Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada problem z internetem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 57
  • 0

Neostrada problem z internetem

@Citi2017 właśnie zgłosiłam dziś, czekam na technika. Powiedziano mi w dziale technicznym że to problem z routerem. Kurczę wczoraj wymieniony i od razu problem. Wcześniej miałam Sagemcom f@st 2704 przez 7 lat bez problemów a teraz Livebox którego już miałam kiedyś i też były problemy. 

 

A co to jest ten ping?

 

____________

* Scalono dwa wpisy – moderator Kinga


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Neostrada problem z internetem

@Pokachontas  Rozmawiaj, o Funbox z technikiem jest lepszy od liveboxa, ale ping też bardzo duży masz. 

PING to narzędzie służące do sprawdzenia czy można przetransportować informację z jednego miejsca sieci do drugiego, które zostało wskazane, bez żadnych błędów po drodze. Bardzo często, gdy nie działa jakieś urządzenie sieciowe przychodzi informatyk i je „pinguje” ze swojego bądź pechowego użytkownika komputera. Jeśli sprzęt się poprawnie „pinguje” to znaczy, że połączenie jest dobre i wina leży gdzieś poza siecią.
w skrócie to błędy sieci.

 

_______________

* Scalono dwa wpisy – moderator Kinga


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 57
  • 0

Neostrada problem z internetem

Rozumiem. Znalazłam coś takiego jeszcze może to coś pomoże wyjaśnić?


IMG_20200805_151340.jpg

IMG_20200805_151421.jpg

 

___________

* Scalono dwa wpisy – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Neostrada problem z internetem

Linia bardzo długa albo o słabych parametrach dynamicznych

 Synchronizacja 2,6 Mb/sek sek wskazuje na 4 km łącza. Pokaż jeszcze zakładkę gdzie występuje tłumienie- chyba 1 od lewej. Zapytaj montera jaką jest długość linii i napisz. Tłumienie powinno być na poziomie 45 dB . 

@Pokachontas to parametry wifi. Niezależne od linii

 

_________________

* Scalono dwa wpisy – moderator Kinga


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 57
  • 0

Neostrada problem z internetem

Nigdzie nie mogę znaleźć tego tłumienia... To ma jakąś nazwę specjalną?🤦

 

_____________

* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Neostrada problem z internetem

W parametrach nie pokazuje się tłumienie. Prędkość synchronizacji mała to i prędkość internetu niewielka.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Neostrada problem z internetem

@Pokachontas jeżeli synchronizacja linii będzie na takim poziomie, czyli 2385 kbit/s to dużej prędkości nie osiągniesz. Pytanie, jak daleko jesteś od centrali? Podana prędkość synchronizacji linii sugeruje dużą odległość, jak wspomniał @agat13.

 

@Citi2017 przy takich parametrach linii ping jest dobry. Na światłowodzie, to by było kiepsko. Jeszcze jak miałem Neostradę, to ping miałem na poziomie 40-60 ms.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Neostrada problem z internetem

@ketrasaArtur Dodaj, że nie zawsze mała prędkość i duże tłumienie idą w parze. Czasem linia krótka może być tak zestawiona, że mimo teorii powinna mieć połowę mniej dB tłumienia, ale kiepskiej jakości złącza psują wszystko. Warto podpytać montera o rzeczywistą długość linii i przebieg. Może jego interwencja i np poprawa złączek czy odpięcie niepotrzebnej instalacji równoległej w domu pomoże?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 57
  • 0

Neostrada problem z internetem

Niestety technik nie przyjechał... Już rozkładam ręce nowy Livebox się psuje w ciągu 40min wyłączył się 7razy. Co chwilę nie ma internetu. Chyba pojadę jutro do salonu. Lepiej już chodził ten mój stary Sagem. Wi fi jest bardzo słabe. Co mogę jeszcze zrobić? Dokupić może wzmacniacz wifi? 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Neostrada problem z internetem

Masz nie stabilne połączenie tu tylko technik potrzebny .