Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 1

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

Mam w mieszkaniu usługę Neostrady - do niedawna w opcji 300Mb/sek swiatlowod jest dostepny w piwnicy a od piwnicy do mieszkania kablem i potem przystawka konwerter RTV1910.

Przedluzajac umowe zmieniłem opcję na 600Mb/sek i wymieniłem ruter na FunBox 6.

Nie udaje mi sie w zaden sposob uzyskac predkosci wiekszej niz 300Mb/sek DL i 50 Mb/sek UP

Testy robiłem wielokrotnie podpinajac do portu ethernet rutera kompa z portem 1000Mbit (ethernet)

Lokalnie uzyskuje predkosci zblizone do 1000Mbit natomiast na orange speed test zawsze jest w/w limit.

Dodatkowo szczyt jest strasznie wyplaszczony co nasunelo mi mysl ze cois limituje ta predkosc. Zrobiłem zgloszenie i skontaktował sie ze mną technik który przekazał informacje iz w takiej konfiguracji nie ma mozliwosci osiagniecia predkosci wiekszej niz 300Mb/sek gdyz z uwagi na zapewnienie stabilnosci polaczenia jest ona limitowana wlasnie do 300Mbit - wczesniej zwiekszali tą predkosc ale transfer był niestabilny i teraz jest limitowanie. Pan wbił w system jako rozwiązanie umówienie ekipy Orange która pociągnie swiatlowod do mieszkania. Przez chwile pojawiła sie w zgloszeniu nawet mozliwosc umowienia terminu montazu swiatlowodu do mieszkania po czym zgloszenie zostało zamknięte i wrociłem do punktu wyjscia  na infolinii / czacie znow dostaje instrukcje jak testowac predkosc polaczenia a nie o to tu chodzi. Pytanie do osob które wiedzą jak faktycznie funkcjonuje w Orange infrastruktura (Warszawa Białołeka okolice Urzędu Gminy Białołęka) czy jest ustawiany taki limit dla polaczenia poprzez przystawkę, czy da się go wyłączyć indywidualnie czy jest to parametr systemowy , czy ktoś ma w bloku mieszkalnym pociągnięty swiatlowod do mieszkania tzn czy Orange dociąga kabel do mieszkania czy muszę to w swoim zakresie zrobic (swiatlowod na pewno jest do piwnicy dociągnięty i być może nawet na piętro do skrzynki tam gdzie kable telefoniczne i dopiero tam konwerter)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 1

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

Dzis Panowie pociągnęli swiatlowod do mieszkania Teraz śmiga rewelacyjnie 600Mbit. Dziekuje tym samym zamykam temat

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

@bbita Najprawdopodobniej masz założony konwerter na RF (kabel od kablówki-koncentryk). Tu niestety musze potwierdzić, że jest ograniczenie technologiczne dla przesyłania 600Mb/sek. Niestety ta technologia i ten sprzęt pozwala tylko na 300Mb/sek. Tak to niestety działa i tego się nie zmieni. Rozwiązaniem jest pełne FTTH do lokalu i wtedy będzie nawet 1Gb/sek. Nie wiem jednak czy administracja zezwoli na dociągniecie wewnątrz budynku światłowodu, co i tak będzie kosztowało asystę techniczną. W razie negatywnej odpowiedzi ADM wnioskuj o ponowne wprowadzenie umowy na 300Mb/sek z powodów technicznych.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 1

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

Dziękuję za info do lokalu mam doprowadzone na kablu telefonicznym (wykorzystana była istniejąca infrastruktura) on chyba ze tak powiem srednio ekranowany jest 😉 ...bede próbował zatem opcji dociągnięcia swiatlowodu może się uda. DZIEKUJE 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

@bbita  jeśli pkt telefonicznym, to nasz innego typu " protezę" ftth 

Nie zmienia to faktu ograniczeń być może spowodowanych parametrami kabla miedzianego. Zamiast wymieniać np na skrętkę ( co ewentualnie polecam) warto zapytać ADM  czy pizwola na ułożenie kabla ftth  od punktu dostępowego do domu. Jeśli tak, pisz do Orange  na adres do korespondencji w Skierniewicach, lub złóż  zamówienie na taką asystę wymiany instalacji...

