pobierania, albo co powoduje że telefon który znajduję się w tym samym miejscu co PC ma dużo lepszy wyniki prędkości


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość światłowód

to, że telefon ma lepszy odbiornik niż pc. 

Sprawdź czy na pc masz odbiornik 5GHz i czy widzisz sieci 5 po rozdzieleniu

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 13
  • 0

Niska prędkość światłowód

@agat13 
tak jestem połączony z 5GHz


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Niska prędkość światłowód

@Maslak2212 zaktualizuj sterowniki karty sieciowej

Anonim

Nie dotyczy

Niska prędkość światłowód

@Maslak2212  w płytach głównych PC, montują kiepskie karty wi-fi, lepiej po kablu lan korzystać, jak się upierasz przy wi-fi w PC, to trzeba zainwestować w lepszą kartę TP-Link Archer-tx3000e przykładowo czy Asus-pce-AX3000 😉 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niska prędkość światłowód

@Maslak2212  to typowy PC , czy laptop? Dopytam. Jak stoi wedle modemu? Czy pod biurkiem i anteny karty wychodzą z tyłu? Wystaw go ja sygnał wifi I dopiero zrob test