Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilna linia i bledy es i ses


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

@purifier a czy moge ta usterke zglosic jakos przez czat zeby im podeslac screeny? Przez tel pewnie delikatna lipa a zaraz sie okaze ze technik przyjedzie i bedzie bez błędów. Dodatkowo czy moge poprosic o sprawdzenie wszystkiego w tym takze gniazkda? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz Możesz przez czat i nawet powinieneś, bo można załączyć screena. Co do linii...stabilizacja zbiła synchro do 3Mb/sek. SNR jest ok, ale sporo błędów na łączu jak na taki krótki czas. Niestety menu tego modemu nie pokazuje wiele. Przydało by się tłumienie i SNR na oba pasma transmisyjne. Powtórzę: sam możesz zrobić małą analizę sieci domowej. Jeśli przychodzi podwieszanym kablem zerknij gdzie wchodzi do domu, czy są po drodze puszki i zrób foto gniazdka i pokaż tu. Technik jak przyjd,zie zrób ten sam test pokazując menu modemu i już...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 63
  • 0

Niestabilna linia i bledy es i ses

@agat13dokładnie w ten sposób, inaczej się nie da zwłaszcza że zwykły zjadacz chleba nie ma de facto żadnych narzędzi by sprawdzić co się dzieje, technicy i tylko taka opcja zostaje. @Marekspawacz pocieszę Cię, to nie będzie pierwszy raz jak ich wezwiesz, bo albo zrobią wszystko od razu i sprawdzą co się dzieje albo będzie to rozłożone na kilka przyjazdów. U mnie były nerwy bo zbiło do 2Mbit, ping też szaleństwa nie miał bo 56ms do "onet" to nie jest nic zadowalającego. Przy rozmowie niech wezmą wszystko bo przyczyn może być masa, a ty jako zwykły zjadacz chleba nie masz możliwości tego sprawdzić, oni tak. Ważne by gniazdo tel. też było w dobrym stanie żadnych łączęń, rozgwiazd na dodatkowe gniazda bo wtedy w skrócie niepotrzebny zachód dla techników. ogólnie w standardzie musi być tak linia-słup-puszka-kabel_do_domu-gniazdko-kabel_łączący-modem. Jeśli z gniazda idzie coś jeszcze to na dzień dobry sobie to zlikwiduj.

 

____________________
* Wpis poddany edycji – Netykieta – moderator Kinga

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Wiem, ze sam moglbyn sprawdzic kabel ze slupa do domu ale niestety na drabine wejde ale jak spojrze w dol to juz nie zejde , mam lek wysokości. Gniazdko mam takie jak na zdjęciu. 


20201024_151156.jpg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz przez czat możesz przesłać załączniki ze screenami z routera. Możesz też spróbować przez apkę Mój FunBox, sprawdzić stan sieci i wykonać zgłoszenie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz Gniazdo GT4 z przejściówką ma RJ11. Ok. Teraz ważne jest jaki kabel dochodzi do puszki gniazda modułowego pod tym telefonicznym gniazdkiem. Myślę, że masz instalację domową od puszki na zewnątrz niedaleko podwieszki do właśnie tego gniazda. Jest to sieć podtynkowa. Tu może być usterka. Zerknij czy dobrze myślę. Popatrz na podwieszka i fotnij jak wchodzi do domu i czy przypadkiem nie ma na końcu kabla puszki na elewacji...rozkręca też puszkę pod gniazdem telefonicznym i zrób foto. Podpowiemy jak to widzimy


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Chyba znalazlem usterke spojrzcie jak to jest zrobione byle jak.


20201025_101638.jpg

 

________________
* Wpis poddany edycji – Netykieta – moderator Kinga


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Niestabilna linia i bledy es i ses

@agat13 ma rację, można by było to gniazdo poprawić i lepiej wykonać podłączenie. @Marekspawacz powinieneś sam dać radę poprawić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz Przede wszystkim ten kabel, którym jest wykonana sieć od puszki do gniazda nie nadaje się do tego typu instalacji. Idę o zakład, że to on po części odpowiada za błędy na łączu. O sposobie podłączenia nawet nie wspominam, bo to poniżej krytyki wykonane..Jeśli chcesz poprawić prędkość usługi oraz stabilność działania, przymierz się do wymiany instalacji


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Ale musze wymienić cala instalacje od puszki poza domem do gniazda czy jak? Wybaczcie ale ja jestem zielony jesli chodzi o takie sprawy