Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada linksys


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Neostrada linksys

Hej,

działało 10 mbit przez naście lat, aż do zeszłego weekendu. Co można tu poradzić:

 

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 7547 kbps
Upstream Rate: 944 kbps
Downstream Margin: 17 db
Upstream Margin: 13 db
Downstream Line Attenuation: 32 db
Upstream Line Attenuation: 8 db
Downstream Transmit Power: 11 db
Upstream Transmit Power: 21 db
Cisco Logo

PVC Connection
Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
Multiplexing: VC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
Autodetect: Disable
VPI: 0
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Up

 

Na sagemie jest pełna 10 😕

13 ODPOW. 13

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Neostrada linksys

@spiro synchronizację linii masz ledwo 7500 bit/s, temu nie możesz wyciągnąć 10 Mbit/s. Ciekawe, czy coś ne było dłubane na linii, czy centrali. Dzwoniłeś na infolinię w tej sprawie?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Neostrada linksys

Tydzień temu zaczęło rwać połączenie co 5 minut, zrobiłem zgłoszenie, zostało coś zrobione na centrali (lekkie przycięcie upstreamu - tak prosiłem, ale nie wiem jak to się skończyło). Sęk w tym, że po naprawie łączy mnie na te 7500. Wcześniej jak miałem takie jazdy to sytuacja wracała do normy i miałem 10 down i ok 0,9 up.

Wrzuciłem parametry bo może z nich da się coś wynaleźć...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Neostrada linksys

Masz 17dB SNR Margin na downloadzie, to nic dziwnego. 🙂 Ewidentnie przycięło prędkość, ale jest też zapas SNR by powróciła.

Jeżeli na innym routerze jest pełna 10, to spróbuj go resnąć do fabryki i jeszcze raz ustawić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Neostrada linksys

Cześć,

 

Zdecydowanie to pogorszenie jakości łącza spowolniło prędkość internetu. Modem łączy się na około 7Mb/sek co jest spowodowane z jednej strony awarią łącza, a z drugiej takim mechanizmem "obronnym" ze strony wyposażenia na Centrali. Gdy jakość linii spada, włącza się tryb wyszukiwania najwyższej bezpiecznej prędkości i ustawienie jej jako obowiązującą. Niedogodnością jest to, ze to działa w jedna stronę. Jak jakość linii się polepszy to bez resetu ze strony Operatora ustawień tych zabezpieczeń od nowa nie obejdzie się. trzeba to niestety ustalić z infolinia dokładnie opisując problem. Na SNR faktycznie jest zapas, ale tłumienie 32dB i fakt, że łącze było naprawiane może zaważyć na decyzji operatora, iż lepiej mieć stabilne 7Mb/sek niż niestabilne 10


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Neostrada linksys

Miałem się w końcu zabierać za reset ale samo się naprawiło 😎

Co linksys to linksys 👍

 

DSL Status: Connected
DSL Modulation Mode: ADSL2+
DSL Path Mode: Interleaved
Downstream Rate: 12442 kbps
Upstream Rate: 1085 kbps
Downstream Margin: 11 db
Upstream Margin: 6 db
Downstream Line Attenuation: 33 db
Upstream Line Attenuation: 8 db
Downstream Transmit Power: 12 db
Upstream Transmit Power: 22 db
Cisco Logo

PVC Connection
Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
Multiplexing: VC
Qos: UBR
Pcr Rate: 0
Scr Rate: 0
Autodetect: Disable
VPI: 0
VCI: 35
Enable: Yes
PVC Status: Up

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Neostrada linksys

@spiro na to wygląda, że miałeś na swojej linii małe grzebano. Czy na nowych parametrach ciągniesz więcej niż 10 Mbit/s? Jak ze stabilnością, nie zrywa połączeń?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Neostrada linksys

Moja linia uciągnie nie więcej niż 10. Od czasu do czasu łapie czkawkę, wtedy albo uda mi się to przeczekać i samo przejdzie, albo dzwonię i proszę o przycięcie upstreamu, bo tak parę razy robili technicy którzy u mnie byli. W tej konkretnej sytuacji było trochę dziwnie: Nie było prądu jakiś czas, a jak włączyli to rwało co parę minut, po telefonie i naprawie okazało się że mam przycięty downstream, na szczęście  zrywanie połączenia było coraz rzadsze. Wtedy na chwilę podłączyłem sagema vdsl i na nim była 10 w speedtescie. Nie wiem co się tam teraz stało, ale grunt że z linksysem działa jak poprzednio. Wg POPC światełko mam mieć do końca września br i tego się trzymam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Neostrada linksys

Mam nadzieję, że jak najszybciej dostaniesz upragnione światełko z szybszym netem, bo obecny to już szkoda pisać. U mnie dwa lata temu udało mi się dostać światełko lokalne, a z Neostrady zrezygnowałem z karą umowną trzy miesiące przed końcem umowy. Taniej mnie wyszła kara umowna, niż bezsensowne utrzymywanie kiepskiej jakości usługi.

Na jedną osobę taka prędkość wystarcza i to z ledwością, a jak u mnie z jednego łącza korzystało 3 rodziny, to jak jedna osoba zaczęła wysyłać filmik na YT, to ping skakał mi do poziomu 2000 - 3000 ms. No i brak internetu 😂

Ze światełkiem już nie mam tego problemu.

Tak więc trzymam kciuki z dotrzymaniem terminu i oby najlepiej w wakacje cieszyć się przynajmniej 30 razy szybszym netem niż obecnie 👍


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Neostrada linksys

Bez tytułu.pngdo obrazka zbędny opis, linia trzyma te parametry