Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Wreszcie się coś ruszyło. Widziałem techników, którzy majstrowali coś przy linii i synchronizacja wzrosła do 4805 kbps.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 391
  • 1432
  • 16

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Super, w takim razie oby już tak pozostało. Daj znać czy udało się na stałe rozwiązać problem z prędkością Neostrady w Twojej lokalizacji 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@Matt55 Dzięki 🙂 Będę dalej obserwować łącze.

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A i dopowiem, że u mnie, jak łącze przyspiesza, to margines SNR i tłumienie takie samo zostaje jak wcześniej, tylko się zmienia:

- Opóźnienie na porcie (na mniejsze)
- Osiągalna prędkość transmisji 
- I oczywiście realna synchronizacja

Anonim

Nie dotyczy

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

A jeszcze dopowiem, że 2 lata temu, gdy był zakładany internet, to działał jeszcze gorzej.
Ping 37ms

Download: średnio 1.10 Mbps

Upload: 0.50-0.60 Mbps

 

A obserwując linię obecnie:

Wczoraj mówiłem jaka prędkość, ale nie wiem czy przez awarię prądu czy co, ale prędkość spadła do 3700 kbps

Dzisiaj, gdy to piszę mam 2818 kbps i jeżeli spadnie do moich sławnych 1531 kbps to moja cierpliwość się kończy i na infolinii dokładnie wyjaśnię o co chodzi i nie będzie gadania, że nie da się pociągnąć więcej niż 1.50 Mbps na mojej wsi. (raz prawie przez miesiąc miałem 3072 kbps) 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Z mojej obserwacji wynika, że prędkość Neo siada gdy pada deszcz, gdy jest sucho i ładna pogoda to się poprawia.

 

Kolejną sprawą jest obciążenie sieci - czyt przeciążenie linii.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban  Obserwacje Twoje są prawidłowe. Podczas deszczu pojawia się woda i złącza potrafią moknąć, przez to rosną szumy i spada prędkość.

Samo przeciążenie linii tak naprawdę nie istnieje. Każdy linię ma indywidualną. Przy VDSLach co najwyżej przy wzroście takich usług pracujących na sąsiednich parach wzrasta zaszumienie w kablach magistralnych czy rozdzielczych. 

Często bardzo stare centrale na wioskach są przeciążone. Przeważnie one świadczą opcję do 10 Mbit/s.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 180
  • 293
  • 2

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

Witaj BORAX.

 

Mówisz, że przeciążenie nie istnieje.

 

Ja mam Neo ADSL+ do 20 Mbit i prędkość około 15 - 16 Mbit.

 

To jak to określić - np. rano nikt z neta w domu nie korzysta, a prędkość jest taka że wszystko stoi. Router pokazuje parametry takie jak być powinny. Przychodzi popołudnie i już jest wszystko dobrze.

 

Dzieje się tak najczęściej w czasie roku szkolnego. W wakacje problem nie występuje.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

@gilban  Pisałem, że nie ma czegoś takiego jak przeciążenie linii, tylko przeciążenie centrali.

Tutaj może być przeciążenie starej centrali.

Chociaż coś mi nie pasuje - zwykle rano prędkość powinna być wyższa niż popołudniami. Widać to doskonale na LTE. Na logikę. Rano wszyscy śpią i nie korzystają z internetu, a smartfony czy tablety podłączone do Wi-Fi pobierają sobie marginalne ilości danych. Ruch powinien zacząć rosnąć mniej więcej jak ten wykres - od ok. 8-9 godziny.

Zrzut ekranu 2019-08-10 o 21.56.59.png

Kumulacja następuje od godziny 18 do 23.

 

 

Czy ten problem jest powtarzalny w czasie codziennie lub bardzo często w skali miesiąca ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Neostrada do 10 Mb/s - niska prędkość

To zależy jaka okolicy. Jeśli w pobliżu jest szkoła czy dużo firm, to szczyt może być w dzień.