Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Montaż usługi światłowodowej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż usługi światłowodowej

Witam. Na wstępie chciałbym napisać, że poziom obsługi Orange to jest jakiś nieśmieszny żart. No ale zacznijmy od początku. Chciałem zamówić usługę światłowodową u Netii, ci się nie zgodzili, ponieważ był problem z przyłączeniem, ponieważ mam stosunkowo daleko dom od drogi no i trzeba stawiać kolejne słupy a na działce mam już 2 rodzaje (energetyczny i drugi od Neostrady Orange) no to stwierdziłem, że może będzie drożej, ale nie będzie problemu z przyłączeniem światłowodu przez słupy u Orange. Tłumaczyłem pani w salonie, jaka jest sprawa i że nie ma problemu. Po 2 tyg. czekania technik stwierdził, że nie zamontuje, bo nie ma tego w planach. No to pisaliśmy e-maile i dzwoniliśmy w tej sprawie i miało być w końcu wszystko uzgodnione i jest możliwa montaż. Dzisiaj technik dzwoni i stwierdza, że nie może podłączyć, bo dalej nie ma tego w jego papierkach. Kilka dni temu skończyła mi się poprzednia umowa z Orange i aktualnie nie mam ani internetu, ani telewizji. W jaki sposób mogę to rozwiązać ? Zastanawiam się nad złożeniem pozwu.

17 ODPOW. 17

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Montaż usługi światłowodowej

Internet nie jest usługą powszechną, nie ma obowiązku podłączenia jej w konkretnej technologii. Jeśli potrzebujesz internetu, zamów ją w dotychczasowej technologii.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 77
  • 169
  • 4

Montaż usługi światłowodowej

To nie USA. Złożysz pozew i za 10 lat może będzie wyrok. Nie masz innej możliwości? Inny operator?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż usługi światłowodowej

I mam dalej korzystać z internetu 10Mb/s pobierania i 1Mb/s wysyłania. Nie dziękuję

 

I to jest jedyna opcja ponieważ słupy są orange. Chyba że postawię sobie kolejne słupy i będę miał 3 słupy koło siebie, przecież to nie ma sensu.

 

 

__________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Montaż usługi światłowodowej

@wudluk  skoro odpowiedź była o braku w planach Twojej lokalizacj8, to przypuszczam, że inwestycja była realizowana że środków unijnych 

Zobacz co trzeba zrobić https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87/POPC-pytania-i-odpowiedz...

Sprawdź czy to popc jest realizowane w Twoim terenie i postępuj zgodnie z instrukcją, a nie pozywaj...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 20
  • 0

Montaż usługi światłowodowej

Tylko że przewody są już założone i mój adres jest ujęty w planach popc. Problem jest w tym że nie można bezpośrednio podłączyć ze słupa drogowego pod mój dom, więc pomysł padł żeby poprowadzić przez słupy  telefoniczne od neostrady. Pani w punkcie poinformowała że nie ma problemu i kazała zerwać umowę potem jeszcze pracownicy orange przez telefon również poinformowali że nie ma problemu żeby poprowadzić przez te słupy. Widocznie jest jakiś problem jeśli dwa razy technicy przyjechali i nic nie zrobili. Czuję się trochę oszukany i nie mam teraz internetu, dlatego zastanawiałem się nad pozwem


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Montaż usługi światłowodowej

@wudluk  może brzmi to dziwnie, ale musisz określić w czym jest problem .Zawsze jest uzasadnienie. Nigdy nie, bo nie..dopytaj jakie są odpisy monterów z poprzedniego zlecenia


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Montaż usługi światłowodowej


@wudluknapisał(-a)

.... Pani w punkcie poinformowała że nie ma problemu i kazała zerwać umowę ...


haha dla salonów nigdy nie ma problemu. wciskają bzdety jak idzie.
rezygnowałeś z Neostrady czy miałeś neta u innego operatora?

Anonim

Nie dotyczy

Montaż usługi światłowodowej

Salon (i nie tylko) powie wiele żeby wcisnąć umowę.  Kwestią jest przede wszystkim ujęcie lokalizacji w planach. W takiej sytuacji można spróbować złożyć wniosek o dorejonizoanie. Kontaktując się przez BOK są od razu w stanie zweryfikować, czy w ogóle istnieje możliwość złożenia takiego wniosku . Jeśli tak czas oczekiwania na odpowiedź to około 3 tygodni. Wtedy wiadomo są dwa uda. Jak lokalizacji nie ma w planach to nie przeskoczysz nawet jak masz rzut kamieniem do słupa ze światełkiem. 

 

Jako alternatywa dla takiej Neostrady od strony Orange jest ewentualnie internet domowy 500 GB za 60 zł. Ale tu wiadomo wchodzą ograniczenia związane z internetem mobilnym. 

 

Jak @Piotrekk85 napisał internet je jest usługą powszechna. 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Montaż usługi światłowodowej

@wudluk  masz naprawdę parową sytuację i każdy by się zdenerwował. 

Powrócił bym do Neostrady, wprowadzono ciebie w błąd, to powinni odkręcić to szybko. 

Po słupach swoich Orange też światłowód ciągnie, można na swojej działce też postawić samemu słup i będzie z górki, są lekkie konstrukcję, co da się samemu postawić 😎