Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie mogę mieć światłowodu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nie mogę mieć światłowodu.

@Szymon282  jeszcze raz mówię że do działania tv sat nie potrzeba internetu, jeśli masz podłączony net pod dekoder sat to odłącz kabelek internetowy a zobaczysz że telewizja nadal będzie działać... i tyle z mojej strony na temat.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 98
  • 0

Nie mogę mieć światłowodu.

@slav72 
Nie mam przez kabelek.
Dekoder działa przez Wifi.

I mówię przecież, że po odłączeniu FB2 nie działa Telewizja


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Nie mogę mieć światłowodu.

@Szymon282  dalej coś mi się nie zgadza, skoro masz antenę sat połączoną z dekoderem sat to do działania tv nie potrzeba internetu... nie wiem co Ty masz tam podłączone i jak, ja tylko mówię jak to powinno się zachowywać. Tu masz trochę na ten temat telewizja satelitarna Orange - czy jest wymagany internet?? - Nasz Orange


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 98
  • 0

Nie mogę mieć światłowodu.

@slav72 
Od wielu wielu lat korzystałem tylko na sat i tylko w tym pakiecie (Orange Love). Od października zamiast ORANGE TV jest C+, bo przy przedłużaniu umowy powiedzieli że już Orange nie świadczy usług bezpośrednio tv tylko mają tak jakby podwykonawce czyli C+ ale wszystko zostaje po staremu. Tylko że od Października działa tylko na sat i wifi.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21526
  • 173

Nie mogę mieć światłowodu.

@Szymon282 

Rozumiemy to co piszesz, ale zwyczajnie Ci nie wierzymy ponieważ to co piszesz jest kompletnie niewiarygodne. W dodatku nie chcesz podać przybliżonej nawet lokalizacji (co pozwoliłoby niezależnie zweryfikować sytuację).

Jak dla mnie ktoś wpuszcza Cię w kanał a Ty łykasz to jak ryba wodę. Albo to Ty robisz sobie z nas jaja (bez urazy).

🤔

Gdybyś jakoś uwiarygodnił swoje deklaracje np. zdjęciem instalacji na którym widać światłowód (czyli FTTH) podpięty bezpośrednio do FB2 to byłaby inna rozmowa.

 

PS. Jedyna spójna technicznie interpretacja tego co piszesz jest taka, że żadnego światłowodu jeszcze tam nie macie, co więcej telewizja w technologii SAT jest świadczona nadal przez Orange a nie przez C+, i wszystko to z wykorzystaniem kabli telefonicznych w technologii VDSL. Operator przygotowuje sieć światłowodową i planuje jej uruchomienie w najbliższym czasie, ale na razie FTTH nie ma. Byłoby łatwiej o egzegezę gdybyś podał więcej szczegółów tej umowy którą masz teraz, ale to oczywiście Twoja wola, nic nie musisz. Takim brakującym elementem jest ta umowa z C+ (NC+ już nie istniała kiedy zawierałeś umowę): jakie tam są zapisy co do sprzętu i jaki sprzęt faktycznie masz?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie mogę mieć światłowodu.

@Szymon282  my niczego nie chcemy, prócz zrozumienia tego ewenementu. 

Po prostu pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu i dlatego wszystko co wiem w obliczu takiej sytuacji bierze w łeb. 

Jak poradzić czy rozwiać wątpliwości przy takim cyrku? 

Z naszego punktu widzenia to niemożliwe. Pytałeś,  odpowiadaliśmy, ale taki stan rzeczy przerasta nasze zdolności zrozumienia  działania tych usług...dlatego się dziwimy...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Nie mogę mieć światłowodu.


@agat13napisał(-a)

@Szymon282  my niczego nie chcemy, prócz zrozumienia tego ewenementu. 

Po prostu pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu i dlatego wszystko co wiem w obliczu takiej sytuacji bierze w łeb. 


nie zrozumiesz tego wątku ponieważ autor tematu sam do końca nie ogarnia tematu.
na początku pisze że monter przyjechał na instalacje ftth. czyli ftth jest dostępne pod adresem.

w kolejnym poscie pisze:
"1. Podłączają FTTH do starego sprzętu bez wymiany ( ale nie będzie działać prawidłowo + nie będę miał telewizji, a nadal będę płacił za usługę przez 1,5 roku), lub...."
tu już fantazja poniosła 😁

jedziemy dalej:
"Wszyscy w mojej okolicy mają podpięty FTTH pod FunBox 2.0 (nikt nie ma pakietu z tv). I działają jeszcze na starych zasadach. Ludzie nie mają faktycznego światłowodu w domu"
ale jak? swiatlowodu nie ma w domu ale funboxy 2.0 sa podpiete do kabla. czyli znajduja sie one na słupach (sieć napowietrzna) czy leżą pod płotem (siec doziemna doprowadzona do granicy działki) a może gdzieś na klatce czy elewacji budynku? 😋

zastanawiające:
"Wszystkim wymienią FB2 na FB3 i włączą usługę w pełni."
a czemu wymiana na fb3 skoro można mieć fb6 i obecnie dedykowanym routerem jest fb6. może ta część PL nie zasłużyła na nowszy model? 🤔


niestety @Szymon282  ale do końca nie zrozumiał o czym do niego mówił technik oraz przy późniejszym kontakcie z orange również nie zrozumiał o czym go operator informował. stąd cały ten wątek nie ma sensu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Nie mogę mieć światłowodu.

@PARANOJA masz rację. Może to jest BSA? Na cudzej sieci i dlatego problemy? Bez adresu i tak nic nie ustalimy, a i tak wydaje się, że się samo wyprostuje