Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

Jako że wątek dotyczy problemów z Neostradą pozwolę sobie odświeżyć wątek i poruszyć zupełnie inny problem z tą usługą. 
Od pewnego czasu zauważyłem problem z Neostradą (ADSL2+, do 10 Mb/s). Mianowicie odtwarzanie materiałów z serwisu Eskago.pl (stream.cdn.smcloud.net), a także z serwisu Player.pl i wszystkich stron grupy TVN (tvn.pl, tvn24.pl, tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl itd.) jest mocno utrudnione, ponieważ co kilka, kilkanaście sekund materiały wideo zawieszają się. Sprawdzałem na kilku różnych urządzeniach (laptop, smart tv, smartfon) i jest to samo. Co ciekawe po podłączeniu tych samych urządzeń na kilkanaście minut do internetu mobilnego Orange (Smart Plan LTE Wspólny) z telefonu poprzez udostępnienie sygnału Wi-Fi do innych urządzeń problem ten nie występuje i wszystkie materiały odtwarzają się bez żadnych jakichkolwiek przycięć. Niestety ze względu na niezbyt duży pakiet danych stale w domu z tego łącza korzystać nie mogę. Dodatkowo zauważyłem, że jeszcze niedawno (ok. 2 miesięcy temu) nie było z tym żadnych problemów. Kontaktowałem się z dostawcami wyżej wymienionych usług i w trakcie rozmowy doszliśmy do wniosku iż problem leży po stronie dostawcy internetu. Pozostałe serwisy, z których korzystam nie sprawiają takich problemów. Zdarzają się także dni, kiedy korzystając z Neostrady nie ma przycięć materiałów przy korzystaniu z tych serwisów, ale w ostatnim czasie już jest ich bardzo mało, wręcz sporadycznie występują dni, w których działają prawidłowo. Uprzedzając pytania myślę, że problem nie leży u mnie np. w złym podłączeniu, ponieważ internet działa dobrze, a z innymi stronami (np. YouTube) nie ma problemu nawet z odtwarzaniem materiałów w jakości HD. Także nie sądzę, by wina leżała w wolnym łączu (ponad 6 Mb/s), ponieważ wcześniej strony te działały bez problemów, a dopiero od pewnego czasu występuje takie zjawisko. Również argument ograniczenia transferu dla kont darmowych odpada, ponieważ posiadałem przez krótki czas pakiet i też nie było dobrze. Kontaktowałem się w tej sprawie z pomocą techniczną Orange, ale otrzymałem odpowiedź, iż nikt nie zgłaszał takowych problemów. Jednak po rozmowie okazało się, że u konsultanta na łączu Neostrada 80 Mb/s i światłowód Orange 300 Mb/s też występowały wczoraj przcięcia. Jeśli korzystacie z powyższych serwisów podzielcie się opinią jak to jest u Was? Napewno to pomoże sprawdzić jak wielka jest skala problemu. A może znacie sposób na ten problem? 

38 ODPOW. 38

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

Jeśli posiadasz w routerze wpis ipv6 w loginie neostrady, usuń go, a jeżeli go nie posiadasz, wpisz po xxxxxxxx@neostrada.pl/ipv6 ...z tego powodu różne cuda się dzieją...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

Przy internecie mobilny dopiszę: zmień apn na internet i apn na ipv4.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko


Piotrekk85 napisał(-a):
Przy internecie mobilny dopiszę: zmień apn na internet i apn na ipv4.

... @Piotrekk85 z tego co wyczytałem u @Matt55, to na mobilnym tylko testował i wszystko działa bez problemu Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

Ups. Okulary chyba muszę wymienić... wcześniej jak czytałem na opak to zrozumiałem 😞

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

Odnośnie ipv6 nie mam go w loginie i raczej nie dopiszę, ponieważ mój router nie obsługuje tego protokołu. 
Co do mobilnego, na nim wszystko działa, zaś na Neostradzie występują problemy. problemy. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

Wyczyść cookies w przeglądarce. Zaktualizuj również swoją przeglądarkę.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

@Matt55Myślę, problem jest po stronie routera, a nie tak jak pisze @Anonim Cos nie zapoznał się z twoim problem. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko

To nie problem z przeglądarką czy cookies, bo te wyczyściłem, a przeglądarka zaktualizowana. Poza tym nie na jednej sprawdzałem i tak jak wcześniej wspomniałem problem występuje na wszystkich urządzeniach podłączonych do Neostrady. Z routerem nie sądzę by był problem, bo przywracałem w nim wszystkie ustawienia fabryczne, a poza tym problem w niektóre dni nie występuje, ale częściej zdarza się, że ma miejsce. U konsultanta na łączu 80 MB/s i światłowodzie 300 MB/s też występował. Podejrzewam, że problem leży po stronie łączności z serwerami czy coś. Tak sugerował też dostawca usług, że problem prawdopodobnie leży po stronie Orange.
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada problem z Player.pl i nie tylko


Darek25 napisał(-a):
T

@Matt55 Napisz coś wiecej ?