Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Niestabilna linia i bledy es i ses


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz jeżeli faktycznie z linią już ma być dobrze, to odczekaj kilka dni i sprawdź, jakie parametry ma linia, screen z routera daj na NO.

Może to problem z samym routerem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Nic innego nie pozostalo mi zrobic, ruter jest dosc nowy ma jakies 3 miesiące. Z tym internetem ogolnie zawsze bylo tak ze np 2 miesiace wszystko ok a potem te same problemy. 

Pokaż szczegóły
 

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz Jedno co mogę poradzić to ponowne zgłoszenie przez czat z podpięciem screena mówiącego o błędach na linii. Taka reklamacja reklamacji. Koniecznie musisz spowodować ponowna wizytę montera i starać się wyciągnąć od niego jak najwięcej informacji na temat linii. Jest długa, to fakt, ale przy odrobinie dobrej woli i pracy można spróbować pozbyć się błędów. To spowoduje bezproblemowa pracę usługi nawet o większej prędkości. Trzeba zacząć od podwieszki (zapytać czy przypadkiem nie jest rozparowana - przy wielożyłowym przewodzie wybrane przypadkowe żyły zamiast fabrycznie skręconych ze sobą), jak biegnie to do puszki głównej na słupie, czy złącza są prawidłowo zrobione i zaizolowane specjalnymi złączkami? Czy są wolne pary na kablu do szafy (aby może podpowiedzieć przełączenie na taką o lepszej jakości)? Warto spróbować zrobić wywiad środowiskowy...może coś wyjdzie w trakcie sprawdzania. Łącza miedziane nie są obecnie preferowane, ale utrzymanie ich w dobrym stanie powinno dalej obowiązywać..


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Tyko monter zazwyczaj bywa w godzinach porwnnych/ południowych a jak wiadomo wtedy rzadko ktos jest w domu. O jakim czacie mowimy?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Aktualnie tak to wygląda,  jedyne co sie zmienilo to to , ze nie ma powaznych bledow ses


Screenshot_20201020-144704_Chrome.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 63
  • 0

Niestabilna linia i bledy es i ses

Przerabiałem taki przypadek, słup 50m z puszką, centrala ok 3km.
Przyczyny jakie były przez okres używania to gniazdko(raz), problem w puszce na słupie(raz), problem z linią(puszka-centrala)(raz) później pojawiały się spadki prędkości z 10mb ścinało prędkość dzień w dzień w ramach "stabilizacji" i ostatecznie zatrzymało się na 2mb po czym pomęczyliśmy się chyba z tydzień przyjechali technicy, wymiana livebox/funboxa(po razie na każdy z routerów), i wszystko hulało jak ręką odjął(pingi normalne, prędkość max z umowy).
Jak już przyjedzie technik to po protu poproś by prześledzić całość, jest to żmudne ale tak to niestety wyglądało u mnie gdy problem był na linii. Z wymianą routera mieli prościej bo tych przypadków było więcej (po burzy). Zresztą mają narzędzia by to wyśledzić gdzie leży problem kwestia by chcieli 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niestabilna linia i bledy es i ses

@Marekspawacz OK, ale 800/100Kb/sek z prędkości zeżarło...

Może i się ustabilizuje. Warto jednak poobserwować, porobić screeny na rzecz ewentualnej reklamacji...

Tylko jak będziesz widział taki spadek prędkości na modemie, to przy stracie na samym sprzęcie i dodatkowo no na wifi prędkość końcowa wyjdzie dość mała...Dla gier, za mała. Obserwuj i informuj


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Niestabilna linia i bledy es i ses

@purifier Popieram w całej rozciągłości-to się nazywa współpraca...i jeśli się trafi na "fajnego" technika z otwartym umysłem, to naprawdę wiele można razem zdziałać. nie twierdze, że wszystko, ale sporo. Klient świadomy, to połowa sukcesu. Miałem tak w centralkach abonenckich- jak dokładnie wyjaśniłem na początku, później miałem o  wiele głupich pytań mniej i klientów naprawdę zadowolonych, bo wiedzących co w trawie piszczy...

Technika ma to do siebie, że czasem zawodzi, a łącza miedziane mają naprawdę szeroki wachlarz problemów. Grunt to dobra obsługa techników...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 50
  • 105
  • 1

Niestabilna linia i bledy es i ses

Gram po kablu nie na wifi, na wifi sobie wchodze tylko do rutera przez tel bo mi sie niechce za kazdym razem laptopa uruchamiac


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 63
  • 0

Niestabilna linia i bledy es i ses

Nikt nikogo nie oczernia ludzie są różni a zanim problem rozwiązałem to naczytałem się litanii użytkowników jacy to Ci technicy źli i niepomocni 🤣 bo niby mają za to niepłacone, nie wiem zakładam że bzdury... Teraz światłowód to czekam na nowe "problemy" 😜
Co do miedzianki no niestety jest to teraz zmora bo wciąż to funkcjonuje a jakby nie patrzeć nie wszędzie jest opłacalne utrzymanie tego łącza. No ale za 10 lat powinna to być już historia 🙂