Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kpina?!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kpina?!

Zakup tego wariantu polepszy tylko dostęp do usług odpiętych bezpośrednio do plix. Szału nie będzie.
Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

Wystarczy, że to co będzie wymagało niskich pingów tj. gry będą szły IX-em lokalnie, czyli będzie niższy ping.

I zobacz, jak niskich nakładów to wymaga 🙂

 

A jakie zyski może przynieść!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kpina?!

Jeśli zależy Ci tylko na pingu do plixa, to ok. Wydaje mi się, że większości zależy na pingu do serwerów gier. A przy tej słabej usłudze to poprawy nie będzie.
Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

Ehh, a myslalem ze czytasz ze zrozumieniem.

Pisalem, ze w plix nie ma o wiele wiekszych cen niz w epixie - raz

W samym epix masz np valve oraz innych wydawcow, wiec do nich pingi beda nizsze - dwa

Nawet peering przez epix jest w stanie obnizyc pingi do serwerow gier np csgo - trzy.

 

Pewnie teraz bedziesz odpowiadal w taki sposob, zeby przedstawic to co pisalem w zlym swietle, bo po co orange ma miec ixy skoro to nic nie poprawi, nie?


Poprawi i kazdy o tym dobrze wie - poza toba...
Nie tylko pingi do plixa.


Poza tym piszesz strasznie nielogicznie - skoro nawet ping tylko do plixa mialby sie poprawic, to oznacza to tez, ze ping do uslug w plix tez by sie poprawil. A w plix jest jak mowilem wszystko - poczawszy od CS:GO na LoLu konczac....

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kpina?!

W ramach lokalnej wymiany ruchu musi być coś podpiętego bezpośrednio a nie przechodzącego przez. Nie będę już dyskutował - wiesz na pewno lepiej. Wg Twoich słów Orange żałuje 5000 zł na wszystkich klientów. Śmieszne by to było, gdyby było prawdziwe. Niestety wiedza z forów internetowych nie jest najlepsza. Nie ten wariant trzeba dokupić.
Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

No nie wierze w to co widze XD

Po 1 odpowiadajac na twoje SMIESZNE zarzuty:

 

Gdzie napisalem, ze Orange zaluje 5000 na wszystkich klientow? Wielokrotnie zaznaczalem potencjalne koszty w PLIX oraz wrzucilem nawet cennik epix zeby pokazac ze to nie takie drogie.

Ale okej - ja nic nie wiem, nie znam sie a do Australii 7ms jest mozliwe.

 

Po 2 bezposrednio w EPIX jest np Valve i ktos moze sobie sprawdzic kto jest uczestnikiem openpeeringu w epix.

 

Nie wiem na prawde - czy ktos z moderacji moze zainterweniowac? Uzytkownik Piotrek nie czyta wypowiedzi ze zrozumieniem, zarzuca mi ze mowilem cos czego absolutnie nigdzie nie powiedzialem i moze sobie to kazdy sprawdzic w moich poprzednich komentarzach.

Atakuje innych dostawcow, bo maja lepsza jakosc od Orange i wypowiada sie na tematy o ktorych nie ma nawet podstawowej znajomosci informacji.... Kpina

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kpina?!

Twoje wpisy też trzeba oznaczyć jako fake newsy.

We wpisie https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Kpina/td-p/214395/page/7#U214879 podałeś link do strony https://www.epix.net.pl/oferta-warszawa/wymiana-ruchu-ip/ która kosztuje 49-1999 zł miesięcznie, sugerując, że cena jest razy 10.

To jest prawdziwe? Naprawdę radzę poczytać jakiś podręcznik czym jest wymiana ruchu i jej warianty.

Anonim

Nie dotyczy

Kpina?!

A przeczytales to ze zrozumieniem?

Zacytuj ekspercie caly post, jak takis chojrak a nie tylko wyrywkowo bulgoczesz, ze cos napisalem.

 

Podalem cennik epixa, mowiac ze cennik plixa nie jest wiekszy o wiecej niz x10.

Ale tego pewnie nie zauwazyles, nie?

Moze jesli Cie nie stac na okuliste to Ci za niego zaplace. Ale przestan gadac glupoty i zarzucac mi cos czego nie zrobilem.

 

To jest kpina.

Nie masz wiedzy absolutnie zadnej, co widac wielokrotnie w twoich wypowiedziach i kazdy zainteresowany moze sobie wyrobic wlasne zdanie na temat twojej znajomosci telekomunikacji i teleinformatyki. A wypowiadasz sie jakbys pozjadal wszystkie rozumy i jeszcze atakujesz innych, kiedy nie masz racji, rzucasz stwierdzenia i zarzuty ktore absolutnie nie maja zwiazku z prawda.

 

Nadajesz sie do TVP - tam takich biora z pocalowaniem reki. Co klamia, klamia i jeszcze raz klamia dlatego, ze nie maja nic ciekawego do powiedzenia.

 

Zaprzestaje dyskusji na tym forum - kazdy kto chce, moze poszukac informacji i porownac twoje wpisy "merytoryczne" z prawdziwa wiedza.

 

A jest co porownywac, bo praktycznie zaden twoj wpis nie jest zgodny z obecnym rozwojem telekomunikacji.

Zegnam. Jesli ktos taki ma herosa, to to forum jest po prostu zartem i kolem wzajemnej adoracji.

 

Nie pozdrawiam.

 

 

 

______________

*Post edytowany zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kpina?!

Radzę jednak poczytać, jak działają sieci telekomunikacyjne. Współczesne. I nie na lipnych forach.

Wcześniej napisałeś, że to ok 250 tys zł. Orange ma ok 2,6 mln klientów. Więc sugerujesz, że Orange żałuje 10 gr na użytkownika?

Twój wpis https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Kpina/td-p/214395/page/6
Dane o liczbie klientów stacjonarnych https://www.orange.pl/lp/siecnr1

Niestety 1Mbps z gwarancją SLA 8h dostępu do IX-ów to koszt około 40-50 zł na miesiąc. To są realne ceny.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Kpina?!

Czasy dostępu do serwerów w Polsce nie są takie złe, kiedyś były gorsze o czym wspominałem swego czasu. Dla mnie problemem jako użytkownika Neostrady po miedzi jest tryb interleaved i bardzo duży przeplot. Od bramy w Katowicach, skąd wychodzę na "świat" już jest ok 🙂 ale niestety te 27 ms straty to jest sporo... Zaczynałem przygodę z Neo w czasach gdy był fast i prędkość 2 Mbps. Wtedy to było ok. 10 ms :)... dziś marzenie 🙂

Zastrzegam jednak, że nie jestem graczem 🙂