Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Maksymalna realna prędkość pobierania

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1455
  • 13

Maksymalna realna prędkość pobierania

@Mitaru mnie przeciętne prędkości : Netflix - 1.1 Gbps (załączam print screen z dzisiaj tj. 30.12.2019 g 09:37), Steam - ok 100 MB/s (gdy zapisuję na HDD Toshiba 4GB), EA - ok 83 - 85 MB/s (zapis na HDD Samsung 1 TB - kolejny print screen - ściągnąłem coś 🙂 )...  Jak bym miał jakiś większy dysk SSD to sprawdziłbym, czy i w jaki sposób wpłynęłoby to na ostateczne wyniki. Procesor 8 letni 😉 FX8320 BE.

Czy są to "słabe"/niskie wartości prędkości? Nie wydaje mi się. 
Edit : Moja lokalizacja - Warszawa.

Test EA 10:11 30.12.2019Test EA 10:11 30.12.2019


predkosc_Netflix.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Maksymalna realna prędkość pobierania

@Morciak 

To może w takim razie Warszawa ma większy priorytet na pobieranie, bo tam podobno konkurencja duża i Orange nawet ma osobny cennik na Warszawę ...

W Łodzi u mnie jest tak jak pisałem.

Wrzucam zrzut ekranu z pobierania Steam w tej chwili max 44 MB/s idzie z sieci :

 

aaadota.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna realna prędkość pobierania

W Warszawie i Katowicach bez problemów uzyskuję 1Gb/s , na terminalu technicznym 4Gb/s, więc nie piszcie o kiepskich stykach Orange, może lokalnie coś nie tak.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Maksymalna realna prędkość pobierania


@Anonimnapisał(-a)

W Warszawie i Katowicach bez problemów uzyskuję 1Gb/s , na terminalu technicznym 4Gb/s, więc nie piszcie o kiepskich stykach Orange, może lokalnie coś nie tak.


Na speedtescie wszystko możliwe do serwera Orange, ale już do serwisów różnych w Orange to straszna loteria, a już w ogóle tragedia, że ta loteria jest do znanych serwisów jak Steam, Origin, Epic Games, Battlenet.. gdzie faktycznie powinno to śmigać z pełną parą.

Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna realna prędkość pobierania

Sieć nadal się rozwija, będzie lepiej, co do prędkości to żaden operator nie daje max, do 800MB da się uzyskać, pl to nie EU, sporo jest do zrobienia 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1455
  • 13

Maksymalna realna prędkość pobierania

Zwracam uwagę, że test Netflixa wg którego prędkość pobierania wynosi 1.1 Gbps realizowany jest do serwerów NETFLIXA zlokalizowanych w Warszawie i Łodzi (wszystko jest na print screen aby uciąć niepotrzebne dywagacje).

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Maksymalna realna prędkość pobierania

Orange kiedyś się chwaliło współpracą z Netflixem to i bezpośredni styk zapewne zrobili.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 429
  • 1455
  • 13

Maksymalna realna prędkość pobierania

Oh ten niedobry Orange... Jak oni śmieli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów i zapewnić rzekomy bezpośredni styk z najpopularniejszą platformą streamingową w Polsce 😉 😉

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/telewizja-i-vod/orange-swiatlowod-netflix-plus

Czyli.... kolejny plusik aby pozostawać w gronie zadowolonych klientów Orange 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Maksymalna realna prędkość pobierania

akurat z Netflixa nie ma się co cieszyć bo to beznadziejna usługa, obejrzysz film, chcesz obejrzeć za jakiś czas jeszcze raz a tu lipa bo film usunięty. Raz dodają jakieś filmy innym razem je usuwają. Zresztą oferta Netflixa nadal jest bardzo uboga i próżno tu szukać dobrych filmów sprzed 10 lat i starszych a te nowsze często mnie nie interesują a jak już jakiś interesuje to nigdy nie ma na Netflixie. Już wolałbym lepsze styki z Valve.

Anonim

Nie dotyczy

Maksymalna realna prędkość pobierania

@Mitar niestety Netflix jest w pl mocno okrojony, pełna oferta jest * bogatsza 😎

HBO go i Netflix ma dobre serwery, jest szybko.