Zobaczysz czy się Orange zgodzi mając pozytywna opinię i zgodę od ADM

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910


@bbitanapisał(-a)

...

zmieniłem opcję na 600Mb/sek

...

nie ma mozliwosci osiagniecia predkosci wiekszej niz 300Mb/sek

...


Skoro nie ma możliwości to albo trzeba ją stworzyć (FTTH do lokalu) albo zmienić umowę. Zgłaszaj reklamacje do skutku (IMHO najlepiej na czacie z poziomu portalu MO, w godzinach pracy).


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 67
  • 0

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

Telefoniczny ? To nie powinna być skrętka min. cat 5E?

Daleko masz z piwnicy do miejsca docelowego montażu FB 6 ?

Najlepiej by było jakimś kominem wentylacyjnym lub peszlem puścić.

 

Robiłeś testy w piwnicy na krótko ?

Jak masz urządzenie z WiFi 6 to wystarczy wpiąć światłowód do FB 6 i zrobić speedtest.

Może jeszcze nie zmienili prędkości i masz starą.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 1

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

Pogrzebałem w skrzynce na klatce  i jest tam jakieś u4zadzenie do którego z piwnicy dochodzi ethernet a o o zamienią sygnał i dalej do mieszkania idzie po kablu telefonicznym a w domu konwerter jak w tytule co zamienia z kabla relefonicznego z powrotem na ethernet takie rozwiązanie było bo kilka lat temu jak byl montaż Neostrady instalator wykorzystał po prostu istniejące doprowadzenie kabla telefon icznego na 300Mbit było to oki choc sam się dziwię bo kiedyś jeszcze jak miałem telefon stacjonarny zawsze były zakłócenia i trzaski ale tu na 300Mbit spokojnie dawało radę. Dziś mam wizytę instalatora i pewnie rozwiązaniem będzie pociągnięcie Ethernetu dalej do mieszkania beż wierceniaia tym razem się nie obejdzie . Dam znać czy udało się rozwiązać finalnie problem i w jaki sposob


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 8
  • 28
  • 1

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

Dzis bedzie instalator moze sie uda swiatlowod albo ethernet dociągnąć i wtedy powinno być oki. Z infolinia tak zgłosiłem ze jesli się nie uda to będę prosił o zmianę umowy z powodu braku technicznej możliwości zapewnienia pasma. Szkoda tylko że przy samej zmianie umowy nie ma od razu informacji ze potrzebne jest wykonanie montażu ethernet czy swiatlowodm w systemie widze jakie urządzenia mam na stanie wiec teoretycznie od razu wiadomo ze przy zmianie umowy to nie zadziala. Ja dotarłem w necie do dokumentacji tego pudełka co mam i teoretycznie ono ma do 1000Mbit ale albo ten kabel telefoniczny jednak zbiera zakłócenia to nawet skrętka nie jest więc jest duża szansa że łapie albo tak jak potem technik mowil ze jest jakiś limit wprowadzony przy takim rozwiązaniu z uwagi na to żeby łącze było stabilne bo podobno jak były dopuszczone większe predkosci przez te pudełka to co prawda rozpędzało się chwilowo do większej predkosci ale połączenie było niestabilne. Zobaczymy condzis się uda zrobic dam znac


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

@bbita Jak napisałem wcześniej warto w razie czego zorganizować kontakt z administracją budynku. Monter może będzie musiał mieć zgodę na wykonanie instalacji do lokalu. Z jakiegoś powodu zastosowano dotychczasową technologię...z tego co czytam z wygodnictwa 🙂

Musisz też zwrócić uwagę na fakt łączenia dwóch skrętek (tej z piwnicy od szafki i tej nowej do domu)

Prawidłowo powinno być to wykonane na specjalnym łączniku, którego może nie mieć monter. Warto zerknąć jakie rozwiązanie zaproponuje, bo to istotna rzecz dla późniejszej jakości połączenia. Najpopularniejsze i najszybsze jest połączenie na beczkę RJ45/RJ45. Nie jest to jednak na 100% pewne co do jakości

agat13_0-1664869010641.jpeg

Lepiej zastosować to: Wtyk RJ45 Łącznik sieciowy kat6 FTP Beznarzędziowy - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Neostrada 600Mbit i konwerter RTV1910

@bbita pewnie masz zbyt dużą odległość i dlatego tylko 300 wyciąga. Ciekawe co stało na przeszkodzie kiedy weszli do budynku aby piony też pociągnąć światłowodem?